4 En İyi Cam Balkon Fitil Çeşidi
Genel

4 En İyi Cam Balkon Fitil Çeşidi

Cam balkon kalitesini etkileyen en önemli malzemelerden biri kullanılan fitildir. En iyi cam balkon fitillerini araştırdık ve sizin için tercih edebileceğiniz 4 çeşit fitili özellikleriyle birlikte anlattık. Ayrıca bahsettiğimiz fitilleri Trendyol‘da rahatça bulabilirsiniz 🙂

Cam Balkon Fitili Nedir?

Cam balkon fitilleri sayesinde yalıtımın büyük bir kısmı sağlanmaktadır çünkü suyun, rüzgarın ve sesin yalıtımı en iyi fitiller sayesinde olur. Ayrıca fitiller uzun süre kullanılabilir çünkü sararma veya bozulma gibi sorunlarla karşılaşılmaz. Ancak bu sorunlarla karşılaşmamanız için kaliteli ve modern üretilen cam balkon fitillerini tercih etmelisiniz.

en iyi cam balkon fitili
En İyi Cam Balkon Fitili

Şeffaf Cam Balkon Fitili

En ekonomik balkon fitillerinden biri şeffaf olanlardır. Diğer fitiller kadar yalıtımı güçlü olmadığı için çok tercih edilmese de maliyeti düşük olduğu için alınabilir. Ancak unutmamanız gereken nokta eğer şeffaf fitil tercih ederseniz sararma ihtimali de olabilir. Avantajı ise şeffaf olmasından dolayı her renk camıyla rahat bir şekilde kullanılabilir. Bu yüzden de estetik bir görünüm sağlar.

en iyi cam balkon fitil
zgn Şeffaf Cam Balkon Fitili

Mıknatıslı Alüminyum Cam Balkon Fitili

En yeni cam balkon fitillerinden biri olan mıknatıslı alüminyum fitilleri maalesef her yerde bulunmuyor. Cam balkon bayilerinde bulmanız daha olasıdır. Ürün özellikleri ise yalıtımı yüzde 70 oranında sağladığı için her türlü olumsuz sese, rüzgara karşı maksimum koruma sağlamaktadır. Mıknatıslı olmasından dolayı karşılıklı magnetler kenetlenir. Bu sayede herhangi bir sızıntı olmaz. Bu fitili kullanmanız için iki camın arasında en az 0.8 mm boşluk olması gerekir.

Alüminyum Cam Balkon Fitili

En çok kullanılan ve tercih edilen cam balkon fitili alüminyum olandır. Kullanılan fırçadan dolayı yalıtımı oldukça güçlüdür. Yapısından dolayı da kolay kolay bozulmaz. Alüminyum fitilleri isterseniz balkon kanat kısmının birine isterseniz iki tarafına da takabilirsiniz. Bu sayede yalıtımın seviyesini siz ayarlamış olursunuz.

4 En İyi Cam Balkon Fitil Çeşidi
REFORM cam balkon Küçük H 142 Cm Alüminyum Fitili

PVC Mıknatıslı Cam Balkon Fitili

En iyi cam balkon fitillerinden biri de PVC mıknatıslı cam balkon fitilidir. Alüminyum mıknatıslı cam balkon fitiline oldukça benzeyen bu üründeki tek fark kullanılan PVC’dir. Alüminyum mıknatıslı fitillerle karşılaştırıldığında çok daha uygun fiyata sahip olduğu için daha çok tercih ediliyor. Sararma veya bozulma yapmaz uzun süre kullanılabilir. Ayrıca yalıtımı da son derece güçlüdür. PVC mıknatısı sayesinde hiçbir şekilde sızıntıya izin vermez.

Bu ürünü de cam balkon bayilerinde bulabilirsiniz çünkü ölçü alınıp montajlama işlemi gerekmektedir.

Balkon Dekorasyonu İçin:

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız malzemeleri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığyla temin edebilirsiniz. Ayrıca kaliteli cam balkon nasıl anlaşılır yazımızı okumak için linke tıklayın.

Cam Balkon Fitili Nasıl Değişir
5/5 - (1 vote)

Bilkent Üniversitesi 4.sınıf İşletme öğrencisi, izlediği diziler hakkında fikirlerini yazmaktan ve ev dekorasyonuyla ilgili yenilikleri takip etmekten mutlu olur. Ev dekorasyonunda özellikle balkon ve bahçe alanıyla özel olarak ilgileniyor.

Bir cevap yazın