Sürgülü Cam Balkon Neden Kullanılır?
Genel

5 ÖNEMLİ Bilgi: Sürgülü Cam Balkon Neden Kullanılır?

Sürgülü cam balkon neden kullanılır sorusunun en basit haliyle cevabını, özelliklerini ve cam tiplerini aşağıdan ulaşabilirsiniz. Bu yazıda tanıtacağımız sürgülü cam kapılar, evinizin özel ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli şekillere sahip olabilir. Tüm seçenekleri göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun, yeni kapı, içeride rahat ve işlevsel bir ortam sağlarken sizi dışarıya bağlayarak yaşam alanınızın en önemli özelliği haline gelebilir.

Sürgülü cam kapılar satın almayı düşünüyorsanız, seçeneklerinizi öğrenmek veya sadece mevcut ürünler hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Trendyol.com veya n11’i ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca yaşadığınız şehirdeki yerel bir distribütörle iletişime geçebiliriz ve eviniz için mükemmel sürgülü kapıyı bulmanıza yardımcı olabilirler.

Sürgülü Cam Balkon Neden Kullanılır?
Sürgülü Cam Balkon Neden Kullanılır?

Sürgülü Cam Özellikleri

Balkon sürgülü kapılar (“sürgülü kapılar” olarak da bilinir), onları geleneksel döner Fransız kapılardan farklı kılan bazı temel işlevlere sahiptir. Sürgülü kapılar olarak adlandırılırlar ve genellikle iki parçadan oluşur – sabit bir panel ve bir sürgülü panel. Ayrıca soldan veya sağdan açılacak şekilde yapılandırılabilirler.

• Sürgülü cam kapıların boyu normal kapılara göre dağa dardır. Bu, eve daha fazla doğal ışığın girmesine izin verir ve alanın daha büyük görünmesini sağlayabilir.

• Sürgülü cam balkonlar normal balkon kapılarına göre daha iyi yalıtım ve daha az hava girişi sağladığına ve dolayısıyla enerji verimliliğini büyük ölçüde artırmaktadır. Bazı durumlarda bu doğru olabilir, ancak farklı ürünlerin enerji verimliliği, firmanın kullandığı malzemelerin kalitesine bağlı olarak değişmektedir.

• Sürgülü kapıların en büyük yararlarından biri  odadaki eşyalarınızın yerini fazla etkilememesidir. Kayar ray duvara paralel ve düz bir yüzeyde kaldığından, açıklığın önünde veya arkasında boşluk bırakmaya gerek kalmaz.

• Kapı, ahşap, kaplama, vinil, metal veya diğer birçok malzemeden yapılabilir. Çeşitli yüzeyler ve renklerde gelirler ve çoğu üretici, standart “stok” seçeneklerinin yanı sıra özel seçenekler de sunar.

• Sürgülü veranda kapıları genellikle belirli bir boyuta sahiptir, ortalama 2-2.5 metre yüksekliğindedir. Bu, cam kapı üreticilerinin kullandığı standart ölçülerden kaynaklanmaktadır.

Sürgülü Cam Tipleri

Evinizdeki diğer tüm kapılar, pencereler ve çatı pencereleri gibi sürgülü cam kapılar birçok farklı cam türü ile tasarlanabilir.
Temperli cam (emniyet camı olarak da bilinir), daha tehlikeli büyük cam parçalarını kapıya yapıştırmak yerine, çarpıldığında küçük parçalara ayrıldığı için sürgülü cam kapılarda sıklıkla kullanılır.
Yansıtıcı cam aynı zamanda yaşam alanlarına ısı dağılımını azaltmak için yaygın olarak kullanılmaktadır çünkü cam üzerindeki kaplama güneş ışığını gidermeye yardımcı olur. Enerji verimliliği çok önemlidir ve popüler bir yansıtıcı cam türü, düşük emisyonludur.
Bu kapılardaki cam da genellikle iki parça camdan oluşur ve iki cam parçası arasında genellikle gazla dolu bir boşluk bulunur. Bunlar genellikle “içi boş cam üniteleri” olarak adlandırılır, ancak çift cam da kullanılır.

Bu sistemler iyi izolatörler olarak kullanılabilir, ancak performansları izolatörlerle doldurulmuş standart opak duvarlardan farklı olacaktır. Bu nedenle, belirli aşırı hava koşullarında tüketiciler, kapılarında tek katmanlı, çift katmanlı ve hatta üç katmanlı camı seçerken evlerinin iklimini göz önünde bulundurmalıdır.

Sonuç:

Sürgülü kapılar ve pencereler sadece evinizin işlevsel bir parçası değildir. İçten dışa açıklık sağlamanın yanı sıra, yaşam alanınızı ve refahınızı iyileştirmek için daha az belirgin faydalar da sağlarlar. Doğal ışık, enerji seviyelerini ve konforu artırabilir Sürgülü cam kapılar ve pencereler bol miktarda doğal ışık sağlar ve mevsimsel bunalımlara direnmeye yardımcı olur.

Sürgülü kapılar ve pencereler çok fazla enerji tasarrufu sağlayabilir. Daha fazla doğal ışığa izin verdikleri için aydınlatma için daha az elektriğe ihtiyacınız olacak. İlkbahar ve sonbaharda bu kapı ve pencereleri açmak evinizi klimasız soğutabilir. Daha çok alan. Geleneksel menteşeli kapılar gibi açılma ve kapanma gerektirmediği için sürgülü kapı daha fazla kullanılabilir alan sağlar. Dar veya dar alanlar için bu özellikle önemli bir avantajdır. Küçük ve dar balkon dekorasyon yazısına ulaşmak için tıklayınız. Bu nedenle sürgülü cam kullanmak pek çok yarar sağlar.

Sürgülü Cam Balkon Neden Kullanılır?

post için hızlı puan ver

Twitter adresim: @sarpersubasi

Bir cevap yazın