5 NEDEN: Duvar Boyası Neden Küflenir?
Genel

5 NEDEN: Duvar Boyası Neden Küflenir?

Küf sıkıntısı, evlerde çok sık yaşanan bir durumda olmasa da gerçekten çok can sıkıcıdır. Duvar boyası neden küflenir sorusu için birçok yanıt verilebilir. Özellikle rahatsız edici kokusu ve lekesiyle herkesi rahatsız etmektedir. Ayrıca küf insan sağlığı için de oldukça tehlikelidir.

duvar boyası neden küflenir
Duvar Boyası Neden Küflenir

Balkon Dekorasyonu İçin:

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız malzemeleri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığıyla temin edebilirsiniz. Ayrıca Balkon duvarı için hangi duvar boyası en iyidir?-5 En iyi Boya Çeşidi yazımızı okumak için linke tıklamanız yeterli.

Duvar Boyasının Küflenmesinin 5 Nedeni

  • Küf diğer lekelere benzemez hatta böceklenme gibi nedeni birçok şey olabilir. Bu yüzden duvarın yüzeyine olduğu gibi duvarın içinden de kaynaklanabilir. Küf duvarın yüzeyindeyse şanslısınız kaliteli bir çamaşır suyuyla bu lekeden kolayca kurtulabilirsiniz. Ancak eğer küf duvarın içinden dolayı çıkmışsa sadece çamaşır suyuyla temizlemek yeterli olmayacaktır. Zımpara veya alçı çekebilirsiniz.
  • Özellikle deniz kenarı bölgelerde küf problemiyle karşılaşmanız oldukça muhtemeldir. Nemin olduğu birçok yerde küf olma tehlikesi vardır. Deniz kenarı bölge olmasa bile bodrum katlarında da küfler ortaya çıkabilir.
  • Nem probleminde olduğu gibi küfün oluşmasındaki bir diğer etkende ısı yalıtımının kalitesiz olmasıdır. Eğer kaliteli malzemelerle ısı yalıtımı yapılmadıysa nem birikmesinden dolayı küf problemi yaşanmaktadır.
  • İnşaat malzemelerinin kalitesiz olmasından dolayı duvarlarda terleme görünebilir. Bu da en tehlikeli küflenme nedenlerinden biridir.
  • Evin havalandırılmaması da küfün oluşmasının nedenlerinden biridir. Bu yüzden uzun süre kullanılmayan ve boş kalan evlerde küflenme yaşanabilir. Ev kullanılmasa bile düzenli aralıklarla havalandırması yapılmalıdır.
post için hızlı puan ver

Bilkent Üniversitesi 4.sınıf İşletme öğrencisi, izlediği diziler hakkında fikirlerini yazmaktan ve ev dekorasyonuyla ilgili yenilikleri takip etmekten mutlu olur. Ev dekorasyonunda özellikle balkon ve bahçe alanıyla özel olarak ilgileniyor.

Bir cevap yazın