Balkona Tente Yaptırmak Yasaklandı mı?
Genel

Balkona Tente Yaptırmak Yasaklandı mı?

Balkona tente yaptırmak yasaklandı mı bu sıralar en çok tartışılan sorulardan biri. Bilinen en büyük yanlışlardan biri de balkona tente yaptırmak isterseniz uzun süreçlerden geçmeniz gerektiğidir. Tente yaptırmak, yapının genelinde büyük bir değişiklik yaratmadığı gibi inşaat olarak da sayılmadığı için isteğe bağlı olarak yapılabiliyor. Biz de balkona tente yaptırmakla ilgili bir cezai yaptırım ihtimali olup olmadığını sizin için araştırdık.

Balkona tente yaptırmak kesinlikle yasak değil. Bu yüzden sorumuzun cevabı kesinlikle hayır. Tente yaptırmak istediğinizde sadece tente montaj işlemleri için anlaştığınız işletmeyle konuşmanız yeterlidir.

balkona tente yaptırmak yasaklandı mı
Balkona Tente Yaptırmak Yasaklandı mı

Tente Yaptırırken Yapı Ruhsat Zorunluluğu Var mı?

Eğer balkonunuza tente yaptırmaya karar verdiyseniz özel imar izni veya belediyelerden alınacak bir ruhsata gerek yok. Eğer ruhsat izni gerekseydi tapu kadostro müdürlüklerine veya belediyeye gidip bu konuda ruhsat almak gerekmektedir. Bu yüzden de sizi biri şikayet etse bile herhangi bir ceza yaptırımı bulunmamaktadır.

balkona tente yaptırmak yasaklandı mı
Tente Yaptırırken Ruhsat Zorunluluğu Var mı

Otomatik Tente Tercihinde İzne Gerek Var mı?

Otomatik tente tercihinde birçok insan bu değişikliğin, binanın genel yapısını değiştirdiğini düşündüğü için izin alınması gerektiğini düşünüyor. Bu doğru değil; hem işletmelere hem de evinize yaptırdığınız tentede otomatik olup olmadığı süreci değiştirmemektedir.

Ancak yapacağınız ekstra değişiklikler için imar izni almanız gerekiyorsa Bahçe için İmar İzni Nasıl Alınır yazımızı okumak için linke tıklayabilirsiniz.

Balkon Dekorasyonu İçin:

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız malzemeleri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığıyla temin edebilirsiniz. Ayrıca büyük balkon dekorasyonu nasıl yapılır için linke tıklamanız yeterli 🙂

post için hızlı puan ver

Bilkent Üniversitesi 4.sınıf İşletme öğrencisi, izlediği diziler hakkında fikirlerini yazmaktan ve ev dekorasyonuyla ilgili yenilikleri takip etmekten mutlu olur. Ev dekorasyonunda özellikle balkon ve bahçe alanıyla özel olarak ilgileniyor.

Bir cevap yazın