2 Basit Adım: Balkon Salıncağı Nasıl Yapılır?
Kendin Yap

2 Basit Adım: Balkon Salıncağı Nasıl Yapılır?

Balkon salıncağı nasıl yapılır sorusu havalar ısınmaya başladıkça tekrardan gündeme geldi. Özellikle pandemi döneminde açık havaya duyduğumuz özlem de arttığı için hepimiz balkonlarda daha çok vakit geçiriyoruz. Balkon salıncakları eskiden hamak gibi daha klasik ve daha az çeşitliyken günümüzde dekoratif anlam da kazandığı için balkon salıncaklarının çeşidi oldukça arttı. Biz de sizler için balkonunuza yapabileceğiniz basit ve kullanışlı hamak salıncak yapımını gösterdik. Eğer bununla uğraşmak istemiyorsanız veya vaktiniz yoksa yazının devamında Trendyol’da bulabileceğiniz son moda balkon salıncak modellerini sizler için hazırladık.

Evde Rahatlıkla Balkon Salıncağı Nasıl Yapılır?

  • Sert ve dayanıklı bir kumaşı istediğiniz hamak boyutuna denk gelecek şekilde kesin
  • Kestiğiniz ve ayarladığınız kumaşın kenarlarını uçlara doğru getirerek hamak ipiyle bağlayın
  • Daha sonrasında kullandığınız tüp ipleri salıncak için istediğiniz genişlikteki tahtaya oldukça sıkı bir şekilde bağlayın
  • Bu işlemleri kumaşın her iki tarafına da bağlamayı unutmayın
  • Eğer ipi bağlama konusunda sıkıntı yaşarsanız düğümlerini kuvvetlendirmek için ipi burarak daha dayanıklı halkalar yapabilirsiniz.
  • Açtığınız tahta deliklerin içinden ipleri geçirin. Bu işlemi de tamamladıktan sonra salıncağı kanca veya ona benzer bir alet yardımıyla tavana asabilirsiniz.
  • Kullanacağınız minder ve yastıkla da hamak salıncağınız hazır hale gelecektir.

Yaptığınız hamak için minder ve yastık çeşitlerine Trendyol’dan rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Biz de sizler için örnek bir minder kılıf takımı seçtik. Linke tıklayarak bakabilirsiniz.

balkon salıncağı nasıl yapılır
Balkon Salıncağı Nasıl Yapılır?

Çok Beğenilen Balkon Salıncak Çeşitleri Nelerdir?

Tek Kişilik El Örgülü Balkon Salıncağı

Son günlerde oldukça popüler olan bu balkon salıncağı ile balkonunuz çok daha şık bir görünüme kavuşabilir. Hem balkonunuzda çok fazla yer kaplamayacağı için küçük balkona bile sahip olsanız rahatlıkla kullanabilirsiniz.

balkon salıncağı nasıl yapılır
Tek Kişilik El Örgülü Balkon Salıncağı

Tek Kişilik Demir Balkon Salıncağı

Hem balkonunuzda hem bahçenizde çok rahatlıkla tercih edebileceğiniz bu salıncak çeşidi aslında yukarıda bahsettiğimiz el örgülü balkon salıncağına görünüm açısından oldukça benzemektedir. Tek fark olarak örgü yerine salıncağın genelinde demir kullanılmasıdır. Size aynı konforu vermese bile evinize dekoratif açıdan oldukça yakışacaktır.

balkon salıncağı nasıl yapılır
Tek Kişilik Demir Balkon Salıncağı

3 Kişilik Bahçe Balkon Teras Salıncağı

Son 2 önerimizde ise size bir klasik ve daha uygun fiyatlı bir de daha modern ve farklı bir salıncak türünü önereceğiz. Bu ürünü birçok bahçeli evde rahatlıkla görebilirsiniz. Minderlerinin rahat olmasından dolayı hem de birçok kişinin rahatlıkla oturabilmesinden dolayı bu ürün yıllardır tercih edilmektedir. Diğer salıncaklar kadar dekoratif açıdan fark yaratmasa da balkonunuzda veya bahçenizde keyifle oturmanızı sağlayacaktır.

balkon salıncağı nasıl yapılır
3 Kişilik Bahçe Balkon Teras Salıncağı

4 Kişilik Brandalı Güneşlikli Metal Bahçe Salıncağı

Tanıtacağımız son balkon salıncağı ise en büyük bahçe salıncaklarından biri. Ayrıca dekoratif olarak yukarıda bahsettiğimiz salıncağa göre çok daha şık ve konforlu. Ancak burada karar vereceğiniz nokta fiyat performans açısından hangisini tercih edeceğinizdir. Beklentileriniz ne olduğu da bu seçimde oldukça önemli.

balkon salıncağı nasıl yapılır
4 Kişilik Brandalı Güneşlikli Metal Bahçe Salıncağı

Balkon Dekorasyonu İçin:

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız malzemeleri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığıyla temin edebilirsiniz. Ayrıca paletlerle balkon dekorasyonu yazımızı okumak için linke tıklamanız yeterli.

Makrome Salıncak Yapımı
post için hızlı puan ver

Bilkent Üniversitesi 4.sınıf İşletme öğrencisi, izlediği diziler hakkında fikirlerini yazmaktan ve ev dekorasyonuyla ilgili yenilikleri takip etmekten mutlu olur. Ev dekorasyonunda özellikle balkon ve bahçe alanıyla özel olarak ilgileniyor.

Bir cevap yazın