lydsto r1 robot süpürge yorumları
Genel

Lydsto R1 Robot Süpürge Yorumları (Kapsamlı Kullanıcı Rehberi)

Çamaşır ve bulaşık makinelerinin yanı sıra robot süpürgeler de günlük ailevi kaygılardan kurtulmamızı sağlayan bir diğer önemli ekipman. Ancak toz toplayıcı dolu olduğu için bir süre sonra robotlu süpürge ile alanı temizlemenin verimi düşecektir. Xiaomi Lydsto R1 süpürme robotu, çöp kutusunu otomatik olarak boşaltma işleviyle birlikte çalışırsa, bu sorunun olma olasılığı tamamen ortadan kalkar.

Lydsto R1 wireless smart, şarj ve toz toplama istasyonu ile donatılmış, piyasadaki en çok satan kendi kendini temizleyen robot elektrikli süpürgelerden biridir. Her temizlikten sonra Lydsto R1 konteynerdeki kalıntıları ve tozu temizlemek için iş istasyonuna döner. Bu istasyonun emiş gücü, geleneksel bir elektrikli süpürgenin beş katıdır. Elektrikli süpürgenin çöplerini depolamak için bir aylık çalışma için 3 litre kapasiteli bir torba yeterlidir.

Lydsto R1 Robot Süpürge Yorumları (Kapsamlı Kullanıcı Rehberi)

Lydsto R1 Toz Toplama Üniteli Akıllı Robot Süpürge özellikleri:

Robot vakum ve emme istasyonunun kendisine ek olarak, alıcıya temel bir aksesuar seti de verilir. Aksesuarlar şunları içerir:

  • 1x bez paspas
  • Robota monte edilecek paspas için 1 adet braket
  • 30x tek kullanımlık paspas
  • 7 adet toz torbası (biri emme istasyonuna önceden takılmıştır)
  • Fırça ile 1x Temizleme Bıçağı
  • Kullanım kılavuzu

Süpürme robotunun temizleme verimliliği büyük ölçüde tozun emiş gücüne bağlıdır. Gerçek emiş gücü iki faktör tarafından belirlenir: motorun standart emiş gücü ve esas olarak çöp kutusundaki tortunun neden olduğu borudaki dirençten kaynaklanan emme kaybı. Çalışmalar, toz toplama kabı dolduğunda cihazın emiş gücünün kısmen azalacağını doğrulamıştır. Sonuç açıktır: Süpürme robotunun emiş gücünü uygun seviyede tutmak için toz kutusunun zamanında boşaltılması gerekir.

Geleneksel robotik elektrikli süpürgeler manuel olarak temizlenmelidir. Lydsto R1 akıllı robotlu süpürge bu işlemi otomatik olarak gerçekleştirerek sizi bu rutin işlemden kurtarır.

Lydsto R1, ST LPS22HBTR, KODENSHI ORA2S01, vb. iç mekan navigasyonu ve diğer işlemler için kullanılır. Özellikle vakumun yoldaki engellerden kaçınmasına yardımcı olmak için ST sensörü LPS22HBTR ve şarj istasyonu ile doğru yerleştirmeyi sağlamak için IR sensörü KODENSHI ORA2S01 dahil olmak üzere 29 yüksek hassasiyetli sensöre sahiptir. Robot elektrikli süpürgenin emiş gücü 2700 Pa’dır.

Lydsto R1 Robot Süpürge Yorumları (Kapsamlı Kullanıcı Rehberi)

Bağlantı istasyonu, 50.000 rpm hıza ve 30.000 Pa emiş gücüne sahip 1000 W’lık bir motorla donatılmıştır.

Çoğu süpürme robotu için toz toplama borusu altta bulunur, bu da toz toplama verimliliğini azaltır. Lydsto R1 yan tarafında 430 mm toz toplayıcıya sahiptir. Tozu geçmeli torbaya aktarmak sadece 12 saniye sürer ve temizleme verimliliği %98’e kadar çıkar.

Lydsto R1, Lydsto’nun patentli gürültü azaltma teknolojisini kullanır, ses emici malzemeler ve çift hazne kullanımı sayesinde temizleme işlemi sırasında vakum gürültüsü en aza indirilir.

Lydsto R1 spesifikasyonu ayrıca iç mekan navigasyonu, engellerden kaçınma ve APP kontrolü ve temizleme programlaması için bir LDS lazer mesafe sensörü içerir.

Lydsto R1, geleneksel robot elektrikli süpürgelerin üstesinden gelemeyeceği temizlik sorunlarını çözmek için tasarlanmıştır. Bu sizi günlük yer ve halı temizleme işlerinden kurtaracak ve size başka şeyler yapma fırsatı verecektir.

Materyaller:

Lydsto R1 siyah ve beyaz renklerde mevcuttur. Zaten görebileceğiniz gibi, test nesnemiz beyaz varyanttır. Renk teması, açık gri ile değişen parlak beyaz ile tüm tasarım boyunca uzanır. Üst taraftaki fonksiyon tuşları ve ön taraftaki lastik kenar gridir. Tepedeki küçük kulenin altında, oda algılamasından sorumlu sensörlerin bir parçası var. Ayrıca hareketli ön kısmın arkasında engelleri algılayan daha fazla sensör bulunmaktadır.

Lydsto R1 Robot Süpürge Yorumları (Kapsamlı Kullanıcı Rehberi)

Vakumlama ve Paspaslama

Vakumlama işlemi sırasında dönen bir fırça ile desteklenir. Bu süreçte, kıllar kauçuk bir dudakla değişir. Bu, hem büyük hem de küçük parçaların emilmesini ve toplama kutusuna atılmasını garanti eder. Paspas işlevi için, paspas tutucu, çıkarılabilir kabın altına rahatlıkla yerleştirilebilir. Açıklıklar basınç noktaları tarafından serbest bırakıldığından, ancak o zaman su da dışarı çıkar. Tutucu çıkarıldığında suyun hala kısmen bittiği olumsuz olarak fark edildi. Bu nedenle, artık gerekli değilse ve paspas çıkarılırsa, kaptan tüm suyu boşaltmak yararlıdır. Çünkü özellikle eski ahşap zeminler hiç bir suyu affetmez.

Lydsto R1 ayrıca otomatik olarak tanıması ve emiş gücünü buna göre ayarlaması gereken halı kaplı zeminler için de donatılmıştır. Ancak gerçekte, otomatik algılama dört halıdan sadece ikisinde çalıştığından, bu işlev bizim için oldukça yıpratıcıydı. Daha sonra uygulamada yardım etmek zorunda kaldık.

Robotun arkasında, su deposu ve toz haznesi kombinasyonu olan çıkarılabilir kap bulunur. Burada toz haznesi 200 ml kapasiteye sahiptir ve dolduğunda R1 otomatik olarak istasyona döner ve kiri vakumlar. Paspaslama için su tankında 250 ml su için yer vardır. En küçük silme ayarında bu miktar, bir tank yükü ile silinebilecek maksimum 150 m² yüzey için yeterlidir.

Tankın üst kısmında su doldurmaya yarayan açıklığın yanı sıra egzoz havasını filtreleyen Hepa filtre bulunmaktadır. Bu çıkarılabilir ve gerektiğinde değiştirilebilir.

Balkon Dekorasyonu İçin:

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız malzemeleri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığıyla temin edebilirsiniz. Ayrıca komple ev tadilatı ne kadar tutar? yazımızı okumak için tıklayınız.

Lydsto R1 Robot Süpürge Dikkat edilmesi Gerekenler:

Evcil hayvan kılı yanıltıcıdır, ancak halıdan alınması zor olduğu için değil, hayır, bunun nedeni kendi kendine boşalan yerleştirme istasyonunda bazı sorunlara neden olabileceğidir. Bunun nedeni, robot elektrikli süpürgedeki toz haznesinin kolayca dolması ve yerleştirme istasyonunun saçları çekerken biraz sorun yaşayabilmesidir. Bu, hemen hemen tüm diğer markalarda olur, bu nedenle, bunun olmasını önlemek için, evcil hayvanlarınız varsa, Lydsto R1’in evinizi her temizlediğinde toz kutusunu kendi kendine temizlemesine izin vermenizi öneririm. Ayrıca, sağlanan temizleme araçlarını kullanarak çöp kutusunu ve fırçayı mümkün olduğunca sık temizlemeyi unutmayın.

Lydsto R1 Robot Akıllı Süpürge Pil Ömrü:

İlk çalıştırmamda, Lydsto R1, Standart emiş gücü modunu kullanarak 387 fit kare (36 metrekare) haritalamak ve temizlemek için yaklaşık 40 dakikada yüzde 25 kaybetti, bu nedenle, daha büyük bir eviniz ve hatta birden fazla katınız varsa, ” Standart modu kullanarak tüm evi tek bir şarjla temizlemekte fazla sorun yaşamayın. Strong ve MAX modları daha fazla enerji tüketecek, bu nedenle pil ömrü yüzde 25 yerine yüzde 35 oranında azalacak. Robot elektrikli süpürgenin yüzde 15’e ulaşması durumunda bile, pili yeniden şarj edecek ve çalışmaya devam edecektir.

Lydsto R1 Robot Akıllı Süpürge inceleme videosu

5/5 - (4 votes)

Twitter adresim: @sarpersubasi

Bir cevap yazın