Balkon Gideri Nasıl Temizlenir?
Genel

Balkon Gideri Nasıl Temizlenir?

Basitçe balkon giderinizi temiz hale getirmek için sirke ve karbonat kullanabilirsiniz. Önce ızgarayı bir sivri bir metal yardımıyla çıkarın, ardından açık gidere 1 su bardağı karbonat dökün. Daha sonra tıkanıklığı gidermek için kimyasal bir reaksiyon başlatmak için kanalizasyona 1 su bardağı beyaz sirke dökün.

Balkon gideri nasıl değiştirilir?

Tam bir bardak karbonat alın, suyu gidere boşaltın ve bir bardak sirke daha ekleyin. Karışımı 15 dakika bekletin. Ardından son darbe için bir kova kaynar su dökün.

Benzer şekilde balkonun boşaltılması gerekiyor mu? Balkon, binanın iç elemanlarından uygun şekilde boşaltılmalı ve izole edilmelidir. Pencere eşiği drenajı, içeriden ve dışarıdan sürekli erişim sağlarken dışarıdan su girişini önlemek için ideal bir çözümdür.

Balkon Gideri Nasıl Temizlenir?
Balkon Gideri Nasıl Temizlenir?
Balkon Gideri kapatma
Balkon Gideri kapatma

Balkon gideri nasıl kapatılır?

Kabartma tozu, mutfak giderlerinin tıkanmasını açmak için kullanılabilen, doğal, elde edilmesi kolay, güvenli bir kimyasaldır. Sirkeye birkaç bardak karbonat ekleyin ve suyu boşaltın. Karışımı 25-30 dk bekletin, sonra kaynar suya dökün. Bu, tıkanıklığı gidermelidir.

Balkondaki Tahliye Borusu Tıkanıklığı

Su üzerindeki kanalizasyon alanını kontrol edin. Hazne çukuru genellikle bodrum katınızda veya tarama alanınızda bulunur. Çukurunuzun tamamen boşaltıldığından emin olun. Çukurdan su aktığını görürseniz, özellikle şiddetli yağmurlardan sonra, drenaj cihazı tıkanmış olabilir.

Kanalizasyonun tıkanıklığında bireyler mi yoksa Devlet mi sorumlu?

Kamusal ağa bağlı kanalizasyon ve yan kanalizasyonlar mal sahibinin sorumluluğundadır. Ancak, çoğu artık yerel su şirketleri tarafından korunmaktadır. Tahliye borunuzda veya yan tahliye borunuzda tıkanma gibi herhangi bir sorun varsa, lütfen yerel su şirketinizle iletişime geçin.

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız çiçekleri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığyla temin edebilirsiniz.

Balkonuna ekeceğiniz çiçekler için 3 ÖNERİ: En Yeni Balkon Dekorasyonları yazımız size fikir verebilir.

Balkon Gideri Nasıl Temizlenir?
5/5 - (4 votes)

Twitter adresim: @sarpersubasi

Bir cevap yazın