Ulaşılamayan Camlar Nasıl Silinir?
Kendin Yap

Ulaşılamayan Camlar Nasıl Silinir?

Son dönemlerde iş yerlerinde, evlerde, hanlarda ya da daha büyük alanlarda büyük ve uzun camlar çok popülerdir. Bu durum sonucunda cam temizliği problemi de ortaya çıkmıştır. Bazı durumlarda sandalye, merdiven gibi eşyalar ile bu sorun çözülmektedir.

Balkon Dekorasyonu İçin:

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız malzemeleri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığıyla temin edebilirsiniz. Ayrıca 266 farklı balkon dekorasyonu yazımızı okumak için linke tıklamanız yeterli.

Fakat daha büyük alanlardaki camlar iiçin bu bir çözüm yolu değildir. Aynı zamanda bu malzemeler insan sağlığını ve hayatını riske atmaktadır. Bunun için alternatif yollar aranmalıdır. Bunun için alternatif olarak uzun saplı cam silme aparatları üretilmiştir. Bu aparatları deterjan, temizleyiciler ile destekleyerek çözüm üretebilirsiniz.


Özellikle büyük şirketlerin dışı cam ile kaplıdır. Oldukça yüksek olan bu binaların nasıl temizlendiği ise merak konusudur. Bu binalar için genellikle büyük araçlar ile insanlar yukarıdan aşağıya doğru temizleme yapmaktadır. Fakat bu durum iş kazalarını da beraberinde getirmektedir. Bu yüzden farklı farklı aparatlar üretilmiştir.

Bu aparatlar cam yüzeyin bütün alanına ulaşmaktadır. Aynı şekilde bu yüzeylerin parlatılması için ise kullanılan malzeme ucu silgili aparatlardır. Bu mini aparatlar özellikle dışı cam kaplı şirketlerin camlarında kullanılmaktadır.


Yüksekteki Camların Silinmesi Nasıl Olmaktadır?


Yüksek alanlarda bulunan camların ve köşelerin temizlenmesi için uzun saplı siliciler kullanılmaktadır. Bu siliciler sayesinde derinlemesine bir temizlik yapma imkânınız vardır. Ayrıca bu aparatların oldukça fazla seçenekleri vardır. Aynı şekilde boyutları da farklılaşmaktadır. Bulunduğunuz yerdeki camların tipine ve boyutuna göre bu aparatlardan seçebilirsiniz. Bu aparatlar aynı zamanda küçük ayrıntıları da temizlemektedir. Sadece üstün körü değil detaylı bir temizlik imkânı sunar.


Ayrıca küçük alanlara özelde fırçalar bulunmaktadır. Bu fırçaların içinde spatulaya benzer aparat bulunmaktadır. Bu spatula sayesinde toz toplama ve zor çıkan lekeleri çıkartabilirsiniz. Bu spatulalar oldukça faydalı olmaktadır. Eğer lento ve doğrama çok fazla ise bunun için nemli bezlerden yardım alabilirsiniz. Bu şekilde camlarınızın hem temiz hem de lekesiz olmasını sağlarsınız.


Aynı şekilde yüksekteki camlar için üretilmiş buhar makineleri de vardır. Bu makineler hem size hem de çevreye karşı oldukça avantajlıdır. Çünkü sadece buhar üretmektedir ve bu sayede temizler. Herhangi bir kimyasal kullanmanıza gerek yoktur. Buhar makineleri sadece cam içinde değil, koltuk, halı gibi alanlarda da kullanılmaktadır.

Ulaşılamayan Camlar Nasıl Silinir?
post için hızlı puan ver

Twitter adresim: @sarpersubasi

Bir cevap yazın