Mutfak Tadilatı Kaç TL
Genel

Mutfak Tadilatı Kaç TL?

Gün içinde birçok şeye maruz kalan ve aslında en çok darbeye maruz kalan yer mutfağımızdır. Tüm kapaklar yerinden oynamaya başladığında şöyle bir mutfağa bakar ve şunu deriz “Bu mutfağı da yenilemenin zamanı geldi acaba mutfak tadilatı kaç TL’dir?” İşte dolaplarınızın kapakları yer çekimine yenik düşmeye başladığında yapmanız gereken ilk şey bu yazıyı okumak sonrasında ise bütçe planlaması ile yenilenme yoluna gitmek. Bakalım yer çekimine yenik düşen bu yapıyı ayağa kaldırmak ne kadarmış.


Mutfak Tadilatı Ne Kadara mal olur?


Mutfak sürekli buhar, su, yağ ve darbelere maruz kalır. Kesilen yiyeceklerin asitlerinden dolayı tezgahınız zamanla aşınır. Her gün pişen yemeklerden dolayı mutfak dolapları ve aspiratör sürekli yağ içinde kalır bu da düzenli olarak yağ çözücüyle silinmelerini gerektirir. Bu da zaman içinde aşınmalara ve ardından estetik ve işlev kaybı gibi problemlere sebebiyet verir.


Yıllarca destek olmadan duvara monteli bir şekilde havada duran mutfak dolabı bir süre sonra çürümeye başlar ve çökmeler meydana gelir. Aniden çöken mutfak dolapları hikayelerine mutlaka denk gelmişsinizdir. Bu gibi kazalara mahal vermemek için mutfak dolabı tadilatı oldukça önemlidir.

Balkon Dekorasyonu İçin:

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız malzemeleri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığıyla temin edebilirsiniz. Ayrıca 266 farklı balkon dekorasyonu yazımızı okumak için linke tıklamanız yeterli.


Tüm bu faktörlerden dolaplarımızın etkilendiği kadar duvarlarımız da etkilenir. Hatta dolaplarımızın düzenli olarak silinebilme şansı olmasına rağmen duvarlarımızı istediğimiz sıklıkta silemeyiz. Bundan dolayı mutfak dolabınızı kırdırdıktan sonra yenisini taktırmadan bir boya badana yapılması gerekir.


Hazır boya badana demişken su tesisatına da değinelim. Mutfaklar en çok su akan odalardan biri olduğu için borulardan sızıntı olabilme ihtimali oldukça yüksektir. Bu yüzden hazır dolabı yenilemeye girişmişken arka planı da sağlamlaştırmakta fayda var çünkü yeni dolabınızda aniden çürümeler ve kabarmalar meydana gelirse daha büyük zarara uğrayabilirsiniz.

Mutfak Fiyatı Hesaplama | Kendi Mutfak Fiyatını Bul
Mutfak Fiyatı Hesaplama | Kendi Mutfak Fiyatını Bul 


Tüm bunları dikkate aldığımızda boya + tezgah + duvar masrafı ortalama bir düzeyde 10.000 TL – 20.000 TL arası bir maliyete denk gelir. Mutfak dolapları ise 1.200 TL – 2.000 TL arası fiyat göstermektedir. Su tesisatı ise 1.500 TL – 8.000 TL arası fark göstermektedir. Bu uçurum farkın sebebi tadilatın sıva üstü veya şap altı yapılması durumundandır.


Mutfak tadilatı kaç TL diye kendi kendimize sorduk ve bu cevapları bulduk. Tabi bu fiyatlar orta düzey bir mutfak için işçi emeği hariç bir ücrettir. Tadilata kararı alırken anlaşacağınız işçinin ve mutfak standartınızı göz önünde bulundurmayı unutmayın. Unutmayın ki güzel bir mutfak size en güzel tarifler için ilham verecektir.

Mutfak Fiyatı Hesaplama | Kendi Mutfak Fiyatını Bul 

post için hızlı puan ver

Twitter adresim: @sarpersubasi

Bir cevap yazın