Dikey bahçe nasıl yapılır?
Bahçe

Dikey bahçe nasıl yapılır?

Evde dikey bahçe nasıl yapılır?

Bahçıvanlar, tırmanan bitkiler için bir çerçeve sağlamak üzere “yeşil duvarlar” inşa etmek için uzun süredir tel veya kafes yapıları kullandılar. Akasma, hanımeli, gül ve yasemin gibi tırmanma bitkileri bahçeniz için harika bir koku oluşturabilir ve kelebeklerden arılara kadar birçok canlı tarafından sevilir.
Ancak son birkaç yılda yeni bir teknoloji benimsendi: “dikey bahçecilik”. Böylelikle bitkiler teraslara, garaj yollarına ve küçük alanlara yükseklik ve derinlik sağlamak için duvara sabitlenmiş saksılarda yaşayabilir ve sepetlerden veya merdivenlerden veya basamaklardan asılabilir. Yapılandırılmış dikim kullanarak, başıboş tırmanan bitkiler yerine daha tanımlı ve daha iyi tasarlanmış şemalar oluşturmak mümkündür.

Dikey bahçe nasıl yapılır?

Toplam Bütçe:

125

TL

Malzemeler:

– Zımpara kağıdı
– sızdırmazlık için boya, fırça, şablonlar, vernik
– Tornavida
– Tahta çiviler
– Ahşap palet

Ne Gerekiyor?

– Dikey bir bahçede, otlar ve meyvelerden otlara ve eğrelti otlarına kadar çeşitli bitkiler dikilecek ve gözlerimiz, mutfağımız ve tozlayıcılarımız için bir ziyafet sunacak.

Dikey bahçe Yapılış Aşamaları:

Kontrol Etme

Kontrol Etme

Tepsinin temiz olduğundan emin olun ve keskin kenarları zımpara kağıdıyla iyice zımparalayın ve çıkıntılı çivi veya kalıntı olup olmadığını kontrol edin.

Boyama İşlemi

Boyama İşlemi

Paletlere veya saksılara boya püskürtmek istiyorsanız, lütfen bu aşamada yapın, ancak ahşabı vernikle kaplamadan önce her şeyin kurumasını bekleyin ve sonra devam edin.

Saksı Asımı

Saksı Asımı

Orta kısma yakın bir yerde bir delik vidalayın, ardından saksıları asmak istediğiniz şekilde, örneğin başka bir kareli desende ahşaba vidalayın. Kendin yap dikey bir bahçe yapmak için ahşap paletler kullanın (bunları Trendyol veya Ikea gibi mağazalarından temin edebilirsiniz) ve peyzaj kumaşını paletin arkasına, altına ve yanlarına sabitleyin. Tepsinin içi tamamen toprakla doldurulur ve çıtaların açıklıklarına bitkiler ekilir.

Birincisi, dikey bahçeniz sıradan kapalı bahçeler veya konteyner bitkilerden daha fazla bakım gerektirebilir. Bu hareketli duvarlar daha kompakttır ve bu nedenle daha az toprağa sahiptir, bu nedenle daha sık sulanmaları gerekebilir.

Dikey bahçe nasıl yapılır?
Dikey bahçe nasıl yapılır?

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız çiçekleri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığyla temin edebilirsiniz.

Balkonuna ekeceğiniz çiçekler için 3 ÖNERİ: En Yeni Balkon Dekorasyonları yazımız size fikir verebilir.

Dikey bahçe nasıl yapılır?
Dikey bahçe nasıl yapılır?
Dikey bahçe nasıl yapılır?

post için hızlı puan ver

Twitter adresim: @sarpersubasi

Bir cevap yazın