Feng Shui'ye Göre Bahçe Düzenlemesi Nasıl Yapılır?
Bahçe

8 Yön ve Teknik: Feng Shui’ye Göre Bahçe Düzenlemesi Nasıl Yapılır?

Kötü şans kulağa hoş geliyor mu? Feng Shui’nin batıl inancına inanmasanız bile, bu tasarım detayını evlerinize ve bahçelerinize eklemek için hala mantıklı nedenler var. Feng Shui, yeryüzündeki maddeyi dengelemekle ilgili olduğu için, aslında çok rahatlatıcı bir atmosfer yaratır – iyi şanslar olsun ya da olmasın. Ayrıca bahçenizin nihai üründen memnun olduğundan da emin olabilirsiniz, çünkü bu iyi yerleşim doğaya aykırı değil, doğaya uygundur. Aşağıda Feng Shui’ye Göre Bahçe Düzenlemesi Nasıl Yapılır? sorusunun cevabını sizler için detaylı hazırladık.

Feng Shui Teknikleri

Bahçe tasarımınızı nasıl Feng Shui yapacağınızı öğrenmek ister misiniz? Öncelikle sanat formlarının ilkelerini anlamalısınız. Yukarıda belirtildiği gibi, Feng Shui dünya unsurlarına odaklanır:

Bahçenizi feng shui dostu hale getirmek için başlamak çok daha kolaydır. Ancak, bahçe tasarımınızı önceden planlamanız gerekiyor. Ne yazık ki, her bahçe planlama yöntemi doğru olmayabilir, ancak iyi haber şu ki, bahçenizi çığır açmadan önce görselleştirmenize yardımcı olabilecek birçok bahçe planlama uygulaması var.
Bu konudaki uzmanların çoğu bahçede iyi bir akış oluşturmak için hızlı ve evrensel teknikler önermekten hoşlanmasa da, muazzam enerji ve muhteşem Feng Shui kazanmanıza yardımcı olabilecek bazı genel fikirler hala var. Aşağıda, her şey yolunda gittiğinde bahçenizi büyütmek için bazı akıllı feng shui tekniklerini tanıtacağız.

Kereste: Bahçenizde ağaçlar ve yeşil bitkiler varsa, üzerini kapatmış olabilirsiniz. Morris, tüm yıl boyunca yeşil kalan yaprak dökmeyen bitkilerin bu elementi korumanıza yardımcı olabileceğini söyler.

Ateş: Güneş ışığının kendisi bahçenize alevler getirecek, ancak biraz daha fazlasıyla Cho, kırmızı desenli veya üçgen yapraklı bitkiler ekleyebileceğinizi söyler. Morris Japon akçaağacını, mor yapraklı kum kirazını ve kırmızı maunu sever.


Toprak: Bahçenize toprak eklemek için taş getirin. Kayalar kadar büyük veya çakıl taşları kadar küçük olabilirler. Seramik kaplar da çok önemli! Eklenecek renklere gelince, toprak, kahverengi ve sarıya karşılık gelir.

Metal: Metalin rengi beyazdır, bu nedenle Morris’e göre bu, beyaz çiçekli çalılar veya beyaz çiçekli bitkiler dikmek için iyi bir nedendir. Ayrıca metale kelimenin tam anlamıyla rüzgar çanları ekleyebilir, bu da bahçenize harika bir ses katabilir.


Su: Bahçeye daha fazla su unsuru eklemek için küçük bir çeşmeye, kuş banyosuna ve hatta güzel bir kapta bir kase suya yatırım yapmayı düşünün, dedi Cho. Morris, suyun renginin siyah olduğunu ekler. Yeni çim mobilya arıyorsanız, bunun iyi bir şey olduğunu unutmayın.

Feng Shui'ye Göre Bahçe Düzenlemesi Nasıl Yapılır?
Feng Shui’ye Göre Bahçe Düzenlemesi Nasıl Yapılır?

Bahçenizdeki Enerjilerden Nasıl Yararlanabilirsiniz?

Kuzey

Bahçe alanınız, yaşamınız ve kariyer yolunuzla ilişkili enerjiye odaklanır. Su elementlerini ve koyu renkleri kullanmak (Bagua haritasına göre) bu habitatın şansını kontrol etmenize yardımcı olacaktır. Bu nedenle, kuş banyoları veya su özellikleri gibi taş döşemeleri kurmak için bazı öneriler olabilir. Koyu renkleri kullanmak için, ekstra denge sağlamak amacıyla kurbağa veya kaplumbağa süsleri eklemeyi düşünün.

Kuzey Doğu

Bahçenizin bu kısmı tamamen kişisel ve ruhsal gelişim arayışı içindir, bu nedenle kuzeyinizin kuzeyindeki kaya unsurlarına bitişik bir Zen bahçesi harika olurdu. Bu alanda doğa ile iç içe, dalgalı, düzgün bir çakıl yol oluşturmayı düşünün. Feng Shui çok fazla düz çizgide hareket eder, bu nedenle su akışının rahatlığını korumak çok önemlidir (bu nedenle, düz bir yol yerine dalgalı bir yol). Uygulamanın doğa ile mükemmel bir şekilde karışabileceğini unutmayın, bu nedenle enerjiyi yok etmemek için bahçe mobilyalarını bitkilerle karıştırmak isteyeceksiniz.

Doğu

Bu bölge sağlığı ve baharı temsil ediyor. Ana unsur ahşaptır ve rengi yeşildir (uyum ve dengenin sembolü). Şekli dikdörtgendir. Burada otlar, otlar, yeşillik bitkileri ve palmiye, erik ve bambu gibi büyük ağaçlar yetiştirebilirsiniz.

Güney Doğu

Bahçenin güneydoğusundaki odun ve suyun avantajlarını düşünün. Bolluğu ve zenginliği simgelemek için bir çeşme eklemek iyi bir fikirdir. Dolgunluğu artırmak için, dengeyi korumak için alçak, güzel çiçekler ekleyin. Ahşap aksesuarlar da su fonksiyonunuzu iyi bir şekilde tamamlayabilir.

Güney

Şöhret ve zenginlik peşinde koşma fikrine gülebilirsiniz, ancak şöhret ve başarı bahçenin güney kısmındaki ana enerjidir. Bu mekanın unsuru ateş olduğu için bu, bir barbekü ızgarası kurmak ve güneş ışığından en iyi şekilde yararlanmak için harika bir fırsat. Sıcak renkli çiçekler ve / veya ateş çukurları veya fenerler eklemek, alanı tamamlayacak ve sıcak enerjiden tam olarak yararlanacaktır.

Bagua haritası
Bagua haritası

Batı

Bahçenizin batı bölümünü yeni bir yoga stüdyosu olarak düşünün. Bu bölgedeki enerji teşvik edici faaliyetler, daha parlak, canlı çiçekler burada iyi performans gösteriyor. Batı, çocukların oynaması için iyi bir yerdir, ancak aynı zamanda yeni hobileri ve zevkleri de temsil eder.Yoga bir tür boş zaman aktivitesidir ve burada çok uygundur. Metal elemanların ihtiyaçlarını karşılamak için boş rüzgar çanları veya kuvars süslemeler kullanmayı düşünün.

Kuzey Batı

Son olarak, bahçenizin kuzeybatı kısmı yeni insanlarla tanışmaya adanmalıdır. Açık, sessiz oturma alanı ve beyaz ve gümüş gibi metalik renkler rahatlatıcı bir sosyal atmosfer yaratır. Ayrıca, mekanda yaşlı bir ağaç varsa, atmosferi güzelleştirmek için lütfen onu büyüleyici metal aksesuarlar veya çanlarla süsleyin.
Feng Shui’yi bahçenize getirmek için uzman olmanıza gerek yok – tek yapmanız gereken biraz dikkat etmek ve ortak uygulamalara anlayış göstermek. Dikdörtgen haritayı yazdırıp bahçe haritası ile karşılaştırırsanız (planlama aşamasında), belirli mobilyaların nasıl yerleştirileceğini ve doğru sınırları nasıl tasarlayacağınızı kolayca anlayabileceksiniz. Her durumda, Feng Shui kullanmak kesinlikle dış mekanınızın genel hissini geliştirmenize yardımcı olabilir.

Güney Batı

Şimdi aşk hakkında konuşma zamanı. Bahçenin bu kısmı tamamen ilişkiler, barış ve aşkla ilgilidir, bu nedenle arkadaşlarınız ve ailenizle buluşmak için ideal bir yerdir. Belki bu senin balkonun. Bu alana pembe, kırmızı, sarı ve turuncu çiçekleri ekleyin (şakayık güzeldir) ve bahçedeki diğer tüm alanların bu sosyal alana kolayca erişebilmesini sağlayın. Feng Shui bölgesinde kapalı alan yoktur, bu nedenle özellikle ilgi çekici alanlar yaratırken bu sürecin önemli olduğunu unutmayın. Bu alan, düzenlemek istediğiniz bahçe partisi için iyi bir yer olacaktır. Romantik balkon dekorasyonu nasıl yapılır öğrenmek için tıklayın.

Feng Shui’ye Göre Bahçe Düzenlemesi Nasıl Yapılır?

post için hızlı puan ver

Twitter adresim: @sarpersubasi

Bir cevap yazın