Yazlık Balkon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?
Genel

Yazlık Balkon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Yaz mevsiminin gelmesiyle balkonlar en çok vakit geçirdiğimiz mekanlardan olmaya başladı. Balkonunuzu yaz mevsimine göre dizayn etmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Keyifli okumalar.

Yaz mevsimi denince aklımıza renkli, ferah mekanlar gelir. Bu nedenle balkonunuz için seçeceğiniz mobilya ve dekorasyonların renkleri ve boyutlarının yaz mevsimini çağrıştırması önemlidir.

Bir balkonda olmazsa olmaz bir masa ve oturma alanının olmasıdır. Balkonunuzun boyutuna göre seçilmiş bir masa, birkaç sandalye ve koltuk balkonunuz için çok iyi olacaktır.

Hangi Renk Mobilyalar Tercih Edilmelidir?

Yazlık Balkon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?
Yazlık Balkon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Yaz gelince her yerde renkler artmaya başlar. Çiçekler, böcekler, güneş, gökyüzü her şey daha da renkli görünmeye başlar. Yaz renkleri denince de kırmızı, turuncu, sarı, mavi, yeşil ve pembe gibi renkler akla gelir. Bu renklerin özellikle canlı tonları kullanılırsa yaz mevsimi için daha uygun olur. Eğer daha ferah bir görünüm aranıyorsa da beyaz, krem tonları da tercih edilebilir.

beyaz, krem tonları
beyaz, krem tonları

Mobilyaların boyutu ve sıklığı nasıl olmalıdır?

Mekânın daha ferah görünmesi için minimal seçimler yapılabilir. Mobilyalar ne çok ne de az olmalıdır. Az sayıda mobilya ve dekorasyon balkonu çok boş gösterebileceği gibi çok sayıda mobilya ve dekorasyon da balkonu dağınık ve hiç de ferah olmayan bir alan olarak gösterebilir.

Mekânın daha ferah görünmesi için minimal seçimler
Mekânın daha ferah görünmesi için minimal seçimler

Balkonunuzu Daha Keyifli Hale Getirmek İçin Bir Öneri:

Eğer balkonunuzda yeterli ve güvenli bir alan varsa bu alanı hamak veya salıncakla daha keyifli hale getirebilirsiniz. Yazın hamakta veya salıncakta sallanırken uyumak, kitap okumak, vakit geçirmek bir hayli keyifli olabilir.

Çiçekler
Çiçekler

Yaz Mevsiminin Vazgeçilmezi: Çiçekler!

Yaz mevsimini daha güzel ve renkli hale getiren unsurlardan biri de çiçeklerdir. Balkonunuzu renkli çiçekler ve çeşitli saksılarla dekore etmek iyi bir fikir olabilir. Yetiştireceğiniz çiçeğe uygun toprak ve saksı seçimine ve saksı ve çiçeklerinizin renklerinin uyum içinde olmasına dikkat etmelisiniz.

Balkon Dekorasyonu İçin:

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız malzemeleri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığıyla temin edebilirsiniz. Ayrıca Balkon Çiçekleri Ne zaman ekilir yazımızı okumak için linke tıklamanız yeterli.

alternatif Saksı Fikirleri
Alternatif Saksı Fikirleri

Alternatif Saksı Fikirleri:

Çiçeğinizi saksıya dikmek zorunda değilsiniz. Eğer çiçeğinizin büyüme koşullarını etkilemeyecekse normalde saksı olarak kullanılmayan bazı şeyleri saksı olarak kullanarak özgün görünümler elde edebilirsiniz. Araba lastikleri, çizmeler, çaydanlıklar, kavanozlar ve akla gelebilecek bir sürü nesne bu iş için kullanılabilir.

Balkon Işıklandırması
Balkon Işıklandırması

Yazın Balkon Işıklandırması Nasıl Yapılmalıdır?

Renkli yaz akşamları için günışığına daha yakın ve daha sıcak bir ton olan sarı ışıklandırma daha iyi bir tercih olabilir. Işık için avizenizi mobilyalarınıza uygun seçebilir, dilerseniz LED ışıklandırma da kullanabilirsiniz.

Yazlık Balkon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?
post için hızlı puan ver

Twitter adresim: @sarpersubasi

Bir cevap yazın