balkon duvarı boyası
Genel

Balkon için hangi renk en iyisidir? En iyi 5 Balkon Duvarı Boyası

Odasının hemen dışında bir balkon olanlar çok şanslılar. Balkona çıkıp pırıl pırıl gün batımını seyretmek ya da bir fincan çay veya kahveyi yudumlarken sabah manzarasının tadını çıkarmanın zevkini tarif etmek zor. Buna ilave olarak balkon duvarı boyası fikirleriyle tamamlanırsa duygular iki katına çıkar. Bu ev ilavesine sahipseniz ancak balkon boyası rengi eskiyse, işte sizin için bazı ilginç balkon duvar boyama fikirleri.

Kahverengi Balkon Duvarı Boyası

Balkonunuzda ahşap aksan var mı? Kahverengi balkon boyası renklerini seçerek huzuru vurgulayın. Balkon duvarlarınızı seçtiğiniz bir kahverengiyle boyayın; balkonunuzdaki her şeyin kahverengi ve parlak olmasına izin verin. İster küçük bir balkonu olan bir apartman dairesinde yaşayın, ister bir bungalovda eski tarz açık bir alana sahip olun, balkon için kahverengi duvar boyama fikirleri konumuza bağlı ters gitmez. Kahvenin farklı tonlarını deneyin. Eğlenceli ve canlı bir şeye ihtiyacınız varsa, beyaz bir yan sehpa veya desenli koltuklar ekleyin.

balkon duvarı boyası
balkon duvarı boyası

Kahverengi Duvar boyası önerimiz:

Demir Oksit Kahverengi Pigment 250Gr

Sarı Balkon Duvarı Boyası

Güneşin ilk ışınları sarı balkon boyası renginize düştüğünde, manzara kalbinizi ve evinizi neşeyle dolduracaktır. Sarı balkon boyası ile en iyi güneşli gölgeleri ortaya çıkarın. Bundan sonrası tamamen sizin nasıl dekore etmek istediğiniz size kalmış. Saksı bitkileriyle bahçeye benzer bir görünüm verin ya da soluk renkli bir masa-sandalye ayarıyla minimalist olun. Sarı ve sarı tonları her türlü balkon duvarı için mükemmeldir.

sarı balkon duvar boyası
balkon için duvar boyası

Sarı Duvar boyası önerimiz:

POLİSAN MATRİX PARLAK L 2,5LT OKSİT SARI 0111

Pembe Balkon Duvarı Boyası

Oturma odanızın veya yatak odanızın hemen dışında rahatlatıcı bir alana ihtiyacınız varsa, balkon duvar boyama fikirleriniz için soluk pembe seçin. Bu şık balkon duvar rengi, tüm bitkileriniz ve çiçekleriniz için uygun bir zemin oluşturur. Bitkiler bu kadar geniş bir renk paletine sahip olduklarından, her şeyi tamamlayan bir renk seçmek apaçık ama dahice bir fikir gibi görünüyor. Pembe tam da bu renk! Küçük bir balkonunuz varsa, renkli saksıları asın ve etrafı çiçeklerle doldurun. Oturma için, balkonunuzun geniş görünmesini sağlamak için daha küçük boyutlu tabureler, puflar ve hatta yeniden tasarlanmış bir salıncak arasından seçim yapın.

pembe balkon duvar boyasi
balkon duvar boyasi

Pembe duvar boyası önerimiz:

Marshall Enamel Parlak 0,75 L Koyu Pembe Yağlı Boya

Beyaz Balkon Duvarı Boyası

Pek çok Türk, evlerinin dış cepheleri için açık bir rengi tercih eder ve çoğu zaman balkon ve veranda duvar rengi için beyazı seçerler. Siz de eviniz için bu zamansız rengi kullanabilirsiniz. Balkon duvar rengi olarak kullanıldığında beyaz, evinizin bu köşesini dekore etmek ve yenilemek için size sonsuz fırsatlar sunar. Balkonunuzu basit bir set metal sandalye ve bir çaydanlıkla birlikte küçük bir ev bahçesine dönüştürmenizi öneririz. Burada otlar, biber, limon otu veya en sevdiğiniz bitkiyi yetiştirin ve ardından balkonda evde yetiştirdiğiniz malzemelerle yemeklerin tadını çıkarın.

balkon duvar boyası renkleri

Beyaz duvar boyası önerimiz:

Fawori Plastik İç Cephe Duvar Boyası 3,5 Kg-Kırık Beyaz RNKPLAST-3.5

Dyo Casati Plastik İç Cephe Duvar Boyası 3.5 Kg Gölge Gri copy177923049-051

Siyah Balkon Duvarı Boyası

Olağandışı balkon rengi fikirleriyle pek fazla deney yapılmamalıdır. Ancak buna hazırsanız, ilk denemeniz için yaratıcı bir şeyler arıyorsanız siyah duvar rengi ideal bir seçimdir. Beyaz veya bej mobilya ve dekor öğeleri gibi canlı bir rengin etkisini azaltan unsurlarla birlikte şık bir ortam yaratabilirsiniz. Şehrinizdeki hava durumuna ve yaşadığınız ev türüne bağlı olarak siyah duvar rengi balkonunda farklı bir tarz arayanlar için idealdir.

siyah balkon duvar boyası

Siyah duvar boyası önerimiz:

ventrawall Pamuk Duvar Boyası Siyah 1.5 kg Bl02 BL02

Geniş Balkon dekorasyonu hakkında fikir edinmek için:

Büyük balkon dekorasyonu nasıl yapılır?

Balkon için hangi renk en iyisidir?
Xiaomi Vacuum Mop Essential Ürün İncelemesi

Xiaomi Vacuum Mop Essential Ürün İncelemesi ve Yorum

Günümüz gelişmiş robot süpürgelerinin epeyce kurulum gerektirdiği düşünülür. Fakat kurulumu hiç de sanıldığı gibi değil. Cihazı açıp kutusundan çıkardıktan sonra, yapmanız gereken sadece üç tane kolay adım var. Tak, bağla, çalıştır!

Xiaomi Vacuum Mop Essential Nasıl Kurulur?

İlk aşamada kutudan çıkan bileşenler birleştirip birbirlerine takacaksınız. Bağlantı kısmına gelmeden önce bağlantı istasyonunu elektrik prizine takmış olmanız gerekir.

Sonrasında akıllı telefon uygulamasını kullanarak cihazı bağlamanız yeterlidir. Bulunduğunuz ortamda Wi-fi olmalı çünkü cihaz size internet soracak. Son aşamaysa çalıştırma aşaması.Xiaomi Vacuum Mop Essential’ı çalıştırmanız için iki seçenek bulunmakta. Cihazın uygulaması üzerinden yapabilir ya da cihazın başlatma düğmesine basarak başlatabilirsiniz.

Balkon için hangi renk en iyisidir? En iyi 5 Balkon Duvarı Boyası

Pil Ömrü Açısından Xiaomi Vacuum Mop Essential

Robotun  2500 mAh kapasiteye sahip bir pili var. Yani bu da Samsung Galaxy S21 Ultra’nın kapasitesinin yarısına denk geliyor.  Kullanım esnasında Xiaomi Vacuum Mop Essential 1 dakikada pilin yaklaşık olarak %1’ini tüketiyor.

Ortalama bir buçuk saat temizlik yaptıktan sonra eğer pili bitmezse durur ve şarj olmak için yerleştirme istasyonuna gider. Yeterli seviyede şarj olduktan sonra en temizliğe en son kaldığı yerden devam eder.

Xiaomi Vacuum Mop Essential Efektifliği

İncelemeye başlamadan ürüne karşı beklentilerimiz biraz düşüktü. Ancak ürünü denedikten sonra beklentilerimizin üzerinde sonuçlar aldığımızı söyleyebiliriz.

Alanlara ulaşmada sıkıntı yaşamıyor ve çok fazla kablo olsa bile kesinlikle kablolara takılmıyor. Büyük bir kısmı Lidar sensörüne ve verileri anlamlandırmada işe yarayan algoritmalara dayanan cihazın otomosyonunu bakış açımız olumlu.

Balkon için hangi renk en iyisidir? En iyi 5 Balkon Duvarı Boyası

Xiaomi Vacuum Mop Essential engellerle karşılaştığında ise bu engellerden kurtulmada gayet başarılı. Ayrıca Lidar sensörü karanlıkta bile çalışabiliyor.Bu özelliği özellikle test ettik ve gece denedik. Bir sorun yaşamadık.

Robota komutları verirken Wi-fi bağlı olmasında fayda var çünkü diğer türlü aksaklıklar yaşandığını gözlemledik. Bulunduğunuz ortamda sürekli Wi-fi varsa bu sorun olmayacaktır.Vakumlamanın yanında paspaslama açısından da oldukça yeterli.Genel anlamda baktığımızda Xiaomi Vacuum Mop Essential  geçer notu bizden aldı.

https://www.youtube.com/watch?v=CUNwbEli4Uw
Daha Fazla
Soultech RB001 Robot Süpürge + Mop RB001

Soultech RB001 Robot Süpürge + Mop RB001 Ürün Değerlendirmesi

Günümüzün trend ürünlerinden biri olan robot süpürgeler kendi başlarına çalışabilmeleri, bulunduğu ortamı düzenli temiz tutmaları ve zamandan tasarruf etmememizi sağlamaları açısından hayatımızı oldukça kolaylaştırıyor. 

2014 yılında Gross Teknoloji A.Ş. bünyesi altında kurulan Soultech, araç şarj aletleri,batarya, bluetooth hoparlör araç aksesuarları, bluetooth kulaklık, depolama çözümleri, ekran koruyucular, ev şarj aletleri, kılıf, kablolu kulaklık, sarj ve data kabloları, taşınabilir şarj markasıdır.

Soultech ürünlerini Çin’de ürettirmektedir. Bin ürün çeşidden fazla ürün çeşidyle tam 13 ülkede satış yapmaktadır.

Bu yazımızda Soultech RB001 Robot Süpürge + Mop’u sizler için değerlendirdik. Almadan önce dikkatli okumanızı tavsiye ederiz.

Soultech RB001 Robot Süpürge
Soultech RB001 Robot Süpürge

RB001 Robot Süpürge + Mop RB001 Özellikleri ve Genel Bakış

Özellikle bütçenizi koruyan fiyatı ve standardın üstünde teknolojik özellikleri ile hayatınızı kolaylaştırırken sizlere konfor sağlar. Hem ıslak hem de kuru çalışabiliyor.

Soultech akıllı robot yüksek bir bataryaya ve harika bir emiş gücüne sahiptir. Geniş toz haznesiyle sizi tekrar tekrar hazneyi temizleme zahmetinden kurtarır.

Ayrıca Soultech’in mobil uygulaması da var. Bu uygulamayı kullanarak temizlik gününü, saatini planlarken aynı zaman da siz de kendi gününüzü planlayarak kendinize zaman ayırabilirsiniz. Robot süpürge sert ve yumuşak zeminlerde çalışır. Çalışırken de en az sesi çıkarır.

Üstelik türkçe olarak sesli komutlarla robot süpürgeye yönlendirmeler yapabilirsiniz. Bu mükemmeş bir özellik. Robotun girmesini istemediğiniz alanları engelleyen bir teknolojisi de var. Önceden ayarladığınız saatte çalışıp kendi başına da sarj olan RB001 Robot Süpürge + Mop RB001 çok işinize yarayabilir.

Balkon Dekorasyonu İçin:

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız malzemeleri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığıyla temin edebilirsiniz. Ayrıca komple ev tadilatı ne kadar tutar? yazımızı okumak için tıklayınız.

Soultech RB001 Robot Süpürge Olumlu ve Olumsuz Tarafları

Olumlu Özellikleri

 •  Tasarımı ince ve şık görünüm.
 •  Geniş bir toz haznesine sahip.
 •  Hem akıllı bir robot süpürgeyken hem de moptur
 •  Emiş gücü yüksektir.
 •  HEPA filtresine sahip.

  

Soultech RB001 Robot Süpürge inceleme
Soultech RB001 Robot Süpürge inceleme

Olumsuz Özellikleri

 • Normal modda çok ses çıkarmazken turbo modda yüksek ses çıkarır..
 •  Haritalama özelliği yok.
https://www.youtube.com/watch?v=GcLGqO_yPHg
Daha Fazla
lydsto r1 robot süpürge yorumları

Lydsto R1 Robot Süpürge Yorumları (Kapsamlı Kullanıcı Rehberi)

Çamaşır ve bulaşık makinelerinin yanı sıra robot süpürgeler de günlük ailevi kaygılardan kurtulmamızı sağlayan bir diğer önemli ekipman. Ancak toz toplayıcı dolu olduğu için bir süre sonra robotlu süpürge ile alanı temizlemenin verimi düşecektir. Xiaomi Lydsto R1 süpürme robotu, çöp kutusunu otomatik olarak boşaltma işleviyle birlikte çalışırsa, bu sorunun olma olasılığı tamamen ortadan kalkar.

Lydsto R1 wireless smart, şarj ve toz toplama istasyonu ile donatılmış, piyasadaki en çok satan kendi kendini temizleyen robot elektrikli süpürgelerden biridir. Her temizlikten sonra Lydsto R1 konteynerdeki kalıntıları ve tozu temizlemek için iş istasyonuna döner. Bu istasyonun emiş gücü, geleneksel bir elektrikli süpürgenin beş katıdır. Elektrikli süpürgenin çöplerini depolamak için bir aylık çalışma için 3 litre kapasiteli bir torba yeterlidir.

Balkon için hangi renk en iyisidir? En iyi 5 Balkon Duvarı Boyası

Lydsto R1 Toz Toplama Üniteli Akıllı Robot Süpürge özellikleri:

Robot vakum ve emme istasyonunun kendisine ek olarak, alıcıya temel bir aksesuar seti de verilir. Aksesuarlar şunları içerir:

 • 1x bez paspas
 • Robota monte edilecek paspas için 1 adet braket
 • 30x tek kullanımlık paspas
 • 7 adet toz torbası (biri emme istasyonuna önceden takılmıştır)
 • Fırça ile 1x Temizleme Bıçağı
 • Kullanım kılavuzu

Süpürme robotunun temizleme verimliliği büyük ölçüde tozun emiş gücüne bağlıdır. Gerçek emiş gücü iki faktör tarafından belirlenir: motorun standart emiş gücü ve esas olarak çöp kutusundaki tortunun neden olduğu borudaki dirençten kaynaklanan emme kaybı. Çalışmalar, toz toplama kabı dolduğunda cihazın emiş gücünün kısmen azalacağını doğrulamıştır. Sonuç açıktır: Süpürme robotunun emiş gücünü uygun seviyede tutmak için toz kutusunun zamanında boşaltılması gerekir.

Geleneksel robotik elektrikli süpürgeler manuel olarak temizlenmelidir. Lydsto R1 akıllı robotlu süpürge bu işlemi otomatik olarak gerçekleştirerek sizi bu rutin işlemden kurtarır.

Lydsto R1, ST LPS22HBTR, KODENSHI ORA2S01, vb. iç mekan navigasyonu ve diğer işlemler için kullanılır. Özellikle vakumun yoldaki engellerden kaçınmasına yardımcı olmak için ST sensörü LPS22HBTR ve şarj istasyonu ile doğru yerleştirmeyi sağlamak için IR sensörü KODENSHI ORA2S01 dahil olmak üzere 29 yüksek hassasiyetli sensöre sahiptir. Robot elektrikli süpürgenin emiş gücü 2700 Pa’dır.

Balkon için hangi renk en iyisidir? En iyi 5 Balkon Duvarı Boyası

Bağlantı istasyonu, 50.000 rpm hıza ve 30.000 Pa emiş gücüne sahip 1000 W’lık bir motorla donatılmıştır.

Çoğu süpürme robotu için toz toplama borusu altta bulunur, bu da toz toplama verimliliğini azaltır. Lydsto R1 yan tarafında 430 mm toz toplayıcıya sahiptir. Tozu geçmeli torbaya aktarmak sadece 12 saniye sürer ve temizleme verimliliği %98’e kadar çıkar.

Lydsto R1, Lydsto’nun patentli gürültü azaltma teknolojisini kullanır, ses emici malzemeler ve çift hazne kullanımı sayesinde temizleme işlemi sırasında vakum gürültüsü en aza indirilir.

Lydsto R1 spesifikasyonu ayrıca iç mekan navigasyonu, engellerden kaçınma ve APP kontrolü ve temizleme programlaması için bir LDS lazer mesafe sensörü içerir.

Lydsto R1, geleneksel robot elektrikli süpürgelerin üstesinden gelemeyeceği temizlik sorunlarını çözmek için tasarlanmıştır. Bu sizi günlük yer ve halı temizleme işlerinden kurtaracak ve size başka şeyler yapma fırsatı verecektir.

Materyaller:

Lydsto R1 siyah ve beyaz renklerde mevcuttur. Zaten görebileceğiniz gibi, test nesnemiz beyaz varyanttır. Renk teması, açık gri ile değişen parlak beyaz ile tüm tasarım boyunca uzanır. Üst taraftaki fonksiyon tuşları ve ön taraftaki lastik kenar gridir. Tepedeki küçük kulenin altında, oda algılamasından sorumlu sensörlerin bir parçası var. Ayrıca hareketli ön kısmın arkasında engelleri algılayan daha fazla sensör bulunmaktadır.

Balkon için hangi renk en iyisidir? En iyi 5 Balkon Duvarı Boyası

Vakumlama ve Paspaslama

Vakumlama işlemi sırasında dönen bir fırça ile desteklenir. Bu süreçte, kıllar kauçuk bir dudakla değişir. Bu, hem büyük hem de küçük parçaların emilmesini ve toplama kutusuna atılmasını garanti eder. Paspas işlevi için, paspas tutucu, çıkarılabilir kabın altına rahatlıkla yerleştirilebilir. Açıklıklar basınç noktaları tarafından serbest bırakıldığından, ancak o zaman su da dışarı çıkar. Tutucu çıkarıldığında suyun hala kısmen bittiği olumsuz olarak fark edildi. Bu nedenle, artık gerekli değilse ve paspas çıkarılırsa, kaptan tüm suyu boşaltmak yararlıdır. Çünkü özellikle eski ahşap zeminler hiç bir suyu affetmez.

Lydsto R1 ayrıca otomatik olarak tanıması ve emiş gücünü buna göre ayarlaması gereken halı kaplı zeminler için de donatılmıştır. Ancak gerçekte, otomatik algılama dört halıdan sadece ikisinde çalıştığından, bu işlev bizim için oldukça yıpratıcıydı. Daha sonra uygulamada yardım etmek zorunda kaldık.

Robotun arkasında, su deposu ve toz haznesi kombinasyonu olan çıkarılabilir kap bulunur. Burada toz haznesi 200 ml kapasiteye sahiptir ve dolduğunda R1 otomatik olarak istasyona döner ve kiri vakumlar. Paspaslama için su tankında 250 ml su için yer vardır. En küçük silme ayarında bu miktar, bir tank yükü ile silinebilecek maksimum 150 m² yüzey için yeterlidir.

Tankın üst kısmında su doldurmaya yarayan açıklığın yanı sıra egzoz havasını filtreleyen Hepa filtre bulunmaktadır. Bu çıkarılabilir ve gerektiğinde değiştirilebilir.

Balkon Dekorasyonu İçin:

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız malzemeleri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığıyla temin edebilirsiniz. Ayrıca komple ev tadilatı ne kadar tutar? yazımızı okumak için tıklayınız.

Lydsto R1 Robot Süpürge Dikkat edilmesi Gerekenler:

Evcil hayvan kılı yanıltıcıdır, ancak halıdan alınması zor olduğu için değil, hayır, bunun nedeni kendi kendine boşalan yerleştirme istasyonunda bazı sorunlara neden olabileceğidir. Bunun nedeni, robot elektrikli süpürgedeki toz haznesinin kolayca dolması ve yerleştirme istasyonunun saçları çekerken biraz sorun yaşayabilmesidir. Bu, hemen hemen tüm diğer markalarda olur, bu nedenle, bunun olmasını önlemek için, evcil hayvanlarınız varsa, Lydsto R1’in evinizi her temizlediğinde toz kutusunu kendi kendine temizlemesine izin vermenizi öneririm. Ayrıca, sağlanan temizleme araçlarını kullanarak çöp kutusunu ve fırçayı mümkün olduğunca sık temizlemeyi unutmayın.

Lydsto R1 Robot Akıllı Süpürge Pil Ömrü:

İlk çalıştırmamda, Lydsto R1, Standart emiş gücü modunu kullanarak 387 fit kare (36 metrekare) haritalamak ve temizlemek için yaklaşık 40 dakikada yüzde 25 kaybetti, bu nedenle, daha büyük bir eviniz ve hatta birden fazla katınız varsa, ” Standart modu kullanarak tüm evi tek bir şarjla temizlemekte fazla sorun yaşamayın. Strong ve MAX modları daha fazla enerji tüketecek, bu nedenle pil ömrü yüzde 25 yerine yüzde 35 oranında azalacak. Robot elektrikli süpürgenin yüzde 15’e ulaşması durumunda bile, pili yeniden şarj edecek ve çalışmaya devam edecektir.

https://www.youtube.com/watch?v=EFFApFJIBf4
Lydsto R1 Robot Akıllı Süpürge inceleme videosu

Daha Fazla
Cam Silerken İz Kalmaması İçin Ne Yapılmalı?

Cam Silerken İz Kalmaması İçin Ne Yapılmalı?

Cam silmek kişiler için en zor gözüken noktadır. Doğru cam silme aparatını bulmak, cam silme suyu hazırlamak ve en önemlisi o kadar saat uğraştıktan sonra cam üzerinde leke kalması. Çoğu insan cam silmekten çok cam lekeleri yüzünden bu işlemi yapmak istemez. Bu yüzden de cam üzerindeki lekeler için çözümler arar. Geçmişten günümüze bu yöntemler çeşitlilik göstermiştir.

Cam Silerken İz Kalmaması İçin Ne Yapılmalı?
Cam Silerken İz Kalmaması İçin Ne Yapılmalı?


Her insanın hayali camlarını temizledikten sonra üzerinde leke ya da iz görmemektir. Çünkü bu görüntü silinen camın hiç silinmediğini düşündürür. Bunun için birçok aparat, bez ve cam silme suları mevcuttur. Bu yöntemler sayesinde cam silmek sizin için bir eziyetten çok tasarruflu bir yönteme de dönüşebilir.


Cam üzerinde Bebek Şampuanı


Öncelikle ilk olarak bebek şampuanları ile cam silmenin iz ve leke üzerinde etkisini görmekteyiz. Bebek şampuanı ile cam temizle suyu yaptığınızda camlarınız dalgasız ve lekesiz görünecektir. Çoğu kişi bu yöntemi bilmese de bu yöntemi bilen kişiler için bebek şampuanı favoridir.


Yumuşatıcı ile Ferah Evler


Diğer bir yöntem ise cam silme suyuna yumuşatıcı eklemektir. Yumuşatıcı ile cam silmek aynı zamanda oldukça kolaydır. Yumuşatıcı sayesinde camlarda buharlaşma olması da engellenir. Bu sayede camlarınız parlar. Bu yüzden hazırladığınız cam silme suyunun içine bir miktar yumuşatıcı katmak sizlere yardımcı olacaktır. Ayrıca yumuşatıcı camlarınızda dalga görünümünü de engeller. Son olarak yumuşatıcı sayesinde camlarınız çok da güzel kokacaktır.


Klasik Yöntem Camsil


Cam üzerinde en çok bilinen yöntemlerden biri de camsildir. Camsil Türkiye’de her evde bulunan bir temizlik ürünüdür. Camsil ile cam silmek için isterseniz direk olarak cama sıkırak, isterseniz cam silme suyunuzun içine katarak camlarınızı silebilirsiniz. Bu sayede camlarınızda iz, leke ya da dalga görünümü gibi sorunlarla karşılaşmazsınız.


Doğal Cam Silme Sularının Etkisi


Teknolojinin gelişmesi, şehir yaşamı ve fiyatların artışı ile çoğu insan doğala dönüş yapmaktadır. Özellikle çevreye olan etkisi bakımından kimyasal kullanmak istemeyen insan sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. Bu yüzden ev temizliğinde de böyle bir yönelim vardır.


Cam silme suyunuzun içine katacağınız limon suyu ile camlarınızın parlak ve lekesiz görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca diğer bir yöntem ise cam silme suyunuzun içine soda katmaktır. Bu sayede camlarınız lekesiz ve izsiz olacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=Ean5DJiNIws
Cam Silerken İz Kalmaması İçin Ne Yapılmalı?
Daha Fazla
Cam Silme Suyu HazırlamakCam Silme Suyu Hazırlamak

Cam Silme Suyu Hazırlamak

Cam silmek hayatın her alanında hep çok zor olmuştur. Özellikle son dönemde cam evlerin popülerleşmesi ile bu durum daha da zorlaşmıştır. Camın iyi silinmesi için yapılması gereken bazı püf noktaları vardır. Bu püf noktalardan en önemlisi cam silme suyudur. Bu suyun içerisine girecek maddeler oldukça önemlidir.

Cam silme ürünlerinde son dönemde kimyasal içermeyen ürünler tercih edilmektedir. Çünkü bu kimyasallar vücuda ve çevreye zarar vermektedir. İnsanlar doğal malzemeler tercih etmeye başlamıştır. Üstelik bu malzemeler daha çok ve daha az masraflıdır.

Balkon Dekorasyonu İçin:

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız malzemeleri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığıyla temin edebilirsiniz. Ayrıca komple ev tadilatı ne kadar tutar? yazımızı okumak için tıklayınız.


Cam Temizleme Suyu İçin Gereken Malzemeler Nelerdir?


Cam temizliğinde en önemli konu lekedir. Amaç lekesiz ve dalgasız ayna gibi camlar elde etmektir. Bunun için üretilmiş özel bezlerin yanı sıra birçok temizleme ürünü de piyasaya sunulmuştur. Bu ürünler dışında kendinizde doğal cam silme suları hazırlayabilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemelerden en önemlisi sirkedir. Yalnız sirke tek başına kullanılmamaktadır. Belli bir miktar sirke ve belli bir miktar su karıştırılarak özel cam bezleri ile camlarınızı silebilirsiniz. Bu karışımın içine ekleyebileceğiniz diğer bir ürün ise Arap sabunudur.

Bu sabun sayesinde camlarınız dalgasız ve lekesiz olacaktır. Eğer sirke kokusu sizi rahatsız ediyor ise karışımın içine limon suyu ekleyebilir ya da direk sirkeyi çıkartıp limon suyu ile de bu karışımı hazırlayabilirsiniz. Burada dikkat edilecek unsurlardan biri eğer içine limon suyu katacaksanız bu karışım tek seferde kullanılmalıdır. Aksi halde istediğiniz sonucu alamazsınız. Limon suyu sirke gibi dayanaklı değildir.

Balkon için hangi renk en iyisidir? En iyi 5 Balkon Duvarı Boyası
Cam Silme Suyu Hazırlamak


Malzeme Miktarının Önemi


Karıştırdığınız bu malzemelerin miktarları da çok önemlidir. Sirke ağır bir asit olduğundan 3’te bir oranında ekleme yapmalısınız. Tabi bu miktarları kullanacağınız alanın büyüklüğüne göre de arttırabilir ya da eksiltebilirsiniz. Karışımın içine çok fazla olmamak koşulu ile Arap sabunu da ekleyerek daha güçlü bir karışım elde edebilirsiniz. Eğer oluşturd uz karışımın kokusu hoşunuza gitmedi ise karışımınıza uçucu yağlarda ekleyebilirsiniz.

Malzemelerin tamamını bir şişede iyice çalkalayarak doğal cam silme suyunuzu kullanabilirsiniz. İyice karışan karışımı cama püskürterek kuru bir bezle, gazete ile ya da cam silmek için üretilen bezlerle silebilirsiniz. Bu karışım ile camlarınız lekesiz ve dalgasız bir şekilde silinecektir.

Daha Fazla
Bir Köy Evin Tadilatı Ne Kadar Tutar?

Bir Köy Evin Tadilatı Ne Kadar Tutar?

Kalabalıklaşan şehir hayatından bunalan herkes köy evlerine taşınmaya başladı. Tabi yıllar sonra karşılaşılan harabe yapıyı görünce insan durup “Bir köy evin tadilatı ne kadar tutar?” sorusuyla boğuşmaya başlar. Sizleri hiç yormadık ve listemizi yaptık. Hazırsanız sizler için çıkardığımız tadilat ve fiyat listesine başlıyoruz. Bakalım dingin köy hayatının maliyeti ne kadarmış.

Balkon Dekorasyonu İçin:

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız malzemeleri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığıyla temin edebilirsiniz. Ayrıca komple ev tadilatı ne kadar tutar? yazımızı okumak için tıklayınız.


Bir Köy Evin Tadilatı Ne Kadar Tutar?


Yıkım Maliyeti


Eğer evinizi çok uzun yıllardır kullanmıyorsanız yüksek ihtimal çürümeye başlayan duvarları, çökmeye yüz tutmuş mutfak dolapları ve çatlamış banyo fayanslarıyla karşılaşırsınız. Bunlar için bir yıkım işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Belki de bazı duvarları yıkıp iki odayı tek oda halline getirmek istersiniz. Bu gibi işlemler için ortalama 3.500 TL’lik bir harcama yapmanız gerekir.

Elektrik Tesisatı


Özellikle elektrik tesisatlarında kabloların erimesi gibi problemler çok fazla görülmektedir. Köy evi gibi eski yapılarda ise elektrik sistemi çok eski olduğu için kısa devre sonucu yangın çıkma olasılığı fazladır. Komple elektrik tesisatı ise 4.000 TL gibi bir bütçeye denk gelmektedir.

Su Tesisatı


Her yapı gibi su tesisatları da zamanla hasar görmektedir. Bazı köy evlerinde su tesisatı bile bulunmamaktadır. Bu yapıyı yapmak ise size 4.000 TL gibi bir maliyet çıkarır. Tabi bu fiyat tahminidir. Ek istekler veya fiyat artışları, malzemenin kalitesine göre değişim gösterebilir.

Kapı Pencere Tadilatı


Köy evi olanlar bilir ki kapı ve pencereler tahtadandır. Zamanla çürümeye yüz tutar ve gerekli korumayı sağlayamaz. Bundan dolayı bu kısımlarında tadilata ihtiyacı vardır. Maliyeti ise ortalama 10.000 TL’dir. Tabi ki malzemeye göre değişim gösterebilir.

Boya


Tüm tadilatlar, değişimler tamamlanınca sıra ince işçiliğe gelir. Burada da işin içine sizin zevkiniz girer. Evinizin metrekaresi, istediğiniz boyanın kalitesi ve alçıydı derken size ortalama bir fiyat verecek olursak 9.500 TL deriz. İşçi emeğini de hesaba katarsak 12.500 TL gibi ortalama bir hesap yapabiliriz.

Balkon Dekorasyonu İçin:

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız malzemeleri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığıyla temin edebilirsiniz. Ayrıca banyo yaptırmak ne kadara mal olur? yazımızı okumak için tıklayınız.

Evinize göre ihtiyaçlar ve yapılacaklar listesinde artış veya azalmalar olabilir. Malzemelerden ve satıcılardan dolayı farklılık gösteren fiyatlar olabilir fakat verdiğimiz fiyatlara göre çok uçuk fiyat farklarıyla karşılaşmazsınız. Toparlayacak olursak bir köy evine yerleşmek için müsait ortamı oluşturabilmeniz size yaklaşık olarak 34.000 TL maliyete sebep olur. Fakat evinizde şöyle ayaklarınızı uzatıp şehrin kalabalığı yerine kuş cıvıltılarını dinlediğinizde tüm masraflarınız aklınızdan silinir. Bir köy evin tadilatı ne kadar tutar diye sorduk ve cevapları sizin için derledik. ?

Daha Fazla
5/5 - (4 votes)

Twitter adresim: @sarpersubasi

Bir cevap yazın