Balkon camlarındaki kireç nasıl temizlenir?
Genel

Balkon camlarındaki kireç nasıl temizlenir?

Deterjanlar da kireci gidermenin iyi bir yoludur. Bununla birlikte, asitlikleri ve aşırı toksisiteleri nedeniyle, cildinize, burnunuza ve gözlerinize zarar verebileceğinden mağazalardan satın alınan solüsyonlar için eldiven ve gaz maskesi takmak gerekir. Ayrıca bu çözücüleri gıda ile temas eden herhangi bir yüzeyde kullanırsanız, vücudunuza ek zararlar verebilirsiniz.
Yine de ticari temizlik malzemeleri kullanmayı tercih ediyorsanız, koruyucu giysiler giydiğinizden ve göze çarpmayan bir yerde az miktarda temizleyiciyi deneyin.

Eğer deterjan kullanmadan cam temizliği yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin:

Kimyasal maddelerden korunmak için eldiven giyin

Sert su, kalsiyum ve magnezyum gibi daha yüksek konsantrasyonda çözünür inorganik tuzlara sahiptir. Sert su buharlaştığında pencere camı ve duş camı üzerinde kalan sisli kırık beyaz tebeşir kalıntısı kireç haline dönüşür. Kalsiyum birikintileri düzensiz bir şekilde giderilirse, birikecek ve sonunda camı aşındıracaktır.

Kalıcı kireç lekelerini temizlemek neredeyse imkansızdır. Pencerelerin düzgün bir şekilde nasıl korunacağını öğrenmek çok önemlidir, çünkü bu ipuçları gelecekte kirlenmeyi önlemeye de yardımcı olur. Böylelikle kendinizi sert ve toksik çözücülere maruz bırakmak zorunda kalmayacaksınız.

Tozu ve örümcek ağlarını temizleyin

Etrafta bulunan tozla kaplı alanı güzel bir şekilde temizleyin.

Kirli pencereleri temizlemek için su kullanın

1 bardak saf beyaz sirkeyi 3 bardak su ile karıştırın. Yüzeyde uzun süre leke kaldıysa 2 bardak su içerisine 2 bardak sirke kullanarak karışımın asitliğini artırmanız gerekebilir.

Sünger kullanın

Aşındırıcı olmayan bir sünger kullanın ve her yönde fırçalayın. Ek olarak, orta derecede aşındırıcı bir malzeme olarak karbonat da kullanabilirsiniz. Ancak, lütfen kabartma tozunu eklemeden önce birkaç dakika bekleyin, aksi takdirde iki bileşen hemen birbiriyle reaksiyona girecek ve temizleme performansını kaybedecektir.

Biriken kiri kazımak için bir silecek kullanın

Pencereleri tekrar ev yapımı solüsyonla temizleyin. Tüy bırakmayan bir bezle kurulayın.

Balkon camlarındaki kireç nasıl temizlenir?
Balkon camlarındaki kireç nasıl temizlenir?

Balkonuna ekeceğiniz çiçekler için 3 ÖNERİ: En Yeni Balkon Dekorasyonları yazımız size fikir verebilir.

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız çiçekleri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığyla temin edebilirsiniz.

Balkon camlarındaki kireç nasıl temizlenir?
5/5 - (9 votes)

Twitter adresim: @sarpersubasi

Bir cevap yazın