Banyo yaptırma ücreti
Genel

Banyo yaptırmak ne kadara mal olur?

Banyo ve tuvaletler direkt suyla temas halinde olduklarından dolayı evimizin en çok problem yaratan ve sonu mutlaka tamiratla biten odalarıdır. Alt komşunuz “Sizden su sızmaya başladı” şikayeti ile geldiğinde yaptığımız ilk şey kendi kendimize “Banyo yapmak ne kadara mal olur?” sorusunu sormak olacaktır. Bakalım 2021’in son çeyreğinde su damlatan banyomuzun tamiratı ne kadarmış?

Balkon Dekorasyonu İçin:

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız malzemeleri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığıyla temin edebilirsiniz. Ayrıca 266 farklı balkon dekorasyonu yazımızı okumak için linke tıklamanız yeterli.


Banyo yaptırmak ne kadara mal olur?


Kabaca baktığımız zaman bir banyo; su tesisatı, lavabo, dolap ve duşkabinden oluşmaktadır. Şimdi bu minimali ele alarak hesabımızı yapmaya başlayalım.


Bir evi yaparken zeminden başladığımız gibi evimizin bir odasını yaparken de zeminden yapmaya başlarız. Özellikle su sızıntısı problemi olanların tesisatı değiştirmeleri bir mecburiyettir. İşçiler zemini kırdıktan sonra tüm tesisatı değiştirerek zemini tekrar fayansla döşer. Bu işlem sırasında alanın açılması, yalıtım işlemleri, tesisatın değiştirilmesi ve elektrik tesisatının yenilenmesi gibi adımlar uygulanmaktadır. Tüm bu adımlarda standart bir banyoda 5 bin TL ile 7 bin TL arası değişim göstermektedir.


Tesisat bittikten sonra seramik ve fayans döşemesi başlar. Ortalama bir seramik ücretine göre standart bir banyoyu 850 TL ile 1200 TL arasında döşeyebilirsiniz. Tabi ki daha üst veya alt düzeylerinde fiyatlarda da değişim olacaktır.

Duşkabin yıkanma alanıyla diğer alanları birbirinden ayırdığı için oldukça kullanışlı bir yapıdır. Duş aldığınızda tüm banyonun su içinde kalmasını engeller. Yenilenen banyonuzda bu yapıya yer vermek isterseniz sizleri yaklaşık olarak 1440 TL gibi bir fiyat karşılayacaktır.


Banyonuzu yenilemeniz için illa ki bir probleme sahip olmanız gerekmez. Yıllarca aynı tesisat ve mobilyalarda eşyalarınız ve fayanslarınız zaten eskimeye başlayacağı için mutlaka yenilenme ihtiyacı duyarsınız. Artık Banyo yaptırmak ne kadara mal olur? Sorusunun cevabını öğrendiğinize göre yapmanız gereken tek şey beğendiğiniz dolabı, fayansı ve lavaboyu seçmek olacaktır. E tabi ki tüm bu işlemleri yapan işçinin emeklerini de unutmamak gerekir.

Banyo yaptırmak ne kadara mal olur?
post için hızlı puan ver

Twitter adresim: @sarpersubasi

Bir cevap yazın