Balkon Duvar Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
Kendin Yap

Balkon Duvar Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Balkon Duvar Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
Balkon Duvar Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Her türlü dekorasyonda duvar dekorasyonu vazgeçilmezdir. Çünkü bomboş duran koca bir alanı dekore etmek hem daha kolay hem de daha zevklidir. Balkonlar odalardan daha küçük bir alana sahip olduğu için balkon dekorasyonunda duvarı dekore etmek önemlidir. “Balkonumun duvarını nasıl dekore etmeliyim?” diye soruyorsanız doğru adrestesiniz. Keyifli okumalar.

Balkon Dekorasyonu İçin:

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız malzemeleri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığıyla temin edebilirsiniz. Ayrıca 6 Neden balkon duvarı neden kabarır? yazımızı okumak için linke tıklamanız yeterli.

Balkonlar genelde evin geneline bakıldığında küçük bir alanı kaplar. Bu nedenle balkonu sıkışık bir alan olarak göstermeden dekore etmek biraz zordur. Balkon duvarları dikeyde alan kapladığı için dekore etmek için oldukça uygundur. Saatler, tablolar, bitkiler ve aslında dekorasyon olmadığı halde birçok şey; duvar dekorasyonunda kullanılabilir.
 

Balkon Duvarı Dekore Edilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Balkon Duvar Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Balkon duvarı dekore edilirken öncelikle balkon duvarının rengine göre dekorasyon seçilmelidir. Balkon duvarının rengine yakın tonlarda dekorasyonlar seçilerek ton sür ton yapılabileceği gibi uyumlu renkler seçilebilir ya da tamamen zıt renklerle de uyum elde edilebilir. Diğer önemli husus da balkon mobilyalarıyla uyumlu olmasıdır. Duvar dekorasyonlarının sıklığı iyi ayarlanmalıdır.

Balkon Duvarını Dekore Etmek İçin Alternatif Fikirler

Çiçekler ve Bitkiler:

Balkon Duvarını Dekore Etmek
Balkon Duvarını Dekore Etmek

Balkon gibi açık hava gören bir alanın dekorasyonu için evde yetiştirilebilecek çiçek ve bitkiler oldukça doğru seçimler olacaktır. Çiçek ve bitkileri duvar dekorasyonuna dönüştürmek içinse asılabilen saksılar kullanılabilir. Saksıları asmak için dikey kareli tezgahlar kullanılabilir.

Yarım saksılar de duvarı dekore etmek için kullanışlıdır. Ek olarak duvarları sararak uzayan sarmaşık türü bitkiler kullanılabilir.

Çiçek ve bitkileri duvar dekorasyonu
Çiçek ve bitkileri duvar dekorasyonu

Saat ve Tablo Benzeri Dekorasyonlar:

Balkon duvarında dekorasyon olarak saat kullanılabilir. Balkon mobilyaları ve duvar rengi ile uyumlu saatler ideal olacaktır. Balkonun bulunduğu şehrin manzaralarına benzer doğa tabloları ya da yine mobilyalar ve duvar rengiyle uyumlu tablolar da balkon duvarınızı güzelleştirebilir.

 duvar rengi ile uyumlu
duvar rengi ile uyumlu

Mekâna Uygun Dekorasyonlar:

Yaşadığınız şehrin özellikleriyle bağdaşan dekorasyonlar balkon duvarınızı sevimli bir hale getirecektir. Örneğin deniz kenarı bir şehirde yaşıyorsanız duvarlarınızı deniz esintili martı, dümen, çapa, balık, deniz kabuğu, rüzgâr çanı, deniz feneri benzeri figürler dekorasyon olarak kullanabilirsiniz.

duvar dekorasyonu parçaları
duvar dekorasyonu parçaları

Balkon Duvarınızda Film Rulosu:

Balkon duvarınızı, baktıkça anılarınızı hatırlayacağınız bir film rulosuna dönüştürebilirsiniz. Seçeceğiniz özel fotoğraflarınızı çeşitli yollarla duvar dekorasyonunuza ekleyebilirsiniz. Fotoğraflarınız için bir pano asabilir, resim çerçeveleri kullanabilir ya da duvarınızı resimlerinize arka plan olacak şekilde boyayabilirsiniz.

Fotoğraflarınız için bir pano
Fotoğraflarınız için bir pano

Balkon Duvarınızı Kendiniz Boyayın!

Balkon duvarınızı dekore etmek amacıyla kendiniz de boyayabilirsiniz. Bu şekilde balkon duvarınıza resimler çizebilir, duvarı daha renkli hale getirebilirsiniz.

balkon duvarınıza resimler
balkon duvarınıza resimler
Balkon Duvar Dekorasyonu Nasıl Yapılır?-Koçtaş
post için hızlı puan ver

Twitter adresim: @sarpersubasi

Bir cevap yazın