Mobilya Kokusu nasıl Geçer?
Kendin Yap

5 Basit Yöntem: Mobilya Kokusu nasıl Geçer?

Balkon Dekorasyonu İçin:

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız malzemeleri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığyla temin edebilirsiniz.

Mobilya Neden Kokar?

Çoğu mobilya kokusunun nedeni mobilyaların yeni üretilmesinden dolayı taze olmasıdır. Yapımında kullanılan sunta ve ağaç, insanlarda rahatsız edici kokulara neden olur. Bir de cila ve vernik bulunmayan mobilyalarda toz ve nem oranı daha yüksek olmaktadır. Bu durum da rahatsızlık verecek derecede kokuya neden olmaktadır. Ancak mobilyanın koku yapmasının en temel nedeni ise kullanılan mobilya boyalarıdır. Diğer bir neden ise mobilya temizlerken su veya deterjan kullanırsanız ve yeteri kadar kurutamazsanız oluşan nem de koku yapabilir.

Kabartma Tozu

  • Kabartma tozu, özellikle mobilyaya sinen sigara kokuları için idealdir. Karbonatı alın, bir kaseye koyun ve mobilyanın içine koyun. Mobilya parçası ne kadar büyükse o kadar çok karbonat gerekir. Örneğin, bir tuvalet masası üzerinde çalışıyorsanız, her çekmecede bir kaseye ihtiyacınız var. Kapatın ve en az bir hafta bırakın. Daha ciddi kokularla uğraşıyorsanız, muhtemelen iki tane vardır. Kabartma, tozu sihir gibi emer. Koku giderici halı tozlarından birini de deneyebilirsiniz. Kabartma tozu ile tamamen aynı şekilde kullanmanız yeterlidir.

Sirke Suyu

  • Sirke en iyisidir, ancak elinizde beyaz sirke yoksa elma sirkesini de deneyebilirsiniz. Su ve sirkeyi 1: 1 oranında karıştırın, mobilyayı iyice silin ve kurumaya bırakın. Veya sprey şişesini istediğiniz gibi sprey sıvısı ile doldurabilir ve ardından püskürtebilirsiniz. Bunlar kesinlikle etkilidir. Sirke harika bir doğal temizleyicidir, sorunu iyi çözebilir.

Süt, Su ve Deterjan

  • Süt, su ve deterjan karışımını, mobilyanın neden olduğu kokunun olduğu odalarda kaplar halinde odanın çeşitli yerlerine yerleştirebilirsiniz. Bu sayede mobilyanın ağır kokusunun yanında odadaki birçok kötü kokuyu da engelleyebilirsiniz.

Mum

  • Mumlar günümüzde hem aksesuar hem de koku gidermek için kullanılmaktadır. Özellikle, mum kokularının çok çeşitli olmasından dolayı eğer mobilya kokusu için kullanacaksanız aromatik kokusu olan mumları tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem hoş bir görünüm elde eder hem de mobilya kokusunu maksimum seviyede azaltırsınız.

Öneriler!

Balkon Nasıl Isıtılır 6 Basit adımda öğrenmek için tıklayınız.

Mobilya Kokusu nasıl Geçer?
Mobilya Kokusu nasıl Geçer?
Bahçe Mobilyası nasıl boyanır?

Bilkent Üniversitesi 3. sınıf Endüstri Mühendisliği öğrencisi, ev dekorasyonunun olmazsa olmazlarından balkon dekorasyonu meraklısı. Balkon dekorasyonu fikirlerini yazmaktan ve yeni balkon dekor trendlerini paylaşmaktan mutlu olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir