Cam Balkon metrekare nasıl hesaplanır?
Genel

Cam Balkon metrekare nasıl hesaplanır?

Cam Balkon metrekare nasıl hesaplanır? sorusunun cevabını aşama aşama yazımızda yer verdik. Evin içindeki ve dışındaki alandan tam olarak yararlanmak çok önemlidir. Ev hayatınızı daha rahat ve çok yönlü hale getirir. Mekana cam korkuluklar ve aksesuarlar ekleyerek boş bir tuvalden balkona, döşeli alana vb. dönüşebilir.

Cam korkuluklar, iç ve dış mekanlarda her alana sonsuz bir çekicilik katar. Cam, minimalist bir iç tasarım hayalidir, ışığı parlatabilir, ancak etkili bir güvenlik bariyeri sağlayabilir. Tasarım karmaşasının olmaması ve tıkanma, bu kadar popüler olmalarının ana nedenlerinden biridir.
Aynı şekilde, basitlikleri ve kurulum kolaylığı onları birçok insanın favorisi yapıyor.

Evinize değer katmak, cam korkuluklarda yapılan değişiklik ve iyileştirmelerde de bir faktördür, bu da size kesinlikle ihtiyacınız olan ve ihtiyacınız olan görsel çekiciliği sağlayabilir.

Cam Balkon metrekare Fiyatı 2021 Hesaplama

Cam balkon metrekare (m²) fiyatını öğrenmek için gerekli ölçümlerin yapılması, ihtiyaç duyulan bütçeyi belirlemenize yardımcı olacaktır. Aşağıdaki adımları takip ediniz:

Hesaplama Kontrol Önceliği

Genellikle, insanlar bir sistemi kurarken sistemin büyük bir parçası olduğunu veya bazı durumlarda daha da kötüsü, çoğu durumda sadece birkaç milimetre olduğunu bulmak için çeşitli bileşenler sipariş eder. Bu nedenle öncelikli olarak hesaplamanızı en az 3 defa teker teker kontrol etmeniz önerilir.

Cam Balkon metrekare nasıl hesaplama için malzemeler

Kullanacağınız malzemeler: kurşun kalem, kağıt ve şerit ölçüye ihtiyacınız olacak. Ek olarak, sizinle çalışmak doğru planları ve değerlendirmeleri aldığınızdan emin olmanıza yardımcı olabilir. Bu şekilde bir kişi ölçüm almaya odaklanırken diğeri not alabilir.

Cam Balkon Çizim Ölçeklenmesi

Cam balkon sisteminin konumunu çizmeye başlamanızı öneririz. Bu, ölçeklenmesi gerekmeyen karmaşık bir mühendislik çizimi olmalıdır, ancak tam olarak ihtiyacınız olan yerde çizerek plana metrikler ekleyebilirsiniz. Bu sayede tasarımda bazı eksik yerler olabileceğini de tespit edebilirsiniz. Destek duvarları, kapıları vb. için boyutları eklemeyi unutmayın.

Cam Balkon Metrekare Hesaplama İşaret Boyutları

Uçları ve köşe direklerini işaretleyin. Ev inşaat projelerine benzer şekilde geri kalanını nasıl bir araya getireceğinizi bilmenizi sağlayacak bazı temel ama temel kitler vardır. Planınızda, uç direkleri ve herhangi bir köşe direklerini kenardan 70-80 mm uzaklıkta işaretlemeniz gerekecektir. Buna ilave olarak Orta sütunlar ekleyin – aralarında orta sütunlar vardır, mümkünse 1.000- 1.200 mm arasında bir mesafe ile işaretlenmelidirler.

Cam Balkon Genişlik Ölçümü

Cam balkon panel çizim işlemi tamamladıktan sonra, noktalar arası gerekli panel genişliğini bir direkten diğerine (bir direk merkezinden bir sonraki kazığın merkezine) ölçerek hesaplayabilirsiniz. Bu ölçümü aldıktan sonra 90 mm düşürün.

Grafiklerin Standardizasyonu

90mm’lik boşluk kesimi, cam kıskacı için 21mm, 15mm ve 9mm açıklıklar sağlamaktır. Sonra her iki tarafı da hesaba katmak için ikiye katlayın. Yükseklik – Standart bir korkuluk yüksekliği 1.100 mm’dir. Farklı bir yükseklik istiyorsanız, gereksinimlerinizi bizimle görüşmeniz gerekir. Hepsini grafiklere ekleyin – doğru grafiklere sahip olduğunuzdan ve her bir parçanın ölçüm sonuçlarının net ve okunması kolay olduğundan emin olun.

Cam Balkon metrekare nasıl hesaplanır?
Cam Balkon metrekare nasıl hesaplanır?

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız çiçekleri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığyla temin edebilirsiniz.

Balkonuna ekeceğiniz çiçekler için 3 ÖNERİ: En Yeni Balkon Dekorasyonları yazımız size fikir verebilir.

Cam Balkon metrekare nasıl hesaplanır?
post için hızlı puan ver

Twitter adresim: @sarpersubasi

Bir cevap yazın