Yaz ve Bahar Aylarında Bahçe Bakımı
Genel

5 ÖNEMLİ: Yaz ve Bahar Aylarında Bahçe Bakımı

Bahar yaklaşıyor ve yakında bahçenizi hayata döndürürken ekecek, büyüyecek ve besleyecek tohumların arasında bulacaksınız kendinizi. Düşüncelerinizi düzenlemek ve yeni bahçecilik yılına başlamak için bu daha sakin kış aylarını kullanın. Bahar bahçenizi nasıl hazırlayacağınıza dair yardımcı kılavuzumuzu okuyun.

Bahçedeki Seranızı Yenileyin

Bu, seranızı bitkiler ve bahar çelikleri için hazır hale getirmek için mükemmel bir zamandır. Camın içini de dezenfekte ettiğinizden emin olun. Olası haşere istilasına karşı önleminizi önceden almış olursunuz.

Yerdeki ve banklardaki bitki kalıntılarını süpürün ve dezenfektanı sıcak bir solüsyonla yıkayın. Seranızı iyice havalandırın ve kuruması için bekleyin. Sera temiz ve parlak hale geldikten sonra, yapıyı incelemek ve kırık parçaları cam hasarı veya kabukları için değiştirmek için zaman ayırın.

Yaz ve Bahar Aylarında Bahçe Bakımı
Yaz ve Bahar Aylarında Bahçe Bakımı

Daha Uzun Ömürlü Tohumlar Ekin

Mevsimsel yağışlardan yararlanmak için bu kış bahçenize bir su yerleştirin. Yağmur yılın büyük bir bölümünde kışın yağar ve şimdi onu toplama zamanı! Çevre dostu bahçecilik için yağmur suyunun toplanması çok önemlidir. Sıcak aylarda suya olan yüksek talep, su şirketlerini genellikle çevreye zararlı ve tüketici dostu yeraltı suyu rezervlerini ve akarsularını kullanmaya zorlar.
Güller, yaban mersini gibi erik bitkiler, musluk suyu genellikle biraz alkali olduğundan yağmur suyu ektiğiniz bitkilerin ömrünü uzatacaktır.

Hasar Görmüş Eşyların Tamiri

Yaz ve bahar aylarında yapabileceğiniz en iyi bahçe bakımı aktivitelerinden birisi de hasar görmüş çit, pencere, kapı, vb. Herhangi bir hava hasarı veya düşüşü belirtisi için çit panellerini, kapıları ve kafesleri kontrol edin. Artık kırılan yapıları onararak kış aylarında bahçelerde geçirecek vaktiniz var. Kırık yapıları veya parçaları değiştirin.
Ardından panelleri ve kapıları kir ve küfü temizlemek için elektrikli bir temizleyici ile temizleyin. İnatçı kirleri çıkarmak için sert bir fırça kullanmalısınız. Kuru bir günde iki kat leke, boya veya ahşap koruyucu kullanmadan önce ahşabı tamamen kurumaya bırakın. Duvar Boyası Neden Çatlar öğrenmek için tıklayınız.

Bahçede Kullandığınız Aletleri Düzenleyin

Kış aylarına gelmeden önce yaz ve bahar aylarında bahçe bakımı için aletlerinize temiz ve düzenli bir görünüm kazandırın. Bahçe aletlerinizin bakımı onları korumaya yardımcı olur, uzun vadeli para tasarrufu sağlar ve hastalıkların yayılmasını önler. Kirli ayırıcıların bakteri ve mantarlara taze budama yaraları getirdiği bilinmektedir.
Bıçak aletlerine tam temizlik sağlamak için deterjan kullanın. Aletlerinizi bilemek, performanslarını da iyileştirecek, onlarla çalışmayı kolaylaştıracak ve daha temiz kesimler sağlayacaktır. Bilenmiş bıçaklarda ve menteşelerde yağ kullanarak paslanmasını önleyin.

Geniş Bir Alan Yaratın

Eğer yapmadıysanız, şimdi bahçenizde bir kompost bölgesi oluşturmak için harika bir zaman. Bu, hazır bir sepet satın almak veya değiştirilen ahşabı kendiniz yapmak kadar kolay olabilir.
Kompost alanında bir yerde, tüm organik atıklarınız yerine konur. Bozulduğunda, bitkileriniz güzel, zengin bir kompostla gelişecek. Çim kesimleri, kabukları, kağıt ve odunsu sıvaların iyi bir karışımına sahip olduğunuzdan emin olun. Havalandırmanıza yardımcı olmak için, kompostunuzu her ay bir bahçe çatalıyla değiştirmelisiniz.

Yaz ve Bahar Aylarında Bahçe Bakımı

Balkon Dekorasyonu İçin:

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız malzemeleri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığıyla temin edebilirsiniz. Ayrıca Balkon Çiçekleri Ne zaman ekilir yazımızı okumak için linke tıklamanız yeterli.

post için hızlı puan ver

Twitter adresim: @sarpersubasi

Bir cevap yazın