Bahçe Mobilyası nasıl boyanır?
Genel

4 Basit Aşamada: Bahçe Mobilyası nasıl boyanır?

Balkon Dekorasyonu İçin:

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız malzemeleri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığyla temin edebilirsiniz.

Bahçe Mobilyası nasıl boyanır?

Bahçe Mobilyası nasıl boyanır diye soruyorsanız bu yazıyı mutlaka okuyup adımları takip etmelisiniz. Kanepe ayaklarınız zevkinize uymasa da Balkondekor’un hazırladığı bu rehber size ihtiyacınız olan şeyi sağlayacaktır. Bahçeniz yeni bir görünüme kavuştuğuna göre, arkadaşlarınız veya ailenizle kutlama zamanı. Bir bahçe partisine veya aile pikniğine katılın ve yeni boyadığınız mobilyaları sergileyin!

4 Basit Aşamada: Bahçe Mobilyası nasıl boyanır?

Maksimum Süre :

8

Hours

30

Minutes

Toplam Bütçe:

100-2000

TL

Malzemeler:

– Mobilya
– Sprey Boya
– Yüzey Astarı
– Maskeleme bandı
– Zımpara kağıdı
– Kuru bir bez

Bahçe Mobilyası Boyama Aşamaları:

Doğru Mobilya Seçtiğinizden Emin Olun

Doğru Mobilya Seçtiğinizden Emin Olun

Bitirmenin sırrı neredeyse her zaman boyamadan önce ahşabı hazırlamak için gereken işin miktarına bağlıdır. Yüksek kaliteli bir dış cephe boyası kullanmalı ve her iki kat arasında tamamen kuruması için yeterli zaman bırakmalısınız. Unutmayın, birkaç ince kat bir kalın kattan daha iyidir. İnce katın kuruması daha az zaman alır ve üretilen sert kaplama daha iyi görünür.
Renkleri denemek istiyorsanız, her zaman evin görünümünü tamamlayan tonları arayın. Bahçeden, kapıdan veya çevredeki ortamdan renk ilhamı alabilirsiniz, burada bir bahçe boyamak için daha fazla ipucu ve püf noktası bulabilirsiniz. Ya da ekonomik kalmak istiyorsanız, diğer DIY projelerinden kalan boyayı kullanabilirsiniz. Anahtar mobilyaları aynı tonlarda boyayarak iç ve dış evlerin renklerini birleştirin. Bu, evinizde uyumlu bir renk akışı yaratırken zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlar. Balkon için hangi duvar boyası en iyidir öğrenmek için tıklayın.
Boya seçerken iklimi göz önünde bulundurmayı unutmayın, yaşadığınız yere bağlı olarak ek hava korumasına ihtiyacınız olabilir. Ahşap mobilyalara yeni bir görünüm kazandırmak ve aşırı hava koşullarına dayanmak için istediğiniz zaman boyayabilir veya cilalayabilirsiniz.

Mobilyanızı Boyamak İçin Uygun Bir Yer Belirleyin

Mobilyanızı Boyamak İçin Uygun Bir Yer Belirleyin

Mobilyaları iyi havalandırılan temiz bir yere, değerli eşyalarınızdan uzak tutun. Mobilyaları evinizdeki büyük toz veya eski gazete / çöp poşetlerinin üzerine koyun, bu zemininizin korunmasına yardımcı olacaktır. Boyanın duvarlara sıçramasını önlemek için çevredeki alanı molozla örtün; bu özellikle sprey kullanıyorsanız önemlidir. Ardından, dış mekan mobilyalarından herhangi bir donanımı çıkarabilirseniz, boyama işlemini büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.

Malzemelerinizi Hazırlayın

Malzemelerinizi Hazırlayın

Şimdi yumuşak veya çürümüş ahşap ürünleri tamir etme ve ardından onları yeniden boyama zamanı. Tahta veya geniş bir alan testeresini çıkarmak için bir çekiç ve keski kullanın. Ardından, bu parçaları yeni ahşapla yapıştırmak için güçlü su geçirmez yapıştırıcı kullanın. Daha küçük delikleri veya çatlakları dış ahşap dolgu ile doldurun ve yeni ve eski ahşap arasındaki boşlukları doldurun ve ardından kumla doldurun. Lütfen ahşap dolgu maddelerinin genellikle kuruduklarında küçüldüğünü unutmayın, bu nedenle zımparalamadan önce yüzeyde bir miktar dolgu bırakmak en iyisidir.
Çıplak ahşabı ılık sabunlu suyla yıkayın ve iyice kurumasını bekleyin. Kaldırmak için ahşap yüzeyi temizleyin. Ek olarak, küf veya yosun varsa, suya biraz çamaşır suyu ekleyin.

Astarlama ve Zımparalama İşlemi

Astarlama ve Zımparalama İşlemi

Dökülen eski boyayı, hava kabarcıklarını, eski boya damlalarını vb. Çıkarmak için mobilyayı dikkatlice zımparalayın. Aşındırıcı tabakadan sonra ince bir kağıt kullanılmalı ve tüm küçük boşluklara dikkat edilmelidir. Şimdi, zımparalama işlemindeki tozu temizlemek için eski bir boya fırçası veya yapışkan bez kullanın. Kalan tüm tozu ve yağı temizlemek için alkolle silin. Bir kat dış astar uygulayın ve kurumasını bekleyin.

Öneriler!

Balkonuna ekeceğiniz çiçekler için 3 ÖNERİ: En Yeni Balkon Dekorasyonları yazımız size fikir verebilir.

Bahçe Mobilyası nasıl boyanır?
Bahçe Mobilyası nasıl boyanır?
Bahçe Mobilyası nasıl boyanır?

post için hızlı puan ver

Twitter adresim: @sarpersubasi

Bir cevap yazın