Bir Köy Evin Tadilatı Ne Kadar Tutar?
Genel

Bir Köy Evin Tadilatı Ne Kadar Tutar?

Kalabalıklaşan şehir hayatından bunalan herkes köy evlerine taşınmaya başladı. Tabi yıllar sonra karşılaşılan harabe yapıyı görünce insan durup “Bir köy evin tadilatı ne kadar tutar?” sorusuyla boğuşmaya başlar. Sizleri hiç yormadık ve listemizi yaptık. Hazırsanız sizler için çıkardığımız tadilat ve fiyat listesine başlıyoruz. Bakalım dingin köy hayatının maliyeti ne kadarmış.

Balkon Dekorasyonu İçin:

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız malzemeleri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığıyla temin edebilirsiniz. Ayrıca komple ev tadilatı ne kadar tutar? yazımızı okumak için tıklayınız.


Bir Köy Evin Tadilatı Ne Kadar Tutar?


Yıkım Maliyeti


Eğer evinizi çok uzun yıllardır kullanmıyorsanız yüksek ihtimal çürümeye başlayan duvarları, çökmeye yüz tutmuş mutfak dolapları ve çatlamış banyo fayanslarıyla karşılaşırsınız. Bunlar için bir yıkım işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Belki de bazı duvarları yıkıp iki odayı tek oda halline getirmek istersiniz. Bu gibi işlemler için ortalama 3.500 TL’lik bir harcama yapmanız gerekir.

Elektrik Tesisatı


Özellikle elektrik tesisatlarında kabloların erimesi gibi problemler çok fazla görülmektedir. Köy evi gibi eski yapılarda ise elektrik sistemi çok eski olduğu için kısa devre sonucu yangın çıkma olasılığı fazladır. Komple elektrik tesisatı ise 4.000 TL gibi bir bütçeye denk gelmektedir.

Su Tesisatı


Her yapı gibi su tesisatları da zamanla hasar görmektedir. Bazı köy evlerinde su tesisatı bile bulunmamaktadır. Bu yapıyı yapmak ise size 4.000 TL gibi bir maliyet çıkarır. Tabi bu fiyat tahminidir. Ek istekler veya fiyat artışları, malzemenin kalitesine göre değişim gösterebilir.

Kapı Pencere Tadilatı


Köy evi olanlar bilir ki kapı ve pencereler tahtadandır. Zamanla çürümeye yüz tutar ve gerekli korumayı sağlayamaz. Bundan dolayı bu kısımlarında tadilata ihtiyacı vardır. Maliyeti ise ortalama 10.000 TL’dir. Tabi ki malzemeye göre değişim gösterebilir.

Boya


Tüm tadilatlar, değişimler tamamlanınca sıra ince işçiliğe gelir. Burada da işin içine sizin zevkiniz girer. Evinizin metrekaresi, istediğiniz boyanın kalitesi ve alçıydı derken size ortalama bir fiyat verecek olursak 9.500 TL deriz. İşçi emeğini de hesaba katarsak 12.500 TL gibi ortalama bir hesap yapabiliriz.

Balkon Dekorasyonu İçin:

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız malzemeleri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığıyla temin edebilirsiniz. Ayrıca banyo yaptırmak ne kadara mal olur? yazımızı okumak için tıklayınız.

Evinize göre ihtiyaçlar ve yapılacaklar listesinde artış veya azalmalar olabilir. Malzemelerden ve satıcılardan dolayı farklılık gösteren fiyatlar olabilir fakat verdiğimiz fiyatlara göre çok uçuk fiyat farklarıyla karşılaşmazsınız. Toparlayacak olursak bir köy evine yerleşmek için müsait ortamı oluşturabilmeniz size yaklaşık olarak 34.000 TL maliyete sebep olur. Fakat evinizde şöyle ayaklarınızı uzatıp şehrin kalabalığı yerine kuş cıvıltılarını dinlediğinizde tüm masraflarınız aklınızdan silinir. Bir köy evin tadilatı ne kadar tutar diye sorduk ve cevapları sizin için derledik. ?

post için hızlı puan ver

Twitter adresim: @sarpersubasi

Bir cevap yazın