Füme Balkon Camı Kullanışlı mı?
Genel

Füme Balkon Camı Kullanışlı mı?

Günümüzde cam balkon renkleri oldukça çeşitlendi. Hatta yeşil, mavi ve bronz renkler bile kullanılmaktadır. Bu renk çeşitliliğinden biri de füme balkon camıdır. Halk dilinde siyah cam olarak adlansa da asıl kullanılan renk fümedir. Asıl kullanılma nedeni ise evinizin dış mekan görüntüsü bozulmadan evin iç mekanının dışarıdan net görülmesini engellemektir.

Füme Cam balkon tercih etmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken nokta güneş ışığını engelleyip engellemediğidir. Bu yüzden kendi standartlarınız ve konfor alanınıza göre cam balkon rengi tercih etmelisiniz.

füme balkon camı
Füme Balkon Cam Rengi Kullanışlı mı

Füme Balkon Camı Kullanımı

  • Balkonun karşısındaki apartman eğer sizin dairenize çok yakında iç mekan görüntüsünü engellemek için füme renk kullanılabilir.
  • Eğer daireniz için değil de ofis veya depo için cam balkon yaptırıyorsanız füme renk daha doğru bir tercih olabilir.
  • Füme renk kullanımının katlanır cam balkon veya sürgülü cam balkon çeşitlerine engel değildir.
  • Binanın dış ve iç rengi füme renge uygunsa veya korkulukların rengi koyuysa füme balkon camı kullanılabilir.
  • Eğer eviniz oldukça fazla gün ışığı alıyorsa ve bu sizi rahatsız ediyorsa füme veya siyah cam rengi sizin için daha avantajlı olabilir.
  • Eğer ortak alınan bir apartman kararı varsa ve bu karardan füme renk balkon camı çıktıysa bu karara uymak zorunludur. Eğer başka renk kullanılırsa yaptırım uygulanabilir.
füme balkon camı
Füme Balkon Camı İçeriyi Gösterir mi

Füme Balkon Camı İçeriyi Gösterir mi?

Füme Cam Balkon beyaz cam balkona göre içerinin görünmesini engellese de dışarı görüntüsünü asla engellemez. Güneş ışığı aldığı zamanlarda yansımadan dolayı füme renk mekanın içini diğer kullanılan cam renklerine göre daha az göstermektedir. Ancak güneş battıktan sonra özellikle akşam saatleri lambalar yandığı için iç mekanın görünürlüğü biraz daha arttığı söylenebilir.

Eğer Füme balkon camı kullanmakta tereddüt edip siyah veya beyaz cam balkon arasında kararsızlık yaşıyorsanız beyaz ve siyah cam balkon hakkında yazdığımızı yazıyı okumak için tıklayın.

Balkon Dekorasyonu İçin:

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız malzemeleri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığıyla temin edebilirsiniz. Ayrıca balkon nasıl ısıtılır yazımızı okumak için tıklayın.

post için hızlı puan ver

Bilkent Üniversitesi 4.sınıf İşletme öğrencisi, izlediği diziler hakkında fikirlerini yazmaktan ve ev dekorasyonuyla ilgili yenilikleri takip etmekten mutlu olur. Ev dekorasyonunda özellikle balkon ve bahçe alanıyla özel olarak ilgileniyor.

Bir cevap yazın