Boya badana kokusundan nasıl kurtulursunuz?
Kendin Yap

6 BASİT Yöntem: Boya kokusundan nasıl kurtulursunuz?

Taze boyanın kokusu, boyadaki çözücülerin buharlaşmasından gelir. Boya kuruduktan ve çözücü tamamen buharlaştıktan sonra koku kaybolur. Ancak profesyonel boya işinizi bitirdikten sonra yeni boya kokusundan kurtulmak sandığınızdan daha kolaydır ve ihtiyacınız olan her şeyi evde bulabilirsiniz. Bununla birlikte, yeni boya kokusunu gidermenize yardımcı olacak bazı yollar vardır.

Balkon Dekorasyonu İçin:

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız malzemeleri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığıyla temin edebilirsiniz. Ayrıca Balkon duvarı için hangi duvar boyası en iyidir?-5 En iyi Boya Çeşidi yazımızı okumak için linke tıklamanız yeterli.

1. Havalandırma Kullanın

En önemlisi, mülkün iç kısmının kokusunu gidermenin anahtarı mükemmel havalandırmadır. Tüm kapıları ve pencereleri olabildiğince uzun süre ve olabildiğince sık açtığınızdan emin olun. Bu sayede boya kokusundan kurtulacaksınız.

2. Kahve Çekirdekleri

Taze çekilmiş kahve çekirdeklerini odanın etrafındaki küçük kaselere koymak büyük bir etki yaratacak ve boya kokusunu engelleyecektir.

Boya badana kokusundan nasıl kurtulursunuz?
Boya kokusundan nasıl kurtulursunuz?

4. Soğan

Soğan aromasını herkes sevmez, bu yüzden bu lezzet daha risklidir, ancak sizi temin ederim ki bir muamele olacak. Birkaç kahverengi soğanı küçük parçalara ayırın ve odanın etrafına yerleştirin. Soğan, kalan boya kokusunu emer.

5. Bir mum veya Kömür Kullanın

Solvent dumanlarını tamamen ortadan kaldırmanın en etkili yolu, odada bir mum yakıp 1-2 saat yanmasına izin vermektir. Mum ışığı, boya çözücülerdeki yanıcı bileşenleri yakmaya yardımcı olur. Lütfen mumları gözetimsiz bırakmayınız, etrafta çocuk varsa özellikle dikkatli olunuz. Biraz odun kömürü ezin ve gece boyunca odanın her tarafındaki bir kaba koyun. Sabah boya dumanınız kaybolacak.

6. 1 Kova Su koyun

Mum yakmanın güvenliğinden endişe ediyorsanız, lütfen odanın etrafına birkaç kova su koyun. Bu, bir miktar boya buharını emmeye yardımcı olacak ve yeni bir iç mekan elde etmenize yardımcı olacaktır. Bu bir mum yakmaktan daha güvenli bir çözüm olsa da hiçbir şekilde etkili değildir.

7. Nane veya Vanilya Kullanın

Bunların ikisi de boya dumanlarını örtmeye yetecek kadar harika kokular. Bu kokuları seviyorsanız, pamuk toplarının üzerine birkaç damla saf vanilya özü veya nane yağı koymaya çalışın ve ardından bunları odanın etrafına yerleştirin. Daha yoğun bir koku için bu yağları küçük su kaselerine ekleyin.

post için hızlı puan ver

Twitter adresim: @sarpersubasi

Bir cevap yazın