Kare Balkonlar İçin Dekorasyon Fikirleri
Genel

Kare Balkon Dizaynı Nasıl Yapılır?

Kare Balkon Dizaynı Nasıl Yapılır?
Kare Balkon Dizaynı Nasıl Yapılır?

Balkonların birbirinden çeşitli şekilleri vardır. Kare, dikdörtgen, yuvarlak… Balkonunuzu tasarlarken şekli epey önemli bir yere sahiptir. Eğer kare bir balkonunuz varsa ve dizayn edecekseniz doğru yerdesiniz. Keyifli okumalar.

Kare Balkonlar İçin Dekorasyon Fikirleri
Kare Balkonlar İçin Dekorasyon Fikirleri

Kare Balkonlar İçin Dekorasyon Fikirleri:

Kare balkonlar genelde diğer balkonlara kıyasla daha küçük olur. Bu nedenle alan kullanımı daha dikkatli yapılmalıdır. Alanınızı daha iyi gösterecek fikirlere ihtiyacınız olabilir.

Minimal Seçimler:

 Minimal balkon dekorasyonu
Minimal balkon dekorasyonu

Minimalizm çoğu zaman herkes ve her durum için uygun değildir. Fakat kare bir balkonunuz varsa minimal seçimler yapmak akıllıca olabilir. Seçeceğiniz küçük oturma alanını küçük bir sehpa ve birkaç küçük dekorasyonla dizayn ederek alanınızı değerlendirebilirsiniz. Unutmayın, azaltmak bazen çoğaltmaktır.

Duvarınızı İyi Değerlendirin:

balkon dekorasyonu duvar süsleri
balkon dekorasyonu duvar süsleri

Küçük bir alanı dekore etmek istiyorsanız en büyük yardımcılarınızdan biri duvarlardır. Duvarlara koyacağınız kullanışlı raflar alan tasarrufu sağlayabilir. Ayrıyeten duvarınız zaten kullanılan bir alan olmadığı için size epey kolaylık sağlayacaktır.

Bitkiler:

Balkon dekorasyonu denince akla ilk gelen şeylerden biri bitkilerdir. Birbirinden farklı saksılara koyduğunuz çiçekler balkonların vazgeçilmezidir. Kare balkonunuz için balkon bitkilerinizi köşelere yerleştirebilirsiniz. Bir diğer alternatif olarak ise onları balkon demirine ya da tavana asabilirsiniz.

Oturma Alanı:

kare balkon dekorasyonu için sandalye
kare balkon dekorasyonu için sandalye

Oturma alanınızı yaratırken aynı anda alandan da tasarruf edebilirsiniz. Yere koyacağınız bir koltuk yerine salıncaklar kullanabilirsiniz. Sonuç olarak tavan sizin işinize en az yarayan yer olacaktı. Bu sayede tavanı da kullanmış olursunuz.

kare balkon dekorasyonu minder
kare balkon dekorasyonu minder

Koltuk kullanmak zorunda değilsiniz. Yere atacağınız uygun bir ya da birkaç minderle hem balkonunuzu köşeleri dahil daha iyi değerlendirebilir hem de alan tasarrufu sağlamış olursunuz.

Balkon Demirleri:

balkon dekorasyonu demirlikler
kare balkon dekorasyonu demirlikler

Balkon demirleriniz dekorasyon için oldukça uygundur. Bitkilerinizi ya da dekorasyon ürünlerinizi buraya asabilirsiniz. Hatta balkon demirlerinizi küçük bir dokunuşla bara çevirebilirsiniz. Eğer masa için alanınız yoksa bu sizin için oldukça kullanışlı bir yol olacaktır. Balkona demir parmaklıklar yaptırmak yasal mı? yazımızı okumak için tıklayınız.

Işıklandırma:

balkon için aydınlatma
balkon için aydınlatma

Işıklandırmanın çok yer kaplamaması kare balkonunuz için daha iyi olabilir. Bu nedenle LED ışıklandırmalar kullanabilirsiniz. LED ışıklandırmalar alanınızdan tasarruf sağlayabileceği gibi balkonunuzun daha modern bir hal almasını sağlayacaktır.

Balkon Dekorasyonu İçin:

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız malzemeleri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığıyla temin edebilirsiniz. Ayrıca 266 farklı balkon dekorasyonu yazımızı okumak için linke tıklamanız yeterli.

Kare Balkon Dizaynı Nasıl Yapılır
post için hızlı puan ver

Twitter adresim: @sarpersubasi

Bir cevap yazın