balkon aksesuarları
Genel

Balkon Aksesuarları Nelerdir?

Balkonunuzu kullanılmayan eşyaların yığıldığı bir alan olarak kullanmaktansa yorulduğunuzda bir kahve içebileceğiniz ücretsiz açık alan olarak kullanmanız hayatınızı çok daha kaliteli yapacaktır. Peki hayatınızı daha kaliteli hale getirecek balkon aksesuarları nelerdir?

Hangi ihtiyacınıza göre hangi aksesuarı almalısınız? Aksesuar seçiminde balkonun boyutu önemli midir? Bu yazımızda sizlere balkon aksesuarlarını tanıtacağız. Bakalım balkonumuzu daha neşeli hale nasıl getiririz?

Balkon Dekorasyonu İçin:

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız malzemeleri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığıyla temin edebilirsiniz. Ayrıca 266 farklı balkon dekorasyonu yazımızı okumak için linke tıklamanız yeterli.

1) Saksı çiçekleri

Balkon denince akla ilk korkuluklara sabitlenen saksılar gelir. Rengarenk çiçekler dışardan bakanlara balkonunuzu daha çekici gösterir. Tabi ki çiçekler sadece korkuluklara sabitlenmez. Duvarlara veya yere dizilen minik saksılar sayesinde çok daha farklı ve modern bir hava katabilirsiniz.

Duvar saksılıkları genelde küçük balkonlar için tercih edilir fakat geniş balkonlar için de gayet kullanışlı ve hoş görünebilir. Yapmanız gereken tek şey dikmek istediğiniz çiçekleri ve temayı belirlemek.

2) Saksı çiçekleri

Oldukça kullanışlı ve çok fonksiyonlu olan bu rafları dilerseniz yine saksılık olarak kullanabilirsiniz.

Alternatif olarak kitaplık olarak kullanabilirsiniz. Veya anılara önem veren ve biriktirmeyi seven biriyseniz fotoğraf köşesi olarak da kullanabilirsiniz. Hatta ikili rafın köşelerinden sarkan ip saksılıklar oldukça hoş bir hava katacaktır.

3) Minder


Özellikle kendine ait balkonu olan gençler için oldukça tercih edilen bir aksesuardır. Kitaplık olarak kullandığınız duvar rafından yarım kalan kitabınızı alıp minderinizde okuyabilirsiniz.

Açık havanın dinlendiriciliğini oldukça konforlu bir şekilde yaşamış olacaksınız.

Balkon Aksesuarları Nelerdir?

4) Aydınlatma


Bir evin her odası kendi tarzını yansıttığı gibi balkonlar da kendine has bir tavır yansıtır. Bu tarzı geceleri meydana çıkaran şey aydınlatmadır. Peki aydınlatmayı sağlayan yapı gerçekten tarzınıza uygun mu?

Aydınlatma seçenekleriniz tavana asılan şık bir avize olabileceği gibi duvara asılan aydınlatma ipleri de olabilir.

5) Salıncak


Özellikle yaz günlerinin serinleten küçük eğlencesidir. Kalabalık aileler için büyük salıncaklar kullanılabileceği gibi tek kişilik salıncaklar da kullanılabilir.

Deseni, bütçesi ve tasarımı tamamen size ve zevkinize ait olmakla beraber balkonunuza modern bir hava katarken kendinize de bir konfor alanı oluşturabilirsiniz.

6) Duvar Stickerları


Balkon aksesuarları nelerdir sorumuzun son maddesi olarak stickerları ekliyoruz. Özellikle 15-20 yaş arası gençlerin sevebileceği bir tarz olacaktır.

Duvarda uzun süre durduktan sonra boyayı sökme ihtimali olsa da size şahsi bir alan yaratacaktır.

Kullanılmadığında evin ölü alanına dönüşen balkonlar aslında ufak dokunuşlarla size inanılmaz bir konfor alanı sağlamaktadır.

Ölü alanınızı güzelleştirmek için ilk adımı balkon aksesuarları nedir sorusunu sorarak başladıysanız doğru yerdesiniz. Ölü alanlarınızı değerlendirin ?

post için hızlı puan ver

Twitter adresim: @sarpersubasi

Bir cevap yazın