Xiaomi Vacuum Mop Essential Ürün İncelemesi
Genel

Xiaomi Vacuum Mop Essential Ürün İncelemesi ve Yorum

Günümüz gelişmiş robot süpürgelerinin epeyce kurulum gerektirdiği düşünülür. Fakat kurulumu hiç de sanıldığı gibi değil. Cihazı açıp kutusundan çıkardıktan sonra, yapmanız gereken sadece üç tane kolay adım var. Tak, bağla, çalıştır!

Xiaomi Vacuum Mop Essential Nasıl Kurulur?

İlk aşamada kutudan çıkan bileşenler birleştirip birbirlerine takacaksınız. Bağlantı kısmına gelmeden önce bağlantı istasyonunu elektrik prizine takmış olmanız gerekir.

Sonrasında akıllı telefon uygulamasını kullanarak cihazı bağlamanız yeterlidir. Bulunduğunuz ortamda Wi-fi olmalı çünkü cihaz size internet soracak. Son aşamaysa çalıştırma aşaması.Xiaomi Vacuum Mop Essential’ı çalıştırmanız için iki seçenek bulunmakta. Cihazın uygulaması üzerinden yapabilir ya da cihazın başlatma düğmesine basarak başlatabilirsiniz.

Xiaomi Vacuum Mop Essential Ürün İncelemesi ve Yorum

Pil Ömrü Açısından Xiaomi Vacuum Mop Essential

Robotun  2500 mAh kapasiteye sahip bir pili var. Yani bu da Samsung Galaxy S21 Ultra’nın kapasitesinin yarısına denk geliyor.  Kullanım esnasında Xiaomi Vacuum Mop Essential 1 dakikada pilin yaklaşık olarak %1’ini tüketiyor.

Ortalama bir buçuk saat temizlik yaptıktan sonra eğer pili bitmezse durur ve şarj olmak için yerleştirme istasyonuna gider. Yeterli seviyede şarj olduktan sonra en temizliğe en son kaldığı yerden devam eder.

Xiaomi Vacuum Mop Essential Efektifliği

İncelemeye başlamadan ürüne karşı beklentilerimiz biraz düşüktü. Ancak ürünü denedikten sonra beklentilerimizin üzerinde sonuçlar aldığımızı söyleyebiliriz.

Alanlara ulaşmada sıkıntı yaşamıyor ve çok fazla kablo olsa bile kesinlikle kablolara takılmıyor. Büyük bir kısmı Lidar sensörüne ve verileri anlamlandırmada işe yarayan algoritmalara dayanan cihazın otomosyonunu bakış açımız olumlu.

Xiaomi Vacuum Mop Essential Ürün İncelemesi ve Yorum

Xiaomi Vacuum Mop Essential engellerle karşılaştığında ise bu engellerden kurtulmada gayet başarılı. Ayrıca Lidar sensörü karanlıkta bile çalışabiliyor.Bu özelliği özellikle test ettik ve gece denedik. Bir sorun yaşamadık.

Robota komutları verirken Wi-fi bağlı olmasında fayda var çünkü diğer türlü aksaklıklar yaşandığını gözlemledik. Bulunduğunuz ortamda sürekli Wi-fi varsa bu sorun olmayacaktır.Vakumlamanın yanında paspaslama açısından da oldukça yeterli.Genel anlamda baktığımızda Xiaomi Vacuum Mop Essential  geçer notu bizden aldı.

post için hızlı puan ver

Twitter adresim: @sarpersubasi

Bir cevap yazın