3 Önemli Bilgi: Cam Balkon Rüzgara Karşı Dayanıklı mı?
Genel

3 Önemli Bilgi: Cam Balkon Rüzgara Karşı Dayanıklı mı?

Cam balkon rüzgara karşı dayanıklı mı? sorusuna kendi kullandığımız balkon cam için mutlaka evet cevabını duymak isteriz. Bu yüzden de konu yine balkon camlarının kalitesine gelmektedir. Ancak yine de baştan söylememiz gereken şey balkon camı istenilen kalitede olmasa bile rüzgarda zarar görmesi çok düşük bir ihtimaldir. Biz yine de bu konuyu derinlemesine araştırdık ve dikkat etmeniz gereken konuları derledik.

cam balkon rüzgara karşı dayanıklı mı
Cam Balkon Rüzgara Karşı Dayanıklı mı

Ne kadar kaliteli cam balkon kullandığımızdan emin olsak da özellikle darbelere karşı camın zarar görmesinden de korkuyoruz. Bu konu birçok gazeteye ve kanala haber oldu çünkü insanlar maddi manevi zarar görme olasılığıyla karşı karşıya kalmaktadır.

Cam Balkon gerçekten fırtınada zarar görür mü?

Rüzgar doğrudan camı kıramaz. Cama zarar vermesi için rüzgarın neden olduğu başka bir eşyadan kaynaklı darbe camı kırabilir. Örneğin, fırtınada ağaç sökülürse ve bu ağaç büyük bir güçle cama çarparsa camınız zarar görebilir. Ama bu verilen örnek oldukça ekstremdir.

Eğer kullandığınız cam temperliyse bu camlar standart camlara göre 5 kat daha dayanıklıdır. Bu yüzden de özellikle rüzgara karşı zarar görme olasılığı oldukça düşüktür. İnşaatlarda da bu yüzden birçok alanda kullanılmaktadır. Ancak çok güçlü bir darbeyle cam patlayabilir ama bu darbenin gücüne denk gelmeniz oldukça düşük bir ihtimaldir. Bu darbeye örnek olarak orta veya daha yüksek şiddetli depremleri verebiliriz.

Yaşanabilecek en büyük tehlike ise cam kanadının yerinden çıkıp tamamıyla birlikte yere düşmesidir. Bu durumun yaşanması için en muhtemel neden montajlama sıkıntılarıdır. Bu yüzden daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi montajlama işini yapacak olan cam üretici bayilerini iyi seçmek gerekmektedir.

Balkon Dekorasyonu İçin:

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız malzemeleri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığıyla temin edebilirsiniz.

5/5 - (8 votes)

Bilkent Üniversitesi 4.sınıf İşletme öğrencisi, izlediği diziler hakkında fikirlerini yazmaktan ve ev dekorasyonuyla ilgili yenilikleri takip etmekten mutlu olur. Ev dekorasyonunda özellikle balkon ve bahçe alanıyla özel olarak ilgileniyor.

Bir cevap yazın