Balkon odaya nasıl katılır?
Genel

5 ADIMDA Balkon odaya nasıl katılır?

Balkon Dekorasyonu İçin:

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız malzemeleri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığyla temin edebilirsiniz.

Dairenin balkon katına girdiğinizde samimi bir atmosfer bulacak ve şehir manzarasının tadını çıkaracaksınız. Bu açık balkon, yaratıcılık için etkin bir şekilde kullanılabilecek çok fazla ekstra alan içerir. Balkonu rahatlıkla bir etkinlik odasına dönüştürebilir, dış mekanı bir stil ve hayal gücüyle yenileyebilirsiniz.

Daire balkonunuzu yepyeni bir odaya dönüştürmek için pek çok heyecan verici fikir var. Balkon alanının sağladığı çok yönlülüğü ve işlevselliği bile takdir edebilirsiniz. Bazı apartman sakinleri için, dış balkonu güneşte hafif bir yemeğin tadını çıkarabileceğiniz bir yemek odasına çevirmeniz gerekebilir. Diğerleri için balkon, öğleden sonra rahatça uyumanıza olanak tanıyan bir çalışma odası, mini mutfak veya hatta ayrı bir yatak odası olarak yeniden yorumlanabilir.

Açık balkonu bir odaya dönüştürdükten sonra, lütfen bu konforlu açık alanda birçok yaz günü ve gecesi geçirmeye hazırlıklı olun. Dairenizin balkon tadilatına başlamak için aşağıdaki noktalara ihtiyacınız olabilir:

1. Balkon Zemininin Fayans Dizaynı

Zemin, apartman balkonunu işlevsel ve güzel bir alana dönüştüren en önemli detaylardan biridir. Birçok apartman balkonu orijinal olarak göz alıcı panellerle tasarlanmamıştır. Dış mekanın genel güzelliğini azaltan, balkon zemininde sıkıcı beton plakalar bulabilirsiniz. Balkonunuzdaki tasarımı yükseltmek istiyorsanız döşeme seçeneklerinizi dikkatlice değerlendirmelisiniz.
En iyi çözüm nedir? Zemine lüks katmak için apartman karolarını kullanabilirsiniz. Bu kompozit karolar, dış mekan odanızın görünümünü değiştirmek için stil ve incelik katacaktır. Fayansların montajı kolaydır ve doğal unsurlara dayanacak kadar dayanıklıdır. Buna ek olarak, güverte karoları da yüksek kaliteli malzemelerle tasarlandığından, çıplak ayakla (veya rahat terlikler!) Daire balkonunun geri kalanını yeniden dekore etmeden önce güverte karoları döşemeniz şiddetle tavsiye edilir.
Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok renk ve stil olduğu için apartman balkon zemini oda tasarımınızın teması olacaktır. Renk düzeninden mobilya seçimine kadar zemin, birçok dekorasyon seçeneğinin temeli olacaktır.

Balkon odaya nasıl katılır?
Balkon odaya nasıl katılır?

2. Balkon İçin Mobilya

Bir dizi şık dış mekan mobilyası eklediğinizde balkon odanız şekillenmeye başlayacaktır. Oturma düzeninizin rahat, pratik ve odanızın amacına uygun olduğundan emin olun. Açık bir balkonu oturma odasına çevirmek istiyorsanız uzanıp dinlenebilmek için geniş ve rahat bir sandalye seçmelisiniz. Balkonunuzu çalışma odasına çevirirseniz, masaya uygun ergonomik kompakt bir sandalye seçmelisiniz.

Apartman balkon odasının işlevini veya görünümünü iyileştirmek için daha fazla dış mekan mobilyası ekleyebilirsiniz. Bazı popüler mobilyalar arasında masalar, raflar, saklama tankları, sevimli sandalyeler ve muhtemelen zarif açık hava barları bulunur. Çeşitli öğeleri karıştırırken ve eşleştirirken mobilyanın sağlam ve dayanıklı olduğundan emin olun. Balkonunuz zaman zaman öngörülemeyen hava koşullarına maruz kalabilir, bu nedenle yağmur veya rüzgar nedeniyle çökebilecek kırılgan mobilyalar seçmek istemezsiniz.

4 Aşamada Bahçe Mobiyası Nasıl boyanır öğrenmek için tıklayınız.

5 ADIMDA Balkon odaya nasıl katılır?
Balkon odaya nasıl katılır?

3. Balkonda Mahremiyeti Sağlamak

Balkonlu bir odada gizliliği sağlamanız gerekir. Açık balkon kavramı özgürleşmiş gibi görünse de, kendi evinizde de belli bir dereceye kadar sağduyu istiyorsunuz. Balkonunuzu gizlemek ve şık bir iç mekana dönüştürmek için birçok şık dekorasyon seçeneği bulunuyor. Bölme perdeleri, bambu çitler, perdeler, panjurlar veya kanopilerden tam olarak yararlanın. Doğa severler için, mahremiyeti artırmak için bitkiler, çiçekler ve asmalar kullanmak da ilginizi çekebilir.
Diğer bir seçenek, farklı amaçlar için kullanılabilecek gizlilik ekranları ayarlamaktır.

Daire balkonunuzdaki manzara o kadar ilginç değilse, mahremiyet ekranı size daha iyi bir arka plan sağlayabilir. Bu perdeler, sıcak yaz aylarında gölge sağlarken sizi rüzgâr ve yağmurdan koruyacaktır. En önemlisi, bu ekranlar önemli ölçüde mahremiyet sağlayacak ve balkonlu odanızın rahat yalıtımı ile keyfini çıkarmanızı sağlayacaktır.

5 ADIMDA Balkon odaya nasıl katılır?
Balkonda Mahremiyeti Sağlamak

4. Balkonunuzu Aydınlatın

Daire balkonunuz güneşli ve güneşli günler yaşayacak, ancak bazen bulutlu ve bulutlu günler yaşayacaktır. Doğal aydınlatmanın olmadığı günlerde yardımcı ışık kaynaklarınız yoksa balkon odanız çok karanlık olacaktır. Dış mekan LED aydınlatma sistemi kurmak, apartman balkon odanızın iyi aydınlatılmasını sağlamak için iyi bir fikirdir. Bu LED ışıklar güzel, pratiktir ve çeşitli parlaklık ayarlarına sahiptir.
Daha fazla atmosfer yaratmak için balkonu kokulu mumlar ve el yapımı fenerlerle de dekore edebilirsiniz. Güneş gökyüzünden batarken, mumlar ve fenerler tuhaf bir atmosfer katacak ve açık balkonda akşamı daha da güzelleştirecektir.

5. Balkonda Halı veya Yer döşemesi

Son olarak odanıza şık bir dokunuş katmak için zarif bir şekilde dekore edilmiş apartman balkonunu kullanabilirsiniz. Parlak ve renkli kumaşların tanıtımı, balkonunuzu yaşam alanınızın gerçek bir uzantısı gibi hissettirebilir. Yastık kılıfınız, dekoratif tarzınızı vurgulamak için sıcak ve farklı bir desende tasarlanabilir. Ayrıca bazı balkon zeminlerini güzel dış mekan halıları ile dekore edebilirsiniz. Sadece bu süslemelerin dayanıklı, küf tutmaz ve kirlendiğinde temizlenmesi kolay olduğundan emin olun.

Balkon odaya nasıl katılır?
post için hızlı puan ver

Twitter adresim: @sarpersubasi

Bir cevap yazın