Kışın balkon çiçekleri nasıl korunur?
Bitkiler

Kışın balkon çiçekleri nasıl korunur?

Balkonda birkaç kışlık bitki bakım yöntemi vardır. İlk olarak, saksı küçükse ve bahçe alanınız varsa, tüm saksıyı bir kenara koyacak kadar büyük bir çukur kazın. Toprakla doldurun ve saman veya yaprak gibi kalın malçla örtün. Ayrıca tüm saksıları toplayıp binanın doğu veya kuzey tarafında gruplayabilir ve üzerlerini saman veya yapraklarla kaplayabilirsiniz. Ek olarak, kurumalarını önlemek için ara sıra kontrol etmeniz gerekecektir.

Kışın Balkon Bitkileri için Uygun Büyüme Koşulları

Saksılarınız ve bahçe kutularınız için plastik tercih edin, avantajı donmadan sonra bozulmamasıdır. Plastiği tahta bir kutuya saklayabilirsiniz. Küçük çalılar için en az 40 cm-50cm derinlik sağlayın.

Özel balkon bitkilerinin toprak karışımındaki bitkiler çok yoğundur. Tencerenin dibine drenaj için bir şey (kil çakılları ve bahçe tekstili) koymayı unutmayın, çünkü hala su ve klima yoktur. Aynı şekilde, soğuktan izole etmek ve yağmur yağdığında su birikintilerinde yuvarlanmalarını önlemek için saksılı bitkiniz ile zemin arasında kaydırın. Bunun haricinde kışın balkonunuzdaki bitkiler için kullanılabilecek köpüklü naylon veya strafor gibi derin soğukta kullanılacak bir miktar yün bulundurmak iyi bir çözümdür.

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız çiçekleri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığyla temin edebilirsiniz.

Balkonuna ekeceğiniz çiçekler için 3 ÖNERİ: En Yeni Balkon Dekorasyonları yazımız size fikir verebilir.

Kışın balkon çiçekleri nasıl korunur?
Kışın balkon çiçekleri nasıl korunur?
Kışın balkon çiçekleri nasıl korunur?
post için hızlı puan ver

Twitter adresim: @sarpersubasi