Balkon demirlerindeki pas lekesi nasıl çıkar?
Kendin Yap

5 ÇÖZÜM: Balkon demirlerindeki pas lekesi nasıl çıkar?

Balkon demirlerindeki pas lekelerini çıkarmak için pek çok yöntem bulunmaktadır. Fakat Balkondekor Ekibi olarak sizlerle zararlı kimyasallar olmadan nasıl kolayca temizleyebilirsiniz sorusuna yanıt arayacağız. Aşağıdaki 5 maddelik “Balkon demirlerindeki pas lekesi nasıl çıkar?” rehberi lekelerden kurtulma size yardımcı olacaktır.

Metal veranda mobilyaları olmasa bile, plastik mobilya ve korkulukların metal kısımlarında pas bulunmaya devam edecektir. Temizlenmezse çamaşırlarınızı lekelenecek ve balkon zeminine damlayacaktır. Çocuklara ve evcil hayvanlara da zararlı olabilir, bu yüzden ondan kurtulmak en iyisidir.

1. Su

Pası gidermenin en kolay yolu sadece havlu ve su kullanmaktır. Bir kova su alın, bir bezi hafifçe nemlendirin ve paslı alanı fırçalayın. Ovması daha zor bir şeye ihtiyacınız varsa, bezi değiştirebilir veya bir tel fırça ile kullanabilirsiniz. Temizledikten sonra alanı kuru bir bezle silin.

2. Karbonat

Temizleme kremi yapmak için karbonatı suyla karıştırabilirsin. Pastayı paslı yüzeye yayın ve bir bez veya tel fırça ile hafifçe fırçalayın. Kabartma tozu, evinizdeki birçok pisliği temizlemek için çok uygundur, ancak hiç paslanmayı önlemeye çalıştınız mı? Suyla karıştırarak bir macun yapın ve macunun paslı yüzeylere yapışacak kadar kalın olduğundan emin olun. Bir süre oturmasına izin verin, ardından çelik yün veya tel fırça ile fırçalayın. Bu işlemi birkaç kez tekrarlamanız gerekebilir.

Balkon demirlerindeki pas lekesi nasıl çıkar?
Balkon demirlerindeki pas lekesi nasıl çıkar?

3. Sirke

Daha inatçı pas için beyaz sirkeyi deneyin. Bu yaygın ev ürünündeki asetik asit, pası çözmek için yeterince asidiktir. Küpe gibi küçük şeyleri ıslatabilir, yüzeylerini eski bir bezle silebilir veya doğrudan paslı noktalara veya paslı cıvata ve vidalara dökebilirsiniz. Pas çözüldükten sonra, eşyaları iyice duruladığınızdan emin olun, çünkü metal üzerinde kalan sirke yüzeye zarar verir.

4. Limon ve Tuz Karışımı

Son olarak, limon ve tuz teknolojisi bu paslı lekeleri çözmenin başka bir yoludur. Tek yapmanız gereken limon suyunu bir kaseye dökmek, biraz tuz eklemek ve ardından karışımı pasın üzerine yaymak. Ardından pas kaybolana kadar bir bezle fırçalayın. Temiz suyla silin ve ardından kuru bir bezle silin. Daha güçlü bir çözüm için limon suyunu biraz sirke ile karıştırmayı deneyin. Sadece paslanmayacak, temizlediğiniz her yer narenciye gibi kokacak!

5. Patates ve Bulaşık Deterjanı

Bir diğer ilginç yöntem ise patates ve bulaşık deterjanını kullanmaktır. Öncelikle patatesi ikiye ayırın ve kestiğiniz parçanın özellikle uç kısımlarını bulaşık deterjanına sürün. Deterjan sürdüğünüz patatesi paslı balkon demirinin üzerine bırakın ve yaklaşık olarak 1 veya 2 saat bekletin. Bu uygulama sayesinde balkon demirinin paslı kısmı tepkime oluşturduğu için pasın sökülmesi daha hızlı olacaktır.

Balkon Dekorasyonu İçin:

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız malzemeleri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığyla temin edebilirsiniz. Ayrıca küçük balkon dekorasyonu nasıl yapılır öğrenmek için tıklayınız.

Balkon demirlerindeki pas lekesi nasıl çıkar?

5/5 - (6 votes)

Twitter adresim: @sarpersubasi

Bir cevap yazın