Bahçe Partileri Nasıl Düzenlenir?
Bahçe

Bahçe Partileri Nasıl Düzenlenir?

Özellikle yaz aylarında arkadaş ortamıyla beraber düzenlenen doğum günü, nikah veya eğlence partilerini hepimiz çok severiz. Peki bahçe partileri nasıl düzenlenir? Arkadaşlarınızı veya tanıdıklarınızı çağırıp öylece oturarak mı? Yoksa şöyle güzelce bir düzenleme yaparak mı? Eğer ilk partini verecekseniz ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız bu yazımız sizin için.

Bahçe Partileri Nasıl Düzenlenir?


Konsepti Belirlemelisiniz
Öncelikle konsepti belirlemelisiniz. Örneğin çocuğunuz için bir doğum günü partisi mi, herkesin kendince takılacağı bir parti mi yoksa nikah sonrası bir kokteyl mi olacak? Dekor ve ikramlıklara karar verebilmeniz için öncelikli olarak konseptinizin ne olduğunu belirlemelisiniz.

Davetli Listesini Hazırlamasınız
Konseptinizi belirledikten sonra davetli listenizi hazırlamalısınız. Tavsiyemiz bu listeyi riskleriyle beraber hazırlamanız. Çünkü beklenmedik misafirleriniz olabilir. Tabi bahçenizin genişliğini de hesaba katmalısınız çünkü insanları küçük bir alana sıkıştırmanız partinizi biraz sıkıcı kılacaktır.

Bahçe Partileri Nasıl Düzenlenir?
Bahçe Partileri Nasıl Düzenlenir?

Masa ve Sandalye Dekorasyonunu Belirlemelisiniz
Konsept ve liste hazırsa sıra masa ve sandalyelere geldi. Bunlar zorunlu mu? Hayır. Fakat davetlilerinizin bir süre sonra ayakta durmaktan yorulacağını ve oturabilmek için bir yer arayacağını unutmamalısınız. Ayrıca içeceklerini de sürekli elde tutmaları çok hoşnut olacakları bir durum olmayacaktır. Sıklığını dilediğiniz gibi ayarlayarak düzeninizi kurabilirsiniz.

Süslerinizi ve Konsept Rengini Belirlemelisiniz
Sıra geldi süslemeye. Masa ve sandalye örtülerinizin rengini (veya armut koltuk kullanacaksınız bunların rengi) konseptinize uygun olarak seçmelisiniz. Örneğin çocuğunuz için bir doğum günü partisi olacaksa tercihi tamamen size kalmakla beraber pembe, mavi ve beyaz renkler kullanabilirsiniz. Her masaya konulan birer vazo çiçekle bu dekoru tamamlayabilirsiniz. Son olarak konsepte uygun tabak, çatal ve peçetelerle masanızın donatımını tamamlayabilirsiniz.

Aydınlatmayı Ayarlamalısınız
Dekorda son aşama olarak aydınlatmaya da değinelim. Eğer partiniz gündüz başlayıp gece çökmeden bitecek bir partiyse bu maddeyi atlayabilirsiniz. Ama gece partisiyse bu madde için de bir miktar bütçe ve zaman ayırmalısınız. Çünkü hiç kimse karşısındaki kişinin kim olduğunu bilmediği bir partide durmak istemez. Loş da olsa bir aydınlatma sistemi kurmalısınız ki misafirleriniz acıktıklarında yiyeceklerin yolunu bulabilsin.

İkramları Belirlemelisiniz
Dekorasyona dair tüm detayları hallettikten sonra sıra ikramlara geldi. Parti başlamadan mini bir bar kurarak cupcake, kanepe gibi atıştırmalık yiyecekler ve çeşitli içecekler koymalısınız. Misafirleriniz ana yemeği beklerken atıştırmalık bir şeyler yiyebilmeliler. Partinizde tansiyonu düştüğü için bayılan insanlar olmasını istemezsiniz.

Çalma Listenizi Hazırlamalısınız
Veeeee bir partinin olmazsa olmazlarından “MÜZİK.” Konseptiniz ne olursa olsun ortada bir parti varsa müzik de vardır. Sıra zevkinize göre bir çalma listesi oluşturmakta.

Bahçe partileri nasıl düzenlenir diye kendinize soruyorsanız artık tüm cevaplar elinizde. Gerisi sizin hayal gücünüze ve zevklerinize emanet. Son uyarı olarak şunu da belirtelim ki ortada bir bahçe varsa böcek de vardır. Partinizden günler önce böceklerle sıkı bir mücadeleye girmeniz sizin için en iyisi olacaktır.

post için hızlı puan ver

Twitter adresim: @sarpersubasi

Bir cevap yazın