Kış Bahçesi İçin En iyi 7 Tütsü Kokusu
Bahçe

Kış Bahçesi İçin En iyi 7 Tütsü Kokusu

Pandemi başladığından beri evin huzurunu ve konforunu artırmak için ev aksesuarlarına olan ilgi de arttı. Bunlardan biri ise tütsülerdir. Tütsü kokusu herkese hitap etmese de hem mental açıdan hem de manevi arınma olarak iyi geldiği söylenmektedir. Biz de Balkondekor ekibi olarak sizlere kış bahçenizde kullanabileceğiniz en iyi 7 tütsü kokusunu derledik.

Tütsü Kullanımı Nasıldır?

Tütsüler daha çok çiçek, yaprak veya reçineden yapılmaktadır. İstenilen aroma için kullanılan madde su ile karıştırılır ve bu karışım macun haline gelir. Macunun kurumasının ardından da çubuk şekline getirilir. Tütsü kullanırken dumanı doğrudan içinize çekmemeye dikkat edin ve kokusu çok rahatsız etmemesi için evinizin orta köşesinde yakabilirsiniz. Tütsü bittikten sonra odayı havalandırırsanız kötü kokuyu da engellersiniz.

Ayrıca tütsü kullanımını kolaylaştırmak için kayık tütsülük gibi eşyalar satın alabilirsiniz. Böylece hem daha estetik durur hem de daha kullanışlı hale gelir. Ürünü incelemek için linke tıklayın.

7. Satya White Sage (adaçayı) Aromalı Masala Stick Tütsü Kokusu

Satya, Türkiye’de de bulunması oldukça kolay markalardan biridir. Aslen Hint ürünüdür ve daha çok el yapımı tütsü çubuklarıyla bilinir. Adaçayı aromalı tütsü kokusunun diğer tütsü kokularına göre daha hafif ve alışılmış olması sizin tütsü kokusuna alışmanızı kolaylaştıracaktır.

tütsü kokusu
Satya Adaçayı Aromalı Masala Stick Tütsü

6. Satya Lavander (lavanta) Aromalı Masala Stick Tütsü Kokusu

Satya’nın diğer sevilen ürünlerinden biri lavanta kokulu olan tütsüdür. Lavantalı tütsü kokusu huzuru artırır ve insanı dinlendirir. Ayrıca strese ve sinire de iyi geldiği ve sakinleştirdiğine inanılır. Özellikle, stresli ve telaşlı bir hayat yaşayan insanlar için oldukça tercih edilebilir bir üründür.

tütsü kokusu
Satya Lavander (lavanta) Aromalı Masala Stick Tütsü

5. HEM Tütsü Vanilya Kokulu 20 Çubuk Tütsü Kokusu

HEM de tütsü üreten diğer bir Hint markasıdır. Ürünlerinde sentetik kullanılmaması artılarından biridir.  Stresli ve depresif bir ruh halinde hissediyorsanız sizi sakinleştirir ve sinirinizi hafifletir. Ruhsal olarak da arındırdığına inanılır.

tütsü kokusu
Hem Tütsü Vanilya Kokulu 20 Çubuk Tütsü

4. HEM Tütsü Hem Yağmur Ormanı Kokulu Tütsü Kokusu

HEM’in bir diğer sevilen tütsü ürünü de yağmur orman kokulu olandır. Özellikle, arınma ve dini ritüeller için tercih ediliyor. Daha çok erkek parfümüne benzetilse de oldukça ferah bir kokusu var.

tütsü kokusu
HEM Tütsü Hem Yağmur Ormanı Kokulu Tütsü

3. Satya Jasmine (yasemin) Aromalı Masala Stick Tütsü Kokusu

Lavanta kokusu normalde de oldukça rahatlatan ve huzur veren bir kokudur. Lavantalı sabunlar, parfümler temizlik koktuğu için insanı rahatlatır. Aynı şekilde, depresif hissettiğiniz zaman ruh halinize iyi geldiği söylenir.

tütsü kokusu
Satya Jasmine (yasemin) Aromalı Masala Stick Tütsü

2. HEM Tütsü Anti Stres 20 Çubuk Tütsü Kokusu

En ferah tütsü kokularından biri ayrıca adından da anlaşılacağı üzere strese karşı çok iyi geldiği bilinmektedir. Özellikle, sınav dönemlerinde stresi azalttığı ve rahatlatıcı etkisi olduğu için tercih edebilirsiniz.

tütsü kokusu
HEM Tütsü Anti Stres 20 Çubuk Tütsü Kokusu

1. Satya Nag Champa (agarbatti) Aromalı Masala Stick Tütsü Kokusu

Geldik listemizin ilk sırasına. Satya’nın en sevilen kokusundan biri ve birçok aromayı içermektedir. İçerdiği kokular ise romantik, Nag champa, sandal ağacı, paçuli, yasemin çiçeği, yağmur ormanı, fortune’dur. Birçok ünlünün sevdiği ve tercih ettiği bu ürünü sizin de denemenizi tavsiye ediyoruz.

tütsü kokusu
Satya Nag Champa (agarbatti) Aromalı Masala Stick Tütsü Kokusu

Balkon Dekorasyonu İçin:

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız malzemeleri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığıyla temin edebilirsiniz. Ayrıca retro balkon dekorasyonu hakkında yazdığımız yazı için tıklayın.

post için hızlı puan ver

Bilkent Üniversitesi 4.sınıf İşletme öğrencisi, izlediği diziler hakkında fikirlerini yazmaktan ve ev dekorasyonuyla ilgili yenilikleri takip etmekten mutlu olur. Ev dekorasyonunda özellikle balkon ve bahçe alanıyla özel olarak ilgileniyor.

Bir cevap yazın