balkon kapısından gelen soğuk nasıl engellenir
Kendin Yap

4 Basit Yöntem: Balkon kapısından gelen soğuk nasıl engellenir?

Birçok evin balkonunda sürgülü cam kapılar vardır. Güneş ışığının evi ısıtmasına izin vermek için güzeldirler fakat aynı zamanda zayıf yalıtkanlardır. Özellikle kış mevsimine gelmeden önce balkon kapısından gelen soğuğun engellenmesi için tedbirler alınmalıdır.

Kalın Perdeler kullanmak

Balkon kapısından gelen soğuk nasıl engellenir?

Kalın perdeler kışın soğuğu evin dışında, yazın ise ısıyı dışarıda tutmaya yardımcı olabilir. Bu perdelerin normal perdelere göre farkı, ısı yalıtımı ve hava akımını engellemesi ve ısı kaybına sahip olmalarıdır. Fiyat normal perdelerle karşılaştırılabilir ve yatırıma değer.

Bunları evdeki sürgü ve pencerelere sığacak şekilde bulabilirsiniz. Kışın daha fazla ısı veya yazın kaçmayan hava elektrik faturanızı düşürür.

Kapı Bantı Ve Pencere Fitili Bandı ekleyin veya değiştirin

Balkon kapısından gelen soğuk nasıl engellenir?

Hava geçişini önlemek için yapışkan bant kullanmak böcekleri dışarıda ve evin içindeki havayı korumak için bir zemin oluşturur. Buradaki fikir, havanın kaçmamasıdır. Bu yalıtım işlemini tek ve çift camlı pencerelerin yanı sıra sürgülü cam kapılara da ekleyebilirsiniz. Hava koşullarının giderilmesi zamanla yıpranır, bu nedenle düzenli periyotlarda değiştirilmesi gerekecektir.

Hava şartlarında soyulmaya veya değiştirmeye ihtiyacınız olup olmadığını belirlemek için pencerelerinizi veya kapılarınızı dışarıya kapatın. Kapının çatlaklarına baktığınızda içeri giren güneş ışığını görmemelisiniz. Kapı Bantı ve pencere fitili bandı nem ile ilgili bir sorun yaratmaz ve hava akımını dışarıda tutar. Kendiniz kolayca yardım almadan kurabilirsiniz.

Plastik pencere kiti satın alın

Soğuk nasıl engellenir?

Kışın sürgülü kapıları yalıtmak için plastik bir pencere kiti satın almak soğuk havayı dışarıda tutmak için ideal bir çözümdür. Kış ayları için yalıtımda işinizi epeyce kolaylaştıracak garanti bir yöntemdir.

Sürgülü kapıları izole etmek için Macun kullanın

Balkon kapısından gelen soğuk

Balkon kapısına yerleştirilmiş macun zamanla bozulur, bu nedenle çerçevelerin etrafındaki macunlamayı ve kapıların evle buluştuğu yeri kontrol edin. Macun iyi durumda olmalıdır ve değilse, değiştirmeniz gerekecektir. Bir diğer avantajı ise yaz aylarında kolaylıkla macunu çıkarabilirsiniz.

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız bitkileri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığyla temin edebilirsiniz.

Tüm doğru parçalara sahip olduğunuzda, mükemmel yeni balkon dekorasyonu yapmak sandığınızdan çok daha basittir. Kendi açık alanınızı kurma konusunda sizi heyecanlandırmak için bu büyüleyici örneklere bir göz atın.

Büyük balkon dekorasyonu nasıl yapılır?

balkon kapısından gelen soğuk nasıl engellenir?
4.8/5 - (6 votes)

Twitter adresim: @sarpersubasi

Bir cevap yazın