2 Çözüm: Teraryum Camı Nasıl Temizlenir?
Kendin Yap

2 Çözüm: Teraryum Camı Nasıl Temizlenir?

Teraryum camı nasıl temizlenir sorusu teraryum bakımı için oldukça önemlidir. Teraryum camı bakımında yapılan en büyük hata sulamadır. Teraryumlar, suyu çok seven bitkiler değildir. Susuz kaldıklarında, çoğu zaman bayılır. Ancak kapalı bir cam kapta asıl sorun boğulma dediğimiz aşırı yüksek su verimidir ve bitkinin boğulma aşamasına girmesidir. Önce kökler çürür, ardından yaprakları dökerek ölmesine neden olur.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise yaz aylarında cam kaplar aydınlık bir ortamda saklanmalıdır. Teraryum camı gereğinden daha az ışık alırsa ve yeterli yiyecek de yoksa yapraklar solacaktır. Bu durumdan kaçınmak için uygun bir ışık kaynağı bulmak önemlidir. Biz de sizler için teraryum camının nasıl temizlendiğini sizlere aktardık.

teraryum camı nasıl temizlenir
Teraryum Camı Nasıl Temizlenir?

Teraryum Camı Temizliği Nasıl Olur?

Camı temizlemeden önce teraryumun içindeki çürümüş yaprakları temizleyin. Sonrasında kurumuş çiçek gibi kullanılmayacak malzemeleri de çıkardıktan sonra camın tozunu alın. Bu işlem için toz bezi yeterli olacaktır.

Son olarak camın iç yüzeyini temizlemek için dikkat etmeniz gereken nokta kimyasal temizleyici kullanmamanız çünkü bu kimyasallar bitkilerinize zarar verecektir. Eğer doğal içerikli temizleyici bulamazsanız fırça yoluyla camın iç yüzeyini temizleyebilirsiniz.

Toz Alma Fırçası Aparatı 

teraryum camı nasıl temizlenir

Teraryum camının tozunu alırken bez yerine bu tür aparatlar tercih edebilirsiniz. Küçük olmalarından dolayı hareketinizi kolaylaştırdığı gibi çok daha rahat bir şekilde teraryumun camını temizlersiniz.

Teraryum bakımı ve sulanması

Balkon Dekorasyonu İçin:

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız malzemeleri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığıyla temin edebilirsiniz. Ayrıca balkon çiçekleri ne zaman ekilir yazımızı okumak için linke tıklamanız yeterli.

post için hızlı puan ver

Bilkent Üniversitesi 4.sınıf İşletme öğrencisi, izlediği diziler hakkında fikirlerini yazmaktan ve ev dekorasyonuyla ilgili yenilikleri takip etmekten mutlu olur. Ev dekorasyonunda özellikle balkon ve bahçe alanıyla özel olarak ilgileniyor.

Bir cevap yazın