Beyaz mobilyada kolonya lekesi nasıl çıkar?
Kendin Yap

Beyaz mobilyada kolonya lekesi nasıl çıkar? (ÇÖZÜLDÜ)

Beyaz mobilyadan leke çıkarma problemi, beyaz mobilyaya sahip olanların en sık karşılaştığı durumlar arasında yer almaktadır. Mineral içeren krem temizlik ürünleri ile beyaz mobilya üzerinde yer alan lekeleri kolaylık ile çıkarabilirsiniz.

Aynı zamanda mobilya üzerinde oluşan bardak lekeleri de kolonya lekesi gibi sizleri zorlayacağını düşündüğünüz lekeler arasında olabilir. Bunu da çıkarmak için beyaz renkte bir diş macununu lekeli bölgeye sıkıp sakince ovalamalısınız.

Birçok temizleme yöntemi bulunan bu lekeleri karbonat ve sirke karışımı yaparak da yok edebilirsiniz. Birbirine karıştırdığınız bu iki maddeyi leke olan bölgeye sürüp, yumuşak hareketle ve bir bez yardımı ile silip durulayabilirsiniz. Böylelikle lekelerden kalıcı ya da büyük oranda, tek seferde kurtulmuş olursunuz. Beyaz mobilyada leke nasıl çıkar sorularının yanıtını bu yöntemler ile sonuca ulaştırabilirsiniz.

Balkon Dekorasyonu İçin:

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız malzemeleri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığıyla temin edebilirsiniz. Ayrıca 266 farklı balkon dekorasyonu yazımızı okumak için linke tıklamanız yeterli.

Beyaz mobilyada kolonya lekesi nasıl çıkar? (ÇÖZÜLDÜ)

Beyaz mobilyalarda leke sorunu sık sık yaşanmaktadır. Açık bir renge sahip olmasından kaynaklı tüm izleri belli eden bir ürün olan beyaz mobilyalar, kolonya lekesini üzerlerinde pek barındırmazlar. Aksine kolonya ile temizlenmesi de kullanılan bir yöntemdir. İçerisinde yer alan alkol nedeni ile lekeleri kolayca çıkarabilirsiniz.

Beyaz mobilyada kolonya lekesi nasıl çıkar? (ÇÖZÜLDÜ)

Kolonya leke yapar mı?


Kolonyanın leke yapıp yapmadığı birçok insan tarafından merak edilen bir konudur. Genel olarak kolonya içeriğindeki alkol nedeni ile iz bırakmamaktadır. Uçucu bir madde olduğundan buharlaşarak leke bırakmayan kolonya, aynı zamanda leke çıkarıcı olarak da kullanılmaktadır.


Beyaz mobilyada kolonya lekesi nasıl çıkar gibi bir soru sormak sizleri korkutmasın. Denildiği üzere, aksine leke çıkarmada da kullanılabilecek alkol bazlı bir ürün olan kolonya mobilyadan daha çok deri üzerinde bazı izler bırakabilmektedir. Mobilyanızda da leke kalır ise karbonat – sirke ya da diş macunu ile geçirebilirsiniz.

Tüm bu işlemlerden sonra durulama bezi ile kimyasal maddelerden arındırıp eskisi gibi kullanım sağlayabilirsiniz.

Beyaz mobilya temizliği zor mudur?
Beyaz mobilya temizliği zor mudur?

Beyaz mobilya temizliği zor mudur?

Beyaz mobilya, temizlik açısından sanıldığı kadar da zor bir kullanıma sahip değildir. Ahşap ve beyaz arasında seçim yapmakta zorlanıyor olabilirsiniz. İki ürünün de kendine göre olumlu ve olumsuz yönleri mevcuttur. Beyaz mobilyadan leke çıkarma ve ahşap ürünlerden leke çıkartmanın birkaç püf noktası mevcuttur.

Sağlık açısından ahşabın önerildiği de doğrudur. Nemi dengeleyerek bakteri üremesini engellemektedir. Aynı zamanda da uzun ömürlüdür. Fakat hem beyaz hem ahşap istiyor iseniz mobilyalarınız boyayabilirsiniz.

Beyaz mobilyadan leke çıkarmak oldukça kolaydır. Islak bir bez yardımı ile kalıcı bir leke değil ise kolaylık ile kurtulabilirsiniz. Eğer kalıcı ya da ağır, zor bir leke ise de karbonat, diş macunu ya da krem temizleyiciler ile lekeleri yok edebilirsiniz.

5/5 - (9 votes)

Twitter adresim: @sarpersubasi

Bir cevap yazın