Balkona Çamaşır Asmak Yasaklandı mı?
Genel

Balkona Çamaşır Asmak Yasaklandı mı?

Günümüzde toplu halde yaşamanın birçok kolaylığı ve keyfi olsa da yanında birçok zorluğu da beraberinde getirmektedir. Birbirimize rahatsızlık verecek her türlü davranıştan kaçınmamız gerekirken her ev sahibi bu kadar duyarlı davranmamaktadır. Bu yüzden, apartman hayatlarında bazı kurallar ve düzenlemeler getirilmektedir. Tartışmalı konulardan biri de balkona çamaşır asmanın yasaklanıp yasaklanmadığıdır. Biz de “Balkona Çamaşır Asmak Yasaklandı mı?” sorusunun cevabını sizler için araştırdık.

balkona çamaşır asmak yasaklandı mı
Balkondan Çamaşır Asmak Yasaklandı mı?

Bu konuda alınan yasal bir karar olmasa da sorunun çözümü olarak apartman yönetimi tarafından verilen ortak karar belirlenmiştir. Çoğu apartman yönetimi çamaşır asma konusunda bazı kısıtlamaları yazılı olarak duyurur. Bu kararlardan bazıları şu şekilde olmaktadır:

“Çamaşırları, balkon korkuluklarına asmayınız çünkü bu hareket komşularınızın özgürlük alanını kısıtlayabilir”

Apartman huzurunun korunması için lütfen komşularınızın haklarına saygı çerçevesinde çamaşır kuruturken apartmanda geçerli olan kurallara dikkat ediniz.

Balkona çamaşır asmak yasaklandı mı
Balkona Çamaşır Asmanın Cezası Var mı

Balkona Çamaşır Asmak Cezaya Neden Olur mu?

Bu soruya cevabımız hayır olabilir çünkü eğer apartman yönetimi olarak verilmiş kesin bir karar yoksa ve çamaşır asan kişi diğer komşularını rahatsız etmeyerek kurallara uyuyorsa balkona çamaşır asmanın herhangi bir cezası bulunmamaktadır.

Diğer yandan, eğer yazılı olarak belirtilmiş apartman kurallarına uyulmazsa dava yoluna başvurabilirsiniz. Davanın içeriğine göre para cezası, apartmandan tahliye veya hapis cezaları verilebilir.

Diğer tartışmalı konu olan Balkondan eşya silkelemek yasaklandı mı sorusunun cevabı için yazımızı tıklayın.

Balkon Dekorasyonu İçin:

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız malzemeleri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığıyla temin edebilirsiniz.

Bilkent Üniversitesi 4.sınıf İşletme öğrencisi, izlediği diziler hakkında fikirlerini yazmaktan ve ev dekorasyonuyla ilgili yenilikleri takip etmekten mutlu olur. Ev dekorasyonunda özellikle balkon ve bahçe alanıyla özel olarak ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir