Bahçe Aydınlatması Nasıl Olmalı?
Bahçe

Dikkat Edilmesi Gereken 4 BİLGİ: Bahçe Aydınlatması Nasıl Olmalı?

Bahçe Aydınlatması Nasıl Olmalıdır sorusuna yanıt ararken aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

• Dış aydınlatma, bahçenizde farklı efektler oluşturan farklı aydınlatma türleriyle akıcı olmalıdır:
• Aşağı aydınlatma, kapıları aydınlatmak veya ışığı bir verandaya ya da döşemeli alana atmak için iyidir. Daha küçük tavan lambaları belirli bitkileri veya özellikleri seçebilirken, banklar ve pencereler gibi düşük seviyeli sert peyzajın altına eklenmiş en küçük tavan lambaları ince, çekici bir parıltıyla alanları tanımlar.
• Yukarıdan aydınlatma, dramatik bir etki yaratmak için bir heykeli, olgun ağacı veya diğer büyük nesneleri aşağıdan aydınlatır.

• Çapraz aydınlatma, bir özelliği bahçenizin merkez parçası haline getirir. Özelliğin zıt taraflarına spot ışıkları yerleştirerek efekt oluşturun.
• Spot aydınlatma ve bahçe aydınlatmaları, bir nesneyi gerçekten öne çıkarmanın başka bir yoludur; Bu etkiyi elde etmek için yönlü bir spot ışığı konumlandırın veya özellikten biraz uzakta yukarı doğru aydınlatın.
• Yıkama, tabanına bir ışık yerleştirerek tüm duvar veya çit üzerinde yumuşak bir ışıltı etkisi yaratır.
• Gölgelendirme, ayağına bir spot ışığı açarak ilginç bir özelliği duvara veya çite yansıtır.

• Kontrast oluşturma, yumuşak bir arka plana karşı bir silüet oluşturmak için özellik ile bitişik yapı arasına yayılmış bir ışık yerleştirerek çalışır.
• Yansıtma, karanlık sudaki görüntüsünü yansıtmak için bir su kütlesinin uzak tarafındaki bir özelliği aydınlatmayı içerir.

1. Alçak Gerilimli Aydınlatma Armatürleri

Bahçe Aydınlatması Nasıl Olmalı?
1. Alçak Gerilimli Aydınlatma Armatürleri

Bahçe aydınlatmanızdan güneşin sağlayabileceğinden biraz daha fazla güce ihtiyacınız varsa, LED iyi bir seçimdir. Genelde halojen alternatifine göre daha fazla geriye rağmen, LED kaynak kaynakları düşük ve düşük enerji tüketimine sahiptir, bu da bu uzun uzun vadede daha uygun hale getirir.

2. Aydınlatma Armatürlerinin Materyalleri

Her bir fikstür türünün ayrıntılarına girmeden önce, mevcut malzemeleri ve kaplamaları tartışalım. Armatürler geniş bir stil yelpazesine sahiptir ancak genellikle boyanmış veya anodize edilmiş metal veya plastiktir. Tipik metal kaplamalar siyah, beyaz, Paslanmaz Çelik, pirinç ve bakırdır.
Plastik armatürler genellikle daha ucuzdur ve daha az esnektir, genellikle siyah veya beyazla sınırlıdır. Noktalar ve iyi ışık veren armatürler uygun contalara sahiptir ve hava koşullarına veya su geçirmezliğini sağlamak için bir mercekle kaplanmıştır. Çoğu vurgu ve yol aydınlatması, aşağıya doğru işaret eden bazı lale şeklindeki yol ışıklandırması dışında, aynıdır.

3. Risklere Karşı Tedbir Alın

3. Risklere Karşı Tedbir Alın
3. Risklere Karşı Tedbir Alın

Tedbirlik olmak “Bahçe Aydınlatması Nasıl Olmalı?” sorusuna yanıt ararken bulabileceğimiz çözümler arasında en önemsememiz gerekenidir. Bahçe aydınlatmanızı kendiniz kurmayı seçerseniz, aşağıdaki önemli güvenlik adımlarını uyguladığınızdan emin olun.
Tüketici ünitesindeki şebeke gücünü kapatın. Devreleri yüksek hassasiyetli artık akım cihazı ile koruyun ve çift kutuplu bir izolasyon anahtarı ile kontrol edin. Kullanmadan önce tüm bitmiş işleri bir soket test cihazı ile kontrol edin.

4. Güneş Enerjili Balkon lambaları

4. Güneş Enerjili Balkon lambaları
4. Güneş Enerjili Balkon lambaları

Çevre dostu aydınlatma için güneş enerjisini seçin. Gün boyunca şarj olan dahili bir batarya ile güneş lambaları, karanlık saatlerde düşük voltajlı bir LED’den yumuşak bir ışık verir.
Konstsmide ve Projektör Elektrikli güneş ışığı serilerimiz, karanlık saatlerde mümkün olan en uzun aydınlatmayı sağlar.

Balkon dekorasyonu düzenlemede kullanacağınız bitkileri Trendyol veya Çiçek Sepeti aracılığyla temin edebilirsiniz.

Bahçe Aydınlatması Nasıl Olmalı?
Bahçe Aydınlatması Nasıl Olmalı?
Bahçe Aydınlatması Nasıl Olmalı?

5/5 - (14 votes)

Twitter adresim: @sarpersubasi

Bir cevap yazın