Ev kurmak için ne kadar para lazım?
Genel

Ev kurmak için ne kadar para lazım?

Yeni bir ev demek yeni bir hayat, yeni bir düzen demektir. İçini kendi istediğimiz gibi düzenlemek istediğimizde aklımıza ister istemez “Ev kurmak için ne kadar para lazım?” sorusu geliyor. Peki bir insanın minimal düzeyde yaşamını geçirebilmesi için bir eve neler almalıdır ve tüm bunlar ne kadar maliyete denk gelmektedir? Bu yazımızda sizlerle tüm bu soruların cevaplarına değineceğiz. Hazırsanız başlayalım.


Ev Kurmak İçin Ne Kadar Para Lazım?


Herkesin zevki ve ihtiyaçları farklılık göstermektedir. Fakat her evin temel ihtiyaçları vardır. Listemizde bu temel ihtiyaçlara yer vereceğiz. Geri kalan detaylar sizin zevkinize göre artabilir.


1) Beyaz Eşya


Bekarlar için bulaşık makinesi bir tercih olsa da çamaşır makinesi ve buzdolabının her evde mutlaka olması gerekir. Buzdolabı fiyatları 900 TL’den başlayarak 12.000 TL’ye kadar uzanmaktadır. Minimum değer ile 900 TL’lik buzdolabınızı mutfağınızın bir köşesine koyabilirsiniz. Çamaşır makineleri ise 750 TL’den başlayan fiyatlarla 5.000 TL’yi bulmaktadır. Evinizin herhangi bir köşesine 750 TL ile çamaşır makinenizi yerleştirebilirsiniz.


Bir diğer beyaz eşya kategorimiz ise ocak, fırın ve davlumbazdır. Yine bekar hayatı için davlumbazı es geçersek 150 TL – 2.000 TL arası değişen fiyatlarla bir ocağınız olabilir. Aynı şekilde 600 TL – 2.000 TL arası değişen fiyatlarla bir fırına sahip olabilirsiniz.

Balkon Dekorasyonu İçin:

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız malzemeleri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığıyla temin edebilirsiniz. Ayrıca 266 farklı balkon dekorasyonu yazımızı okumak için linke tıklamanız yeterli.

2) Televizyon


Haberler her ne kadar canımızı sıksa da televizyonlar artık evlerimizin vazgeçilmez parçasıdır. 1.000 TL – 10.000 TL arası değişen fiyatlarıyla oturma odanızın bir köşesini televizyonunuz ile doldurabilirsiniz.

3) Küçük Ev Aletleri


Özellikle toz alerjisi olanlar için elektrik süpürgeleri birer kahramandır. Su hazneli, filtreli, torbalı ve cam kafesli çeşitleri olmakla beraber fiyatları da farklılık göstermektedir. 200 TL – 2.000 TL arası fiyatlarıyla bu küçük kahramanınıza evinizde yer verebilirsiniz.


Özellikle memurlar için kurtarıcı olan küçük ev aletimiz ise ütüdür. 60 TL – 5.000 TL arasında değişen fiyatlarla jilet gömleklere sahip olabilirsiniz.

4) Mobilya


Yorgun bir günün ardında ayaklarınızı uzatıp televizyon yapabileceğiniz koltuklarınıza 2.000 TL – 20.000 TL arası fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Aman çocuklar çizmesin ?
Tüm günün yorgunluğunu başımızı yumuşacık yastığımıza koyduğumuzda atarız. İşte tüm bu yorgunluğu atabileceğiniz yatak fiyatları 4.000 TL – 15.000 TL arası değişim göstermektedir.

5) Dekor


Annelerimiz evlensek de bizi korumaktan vazgeçmez ve “Çıplak ayak taşlara basma” diye bağırır. Çıplak ayak yerlere basmamanız için 500 TL – 5.000 TL arası fiyatlarla annenizin gönlünü yapabilirsiniz. ?


Bir evin tüm mahremiyetini koruyan perdelerinizi ise 1.000 TL – 4.000 TL arası fiyatlarla alabilirsiniz.

Tüm bu minimal süreci toplamda 11.160 TL’ye kapatmış olursunuz.

Ev kurmak için ne kadar para lazım?
Ev kurmak için ne kadar para lazım?

En başta da dediğimiz gibi zevkleriniz değişse de bir evin temel ihtiyaçları değişmez. Hangi sebepten eve çıkmak isterseniz isteyin ev kurmak için ne kadar para lazım sorusu aklınıza gelir. Temel ihtiyaçları aldıktan sonra biraz da kendinizi şımartmayı unutmayın ?

post için hızlı puan ver

Twitter adresim: @sarpersubasi

Bir cevap yazın