Komple Ev Tadilatı Ne Kadar Tutar 2021?
Genel

Komple Ev Tadilatı Ne Kadar Tutar 2021?

Her şey gibi evimizin de bir ömrü vardır ve ömrü biten her şey bizi yenilenmeye sürükler. Bugün sizlere komple ev tadilatı 2021 fiyatlarını anlatacağız. Bakalım tepeden tırnağa bir yenilenme bizler için ne kadar maliyete karşılık gelecek.

Komple Ev Tadilatı Ne Kadar Tutar 2021?
Komple Ev Tadilatı Ne Kadar Tutar 2021?


Komple Ev Tadilatı Maliyeti?


1) Evlerimizde en çok problem çıkaran odalar banyo ve tuvaletlerdir. Sürekli su çektiği için dökülen duvarlar, alt komşuya sızan oluk oluk sular veya damlatan musluklar sık sık rastlanan problemlerdir. Bundan dolayı bir ev tadilata giriyorsa tuvalet ve banyo da mutlaka tadilata girer. İkisinin tadilat maliyeti 300 TL – 6.000 TL arasında değişmektedir. Problemin boyutuna göre maliyet 300 TL’den yukarı doğru çıkmaktadır.


2) Mutfak, yemek yapıldığından dolayı çok fazla yağ emen haliyle de en çok kirlenen odadır. Bundan dolayı sürekli boya yapılması gerekir. Bunun haricinde blender, bulaşık makinesi, mikser ve fırın gibi çeşitli elektronik eşyalar kullanıldığından dolayı elektrik kabloları da oldukça zarar görür. Tüm bu zararları tamir etmekse 3.500TL – 30.000 TL arası maliyete karşılık gelir.


3) Eğer müstakil bir eviniz varsa dilediğinizde dinlenebileceğiniz bir bahçeniz olduğu için oldukça şanslısınız. Fakat bunun bir de böcek ilaçlama ve çim biçme gibi çeşitli bakım tarafı vardır. Bu gibi tadilatları ise bahçenizin ihtiyacına ve boyutuna göre göstereceği farklılıklarla beraber 300 TL – 16.000 TL arasında bir maliyete sahiptir.


4) Bir gün bir bakmışsınız tavandan şıp şıp sular damlamaya başlamış. O an anlarsınız ki sevgili çatınız artık size ev sahipliği yapmayı bırakmış. Aslında su sızıntısını beklemeden çatı tadilatınızı yaptırmanız en iyisi olacaktır yoksa evinizde yaptığınız tadilat en ufak sızıntıda çöp olacaktır ve daha büyük bir masrafla her şeye yeniden başlamanız gerekecektir. Bu da size yaklaşık olarak 80 TL – 120 TL arası bir maliyete sebep olacaktır.


5) Elektronik çağında yaşayan bir nesil olarak evlerimizde prize takılı bir cihazın bulunmaması imkansızdır. Bu da elektrik tesisatımızın zamanla erimesine hatta yangınlara sebep olur. Bunun için de düzenli olarak kontroller sağlanıp tadilat yapılması gerekmektedir.


Komple ev tadilatı maliyetleri asgari listesi bu şekildedir. Ek ihtiyaçları ve işçi emeğinin karşılığını da göz önünde bulundurarak hesap yapmanız olmadık hesapların içine düşmekten kaçınabilirsiniz. Ev inşaatı temizlik kısmından dolayı kadınların kabusu olsa da doğru zamanda bir kere yapılan tadilat sayesinde hem can sağlığınız hem de evinizin sağlığı korunmuş olur.

Yapı tadilat ruhsatı nasıl alınır? yazımızı okumak için tıklayınız.

Komple Ev Tadilatı Ne Kadar Tutar 2021?
5/5 - (13 votes)

Twitter adresim: @sarpersubasi

Bir cevap yazın