Lake mutfak dolabı çizikleri nasıl giderilir? (ÇÖZÜLDÜ)
Kendin Yap

Lake mutfak dolabı çizikleri nasıl giderilir? (ÇÖZÜLDÜ)

Lake mutfak dolabı çizikleri nasıl giderilir sorusu birçok insanın cevabını merak ettiği bir problemdir. Ev eşyaları denildiğine ilk akla gelen ürünler mobilyalardır. En sık kullanılan ve çiziklere maruz kalan materyaller ise lake mutfak dolapları olarak bilinmektedir. Kolay kurulduğu gibi uğraştırmadan temizlenmesi sebebi ile sık sık tercih edilmektedir. Zaman zaman hasar görseler de temizliği sanıldığı kadar zor değildir.

Cila işlemi uygulanmış bir lake mutfak dolap çizikleri diğerlerine oran ile daha kolay temizlenebilir ürünlerdir. Dolabınıza uygun renkte bir boya ile çiziğin üzerinden geçtikten sonra şeffaf renkte bir tırnak cilası sürer iseniz çiziklerden kolaylık ile kurtulabilirsiniz.

Lake mutfak dolabı çizikleri nasıl giderilir
Lake mutfak dolabı çizikleri nasıl giderilir

Lake dolap temizliği

Lake mutfak dolabı çizilmesi problemi ile karşı karşıya kaldığınızda lake zeminlere uygun kalemlerden faydalanabilirsiniz. Ahşap kalemler ile çizik olan yerlerin üzerinden geçer iseniz lekelerden kolayca kurtulabilirsiniz. Eğer dolabınızın üzerinde derinlemesine oluşmuş kesikler de var ise, bu kalemlerin yanında satılmakta olan boyalardan da alıp çukur görünümünü doldurabilirsiniz.

Lake mutfak dolap çizikleri maalesef kolayca çizilebilmektedir. Fakat çözümle epey basittir. Bu sebep ile lake dolap tercihinizden vazgeçmek zorunda kalmayacaksınız. 1 seneden fazla kullanılmış her lake dolapta mevcut olan çizikler vardır. Bu sorun ile karşılaşan insan sayısı fazla olduğundan, firmalar çözüm üretmekten geri durmamışlardır.

Lake dolap temizliği
Lake dolap temizliği

Balkon Dekorasyonu İçin:

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız malzemeleri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığıyla temin edebilirsiniz. Ayrıca 266 farklı balkon dekorasyonu yazımızı okumak için linke tıklamanız yeterli.

Mutfak dolaplarındaki hasarlar

Lake mutfak dolabı temizlemek yorucu ve meşakkatli bir iş olmadığından, ürün seçimlerinizde gözünüzün korkmasına gerek yoktur. Devamlı temas halinde olduğunuz ve mutfakta bulunması sebebi ile suya, yağa ya da buhara maruz kalmasından dolayı hasar oluşabilmektedir. Fakat bu hasar ve çizikler, doldurma kalemleri ile çözülebilir.

Eğer evinizde bu kalemlerden yok ise ve hemen düzeltmek istiyor iseniz bir kuru boya yardımı ile çiziğin üzerinden geçip ardından da tırnak cilası sürebilirsiniz. Bu işlemi uygularken tek şart, kuru boyanın zemin ile aynı ya da çok yakın renklerde olmasıdır. Aksi halde boya, zemin üzerinde göze batabilir.

Lake mutfak dolabı çizikleri, mobilya tercihiniz için bir etken olmamalıdır. Bundan kurtulabileceğiniz birçok yöntem mevcuttur. Diler iseniz mobilyayı aldığınız yerden bir doldurma kalemi de edinebilir ve bu sorunu yaşadığınızda direkt müdahalede bulunabilirsiniz.

Lake mutfak dolabı temizlemek

4.5/5 - (14 votes)

Twitter adresim: @sarpersubasi

Bir cevap yazın