Duvar boyası neden dökülür
Genel

8 NEDEN: Duvar boyası neden dökülür?

Duvar boyası neden dökülür sorusunun cevabını 6 önemli maddeyle açıkladık. Balkon, apartman, vb. farklı duvar tiplerine uygun boya bulmak zordur. Boyanızın kaliteli olduğunu anlamak, satın aldığınız yerden boya kalitesini ölçümlendirebileceğiniz bilgileri almak önemlidir. Bu bilgileri bilmek, bir sonraki boyama işinizi daha iyi hale getirmenize yardımcı olur.

Balkon Dekorasyonu İçin:

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız malzemeleri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığıyla temin edebilirsiniz. Ayrıca Balkon duvarı için hangi duvar boyası en iyidir?-5 En iyi Boya Çeşidi yazımızı okumak için linke tıklamanız yeterli.

Duvar Boyası Dökülmesinin 8 Temel Nedeni

1. Su boyanın altına nüfuz edeceğinden, sıklıkla düşer. Banyo, su bulmak için önemli bir yerdir, ancak evde aşırı nem veya çatı sızıntıları gibi başka sorunlar da olabilir. Soyulma sorunlarının çoğu sudan kaynaklanır. Su hasarı görünmese bile, nem yine de hasara neden olabilir.

2. Boyamadan önce yüzeyin yetersiz temizlenmesi boyanın soyulmasına neden olacaktır. Yolda soyulmak veya çatlamak için kirli bir duvara bir kat boya uygulanması neredeyse garantilidir.

3. Uyumsuz kaplama tabakaları, kaplamanın soyulmasına neden olacaktır. Örneğin, bir önceki boyama işini yağ bazlı bir boya kullanarak kapatmak için lateks bazlı bir boya kullanıldığında, soyulma meydana gelecektir. (Genellikle lateks üzerine yağ bazlı boya uygulamak uygundur.)

Duvar boyası neden dökülür?
Duvar boyası neden dökülür?

4. Yanlış astar kullanmak duvar boyasının dökülmesine neden olur.

5. Boya kullanımdan önce bozulur. Örneğin, kışın ısıtılmayan bir garaja yerleştirilirse boya donabilir. Çözüldükten sonra aynı performansa sahip olmayacaktır.

6. Uzun yıllar boyunca, duvara birden fazla kat boya eklenirse, tüm boyanın ağırlığı basınca ve yerçekimine neden olur ve bu da sonunda her şeyi aşağı çeker. Boya markaları pahalı olsa bile, tüm markaların aynı olduğu söylenemez. Satın almadan önce lütfen boyanızı araştırın ve performans-kalite ölçümünü yapın.

7. Bazen yeni ahşabın kuru olduğunu düşünseniz bile yeni ahşabı boyayın çünkü ahşabın doğal yağı ile etkileşime girmesi nedeniyle boya bozulur, bu nedenle zamanından önce düşer. Cedar buna karşı özellikle savunmasızdır. Az kürlenmiş ahşap, iyi bir yapışma elde etmek için çok fazla neme sahip olabilir.

8. Su ve nem soyulmanın en yaygın nedenleri olsa da, gerçek tersi aşırı kuruma boyanın soyulmasına neden olabilir.

post için hızlı puan ver

Twitter adresim: @sarpersubasi

Bir cevap yazın