4 Önemli Bilgi: Cam Balkon Sökülür mü?
Genel

4 Önemli Bilgi: Cam Balkon Sökülür mü?

Cam balkon sökülür mü sorusunun birçok nedeni ve cevabı vardır. En çok da taşınma durumunda ev sahipleri cam balkonlarını götürüp yeni evlerinde masraf yapmak istemezler. Ancak burada dikkat edilmesi gereken konu bu taşınma durumunda maliyetinin ne olacağıdır. Cam balkon sökülür mü sorusunun cevabı olarak evet diyebiliriz ancak biz de sizler için cam balkonu söktürmeye karar verdiğinizde nelere dikkat etmeniz gerektiğini derledik.

cam balkon sökülür mü
Cam Balkon Sökülür mü?

Cam Balkon Söktürmeye Karar Verdiğinizde Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  • Alışılmış sistemlerin aksine cam balkon sistemlerinin birçoğu taşınabilirdir. Ancak sanılanın aksine bu sistemlerde temperli cam kullanılmasından dolayı dayanıklılık açısından herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.
  • Sökmek ve başka bir yere takmak isterseniz, ikinci kez monte edebilirsiniz. Ancak burada vurgulanması gereken, sökülen cam balkonun yeni bir yere hiçbir değişiklik yapılmadan kurulabilmesi ve montajına gerek olmamasıdır. Yani yeni cam balkon büyüklüğüne göre kesilip şekillendirilemez. Ölçü uyuyorsa montajı yapılabilir, gerekirse yeni ilaveler yapılabilir.
cam balkon sökülür mü
Cam Balkon Söktürürken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
  • Cam balkonu sökmeye karar verdiyseniz burada en çok dikkat etmeniz gereken nokta ise taşıma yapacağınız ölçümlerin tamamen aynı olması. Montaj edilecek yeni alan ile eskisindeki ölçüler tamamen uymazsa maalesef sadece taşımakla kalırsınız çünkü cam balkonun kesilmesi veya ilave edilmesi gibi işlemler mümkün değildir.
  • Cam balkon profillerinin sökülmesinde oldukça dikkatli davranılmalı yoksa cam balkonun çatlaması, eğilmesi veya kırılması gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda tek çareniz maalesef aynı ölçülerde alacağınız yeni cam balkon olmaktadır.

Cam Balkon Montaj Aşamaları

Balkon Dekorasyonu İçin:

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız malzemeleri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığıyla temin edebilirsiniz. Ayrıca en iyi cam balkon fitil çeşitleri yazımızı okumak için linke tıklamanız yeterli.

5/5 - (5 votes)

Bilkent Üniversitesi 4.sınıf İşletme öğrencisi, izlediği diziler hakkında fikirlerini yazmaktan ve ev dekorasyonuyla ilgili yenilikleri takip etmekten mutlu olur. Ev dekorasyonunda özellikle balkon ve bahçe alanıyla özel olarak ilgileniyor.

Bir cevap yazın