Kozalaktan Mumluk Nasıl Yapılır?
Kendin Yap

Kozalaktan Mumluk Nasıl Yapılır?

Pandemiden itibaren evde daha çok vakit geçirdiğimiz için ev dekorasyonlarına olan ilgi de arttı. Özellikle kendimizin yapabileceği aksesuarlar evinize çok daha farklılık katacaktır. Bunlardan biri de kozalaktan mumluk yapımıdır. Biz de sizler için kozalaktan mumluk nasıl yapılır sorusunu cevapladık. Eğer bu tür tasarımlar için vaktiniz yoksa Trendyol’dan üç farklı fiyat performansa sahip kozalak tasarımlı mumluk seçtik.

kozalaktan mumluk nasıl yapılır
Kozalaktan Mumluk Nasıl Yapılır?

Kozalaklı Mumluk Tasarımı

Tasarıma başlamadan önce evinizin renklerine uygun guaj boya, silikon ve silikon tabancası ve zemini kaplayacak şekilde straforu hazırlamalısınız. Ayrıca yapacağınız büyüklüğe göre değişkenlik gösterse de 4-5 boy kozalak, ek olarak süsleme yapmak isterseniz plastik çiçekler ve mum da ihtiyaç duyacağınız malzemeler arasındadır.

Alt tabanlık olarak seçtiğiniz zeminin içerisine ondan daha küçük olacak şekilde ayarladığınız straforu yerleştirin. Sonrasında kozalakların içini ve dışını guaj boya ile boyayın. Mumu direk zemine koymak yerine keten bir iple sararak dekoratif olarak daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Sonrasında boyadığınız kozalakları zeminin ortasına yerleştirin.

Bu tasarıma ek olarak taş ve plastik çiçekleri silikon tabancasıyla tabanın yanlarına yapıştırabilirsiniz.

Ancak eğer bu tasarımlar için vaktiniz yoksa veya uğraşmak istemiyorsanız size Trendyol’dan 3 kozalak mumluk tasarımı seçtik:

Hazır olarak alabileceğiniz 3 kozalaklı mumluk

kozalaktan mumluk nasıl yapılır

İlk beğendiğimiz kozalak mumluk en uygun fiyatlı gördüğümüz tasarımdı. Uygun fiyatlı olması ve renklerinin her eve rahatlıkla yakışması nedeniyle rahatlıkla bu ürünü seçebilirsiniz.

kozalaktan mumluk nasıl yapılır

Diğer bir seçtiğimiz bu mumluk ise özellikle çalışma masalarının üstünde çok şık durabilir. Ayrıca hem mumluk hem de saksılık olarak kullanılabilmesi evinizdeki çeşitliliği artıracaktır.

kozalaktan mumluk nasıl yapılır

Son olarak seçtiğimiz bu üçlü kozalaklı mumluk tasarımı gördüğümüz fiyatı en yüksek mumluklardan biriydi. Üçlü olması ve hem kozalağın kendi rengi hem kahve hem de gümüş renkten yapılmış olması evinizdeki renk çeşitliliğini artıracaktır.

Kozalak Mumluk Yapımı

Balkon Dekorasyonu İçin:

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız malzemeleri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığıyla temin edebilirsiniz. Ayrıca balkon salıncağı nasıl yapılır yazımızı okumak için linke tıklamanız yeterli 🙂

post için hızlı puan ver

Bilkent Üniversitesi 4.sınıf İşletme öğrencisi, izlediği diziler hakkında fikirlerini yazmaktan ve ev dekorasyonuyla ilgili yenilikleri takip etmekten mutlu olur. Ev dekorasyonunda özellikle balkon ve bahçe alanıyla özel olarak ilgileniyor.

Bir cevap yazın