Cam Silerken İz Kalmaması İçin Ne Yapılmalı?
Kendin Yap

Cam Silerken İz Kalmaması İçin Ne Yapılmalı?

Cam silmek kişiler için en zor gözüken noktadır. Doğru cam silme aparatını bulmak, cam silme suyu hazırlamak ve en önemlisi o kadar saat uğraştıktan sonra cam üzerinde leke kalması. Çoğu insan cam silmekten çok cam lekeleri yüzünden bu işlemi yapmak istemez. Bu yüzden de cam üzerindeki lekeler için çözümler arar. Geçmişten günümüze bu yöntemler çeşitlilik göstermiştir.

Cam Silerken İz Kalmaması İçin Ne Yapılmalı?
Cam Silerken İz Kalmaması İçin Ne Yapılmalı?


Her insanın hayali camlarını temizledikten sonra üzerinde leke ya da iz görmemektir. Çünkü bu görüntü silinen camın hiç silinmediğini düşündürür. Bunun için birçok aparat, bez ve cam silme suları mevcuttur. Bu yöntemler sayesinde cam silmek sizin için bir eziyetten çok tasarruflu bir yönteme de dönüşebilir.


Cam üzerinde Bebek Şampuanı


Öncelikle ilk olarak bebek şampuanları ile cam silmenin iz ve leke üzerinde etkisini görmekteyiz. Bebek şampuanı ile cam temizle suyu yaptığınızda camlarınız dalgasız ve lekesiz görünecektir. Çoğu kişi bu yöntemi bilmese de bu yöntemi bilen kişiler için bebek şampuanı favoridir.


Yumuşatıcı ile Ferah Evler


Diğer bir yöntem ise cam silme suyuna yumuşatıcı eklemektir. Yumuşatıcı ile cam silmek aynı zamanda oldukça kolaydır. Yumuşatıcı sayesinde camlarda buharlaşma olması da engellenir. Bu sayede camlarınız parlar. Bu yüzden hazırladığınız cam silme suyunun içine bir miktar yumuşatıcı katmak sizlere yardımcı olacaktır. Ayrıca yumuşatıcı camlarınızda dalga görünümünü de engeller. Son olarak yumuşatıcı sayesinde camlarınız çok da güzel kokacaktır.


Klasik Yöntem Camsil


Cam üzerinde en çok bilinen yöntemlerden biri de camsildir. Camsil Türkiye’de her evde bulunan bir temizlik ürünüdür. Camsil ile cam silmek için isterseniz direk olarak cama sıkırak, isterseniz cam silme suyunuzun içine katarak camlarınızı silebilirsiniz. Bu sayede camlarınızda iz, leke ya da dalga görünümü gibi sorunlarla karşılaşmazsınız.


Doğal Cam Silme Sularının Etkisi


Teknolojinin gelişmesi, şehir yaşamı ve fiyatların artışı ile çoğu insan doğala dönüş yapmaktadır. Özellikle çevreye olan etkisi bakımından kimyasal kullanmak istemeyen insan sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. Bu yüzden ev temizliğinde de böyle bir yönelim vardır.


Cam silme suyunuzun içine katacağınız limon suyu ile camlarınızın parlak ve lekesiz görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca diğer bir yöntem ise cam silme suyunuzun içine soda katmaktır. Bu sayede camlarınız lekesiz ve izsiz olacaktır.

Cam Silerken İz Kalmaması İçin Ne Yapılmalı?
post için hızlı puan ver

Twitter adresim: @sarpersubasi

Bir cevap yazın