Balkon Kapama Maliyeti Nedir?
Genel

Balkon Kapama Maliyeti Nedir?

Özellikle son yıllarda gelişen teknoloji ile birlikte balkonları her mevsim kullanabilmekteyiz. Bu yüzden insanlar her mevsim balkon keyfi yapmak için balkonlarını kapatmaktadır. Balkon dekorunda en önemli şeylerden biri de balkon kaplamadır.

Balkon Dekorasyonu İçin:

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız malzemeleri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığıyla temin edebilirsiniz. Ayrıca 266 farklı balkon dekorasyonu yazımızı okumak için linke tıklamanız yeterli.

Zaman geçireceğiniz yer olan balkonun tasarımı bu kaplama ile uyumlu olmalıdır. Balkon kaplama ile ilgili birçok seçenek vardır. Son zamanlarda en çok tercih edilen yöntem ise cam ile kaplamadır. Bu sayede hem balkonunuzda oturabilirsiniz hem de etrafı izleyebilirsiniz.

Aynı şekilde cam balkonlarda açılır kapanır olanları tercih etmeniz daha işe yarar olacaktır. Bu sayede yazın camları açıp, kışın ya da sonbaharda kapatabilirsiniz. Bu sayede dış cephelerde yağmur, kar, rüzgar gibi hava şartlarına en dayanıksız alan olan balkonları kullanışlı bir alana dönüştürebilirsiniz.


Cam balkonları tercih edilmesinin diğer önemli etkenlerinden biri de maliyetidir. Cam balkonların maliyeti her sene değişmektedir. Aynı zamanda bu maliyetler firmalara göre de değişmektedir. Bu fiyatlar kullanacağınız malzemeye, ürünün kalitesine ve alanın büyüklüğüne göre değişmektedir.

Eğer normal cam kaplama istiyorsanız farklı, ısıya dayanıklı cam kullanmak isterseniz farklı, katlanabilir cam kullanmak istiyorsanız farklı fiyatlar çıkmaktadır. Bu özellikler ve nitelikler balkon kaplamanın fiyatını belirler.


Piyasada bu işi yapan oldukça fazla firma bulunmaktadır. Fakat bu firmaları seçerken oldukça dikkat etmelisiniz. Özellikle piyasanın altındaki fiyatlara dikkat etmelisiniz. Böyle firmalar istediğiniz özellikte balkonunuzu kapatamayabilir ve bu durum size ileride daha çok masrafa yol açabilir. Cam balkon için m2 fiyatları hesaplanırken, imalat maliyeti ve uygulama için montaj hesaplamaları da yapılmaktadır. Bu fiyatlar dahilinde sizlere toplu bir miktar çıkartılır.


2021 Yılında Balkon Kapama Maliyet Fiyatları Nedir?


Cam balkonun m2 fiyatı her geçen gün değişmektedir. Buna göre bu yıl standart cam balkon güncel metrekare fiyatı 450 TL ile başlamaktadır. Aynı zamanda ısıcamlı ve renkli cam balkon metrekare fiyatı ise 770 TL’yi bulmaktadır.
Balkon kaplama fiyatlarını hesaplarken dikkat edilmesi gereken şey balkonun metrekare (m2) hesabıdır. İlk yapmanız gereken balkonunuzun genişliğini ve yüksekliğini ölçmelisiniz.

Ardından çıkan değerleri çarparak cam balkonun kaç m2’ye uygulanacağına görebilirsiniz. Aynı işlem diğer kaplama yöntemleri içinde geçerlidir. Burada dikkat edilmesi gereken tercih edilen camın maliyetidir.

post için hızlı puan ver

Twitter adresim: @sarpersubasi

Bir cevap yazın