Cam Silme Suyu HazırlamakCam Silme Suyu Hazırlamak
Kendin Yap

Cam Silme Suyu Hazırlamak

Cam silmek hayatın her alanında hep çok zor olmuştur. Özellikle son dönemde cam evlerin popülerleşmesi ile bu durum daha da zorlaşmıştır. Camın iyi silinmesi için yapılması gereken bazı püf noktaları vardır. Bu püf noktalardan en önemlisi cam silme suyudur. Bu suyun içerisine girecek maddeler oldukça önemlidir.

Cam silme ürünlerinde son dönemde kimyasal içermeyen ürünler tercih edilmektedir. Çünkü bu kimyasallar vücuda ve çevreye zarar vermektedir. İnsanlar doğal malzemeler tercih etmeye başlamıştır. Üstelik bu malzemeler daha çok ve daha az masraflıdır.

Balkon Dekorasyonu İçin:

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız malzemeleri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığıyla temin edebilirsiniz. Ayrıca komple ev tadilatı ne kadar tutar? yazımızı okumak için tıklayınız.


Cam Temizleme Suyu İçin Gereken Malzemeler Nelerdir?


Cam temizliğinde en önemli konu lekedir. Amaç lekesiz ve dalgasız ayna gibi camlar elde etmektir. Bunun için üretilmiş özel bezlerin yanı sıra birçok temizleme ürünü de piyasaya sunulmuştur. Bu ürünler dışında kendinizde doğal cam silme suları hazırlayabilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemelerden en önemlisi sirkedir. Yalnız sirke tek başına kullanılmamaktadır. Belli bir miktar sirke ve belli bir miktar su karıştırılarak özel cam bezleri ile camlarınızı silebilirsiniz. Bu karışımın içine ekleyebileceğiniz diğer bir ürün ise Arap sabunudur.

Bu sabun sayesinde camlarınız dalgasız ve lekesiz olacaktır. Eğer sirke kokusu sizi rahatsız ediyor ise karışımın içine limon suyu ekleyebilir ya da direk sirkeyi çıkartıp limon suyu ile de bu karışımı hazırlayabilirsiniz. Burada dikkat edilecek unsurlardan biri eğer içine limon suyu katacaksanız bu karışım tek seferde kullanılmalıdır. Aksi halde istediğiniz sonucu alamazsınız. Limon suyu sirke gibi dayanaklı değildir.

Cam Silme Suyu Hazırlamak
Cam Silme Suyu Hazırlamak


Malzeme Miktarının Önemi


Karıştırdığınız bu malzemelerin miktarları da çok önemlidir. Sirke ağır bir asit olduğundan 3’te bir oranında ekleme yapmalısınız. Tabi bu miktarları kullanacağınız alanın büyüklüğüne göre de arttırabilir ya da eksiltebilirsiniz. Karışımın içine çok fazla olmamak koşulu ile Arap sabunu da ekleyerek daha güçlü bir karışım elde edebilirsiniz. Eğer oluşturd uz karışımın kokusu hoşunuza gitmedi ise karışımınıza uçucu yağlarda ekleyebilirsiniz.

Malzemelerin tamamını bir şişede iyice çalkalayarak doğal cam silme suyunuzu kullanabilirsiniz. İyice karışan karışımı cama püskürterek kuru bir bezle, gazete ile ya da cam silmek için üretilen bezlerle silebilirsiniz. Bu karışım ile camlarınız lekesiz ve dalgasız bir şekilde silinecektir.

post için hızlı puan ver

Twitter adresim: @sarpersubasi

Bir cevap yazın