Organik Gübre kullanımı için en iyi uygun ay nedir?
Bahçe

3 ÖNEMLİ Bilgi: Organik Bahçe Nasıl Yapılır?

Organik Bahçe Planlaması Nasıl Yapılır?

Organik bahçe nasıl yapılır sorusunun ilk aşaması organik bahçe planlamasıdır. Organik bahçe planlamasını yaparken bahçeniz için uygun bir alan seçerken, açık, kurak ve günde en az 7 saat güneş ışığına maruz kalan bir alan seçmek önemlidir. Doğal toprağa ekmenin, büyük verim sağlayan besin maddelerini sağlamak da dahil olmak üzere birçok faydası vardır. Bununla birlikte, toprağınız optimum durumda değilse veya çok az toprak bulunan veya hiç olmayan bir bölgede yaşıyorsanız, yükseltilmiş bir yatak veya bir saksı bahçesi deneyebilirsiniz. Yükseltilmiş yataklar ve konteyner bahçeleri ile makul miktarda daha fazla planlama yapmanız gerekecek, çünkü bitki yetiştirmek için en uygun koşulları sağlamak için muhtemelen daha fazla çalışma gerektirecekler.

Doğru bahçe malzemeleri ile organik olarak büyümek kolaydır. Kaplar ve saksılar, tohumlar, topraklar ve gübreler.

3 ÖNEMLİ Bilgi: Organik Bahçe Nasıl Yapılır?

Ne Gerekiyor?- Malzemeler

Organik bahçecilik, normal bahçeciliğin gerektirdiği malzemelerin çoğunu kullanan nispeten basit bir süreçtir. Henüz sahip değilseniz, aşağıdaki malzemeleri bulundurmanızda fayda var:
tırmık
– çapa
– kompost
– malç ve tohum veya fide

Organik bahçe nasıl yapılır?

Organik Bahçe Tohumu Nasıl Seçilir?

Organik Bahçe Tohumu Nasıl Seçilir?

Mükemmel toprak, yatak veya saksı yolunu bulmanıza rağmen, yine de bölgenizde ve ikliminizde en iyi yetişen bitkileri veya mahsulleri seçmeniz gerekmektedir. Bölgenizde en yüksek verimi elde etmek için hangi bitkilerin veya mahsullerin geliştiğini öğrenin. Birincil bitkilerinize veya mahsullerinize eşlik edecek uygun bitkiler seçmeyi düşünün. Bu yoldaşlar, birincil bitkileriniz veya mahsulleriniz için pratik bir kontrpuan sağlayabilir, çünkü büyümelerine yardımcı olmak için gerekli besinleri sağlayabilir veya aksi takdirde mahsulünüze çekilecek olan zararlıları kovmada uzmanlaşırlar. Bahçenize dahil edilecek en iyi yardımcı bitkileri belirlemek için, kendi mahsulünüzü araştırın.

Organik Bahçe Bakım ve Koruması

Organik Bahçe Bakım ve Koruması

Sulama hortumu veya damlama sistemine güvenmek yerine bahçenizi elle suluyorsanız, sabah bahçenizi sulayın. Bu, bitkilerinizin veya mahsullerinizin tuttuğu su miktarını artırabilirken, mahsullerinizde zararlı küf veya küf oluşumu olasılığını da azaltır. En iyi mahsul sonuçları için, toprak pH’ını yaklaşık 6.5-7.0 arasında ayarlamak ve korumak isteyeceksiniz. Yardımcı bitkiler tüm zararlılarınızı püskürtmüyorsa, sümüklü böcek tuzakları gibi kendi caydırıcılarınızı yaratmayı düşünün. Genellikle haftada en az iki kez bahçenizdeki zararlıları kontrol edin.

Organik Gübre kullanımı için en iyi uygun ay nedir?

Organik Gübre kullanımı için en iyi uygun ay nedir?

Eylül ve Ekim ayları bahçenizde gübre eklemek için en ideal aylardır. Yabani otlar ortaya çıktığında, ortaya çıkar çıkmaz onlara hitap edin. Bunları bahçenizden çıkarmak için bir çapa veya başka aletler kullanın, ancak elle toplama, bahçenizi bu zararlılardan kurtarmak için daha az istilacı ve daha doğal bir yoldur. Bunları elle çıkarmak için zaman ayırmak, bahçenizin bütünlüğünü de korur, çünkü çevredeki bitkilere veya mahsullere zarar verme olasılığınız en düşüktür. Yabani ot filizleri için bahçenizi her gün kontrol edin. Yabani ot oluşumunu tamamen önlemeye yardımcı olmak için, ağaçlarınızdan düşen yapraklar veya arka bahçenizden çimen gibi kolayca bulunabilen organik malzemelerle malçlamayı düşünün. Balkon çiçekleri ne zaman ekilir öğrenmek için tıklayınız.

Soğuk hava organik bahçe bitkileri:
• Bezelye
• Ispanak
• Marul
• Havuçlar
• Turp

Sıcak hava organik bahçe bitkileri:
• Yeşil fasulyeler
• Kabak
• Domates
• Fesleğen
• Ayçiçekleri

Balkon Dekorasyonu İçin:

Organik bahçe düzenlemede kullanacağınız çiçekleri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığyla temin edebilirsiniz.

organik bahçe nasıl yapılır
Organik Bahçe Planlaması
Organik bahçe nasıl yapılır?

post için hızlı puan ver

Twitter adresim: @sarpersubasi

Bir cevap yazın